Po raz pierwszy w tej rundzie nasi juniorzy musieli uznać wyższość rywala. Dziś zdecydowanie lepszą drużyną okazała się ekipa Skalnika Kamionka Wielka. Która wysoko pokonała nasz zespół. Straciliśmy po tym spotkaniu fotel lidera i wrócić już tam nie będzie łatwo. Zobacz zdjęcia z meczu!

Spotkanie rozgrywaliśmy na bocznym boisku w Kamionce, z racji rozgrywania meczu IV ligi włodarze klubu nie wpuścili nas na „główną” płytę w Kamionce Wielkiej.

Rywal był dziś od nas lepszy pod każdym względem, niezwykle niebezpieczni byli w ofensywie. Szybko trafili nam gola, kto wie jakby ten mecz się potoczył dalej gdyby swoje dwie znakomite okazje na bramki w początkowej fazie meczu zamienił Paweł Chronowski, po jednej z nich trafił w poprzeczkę. A tak to Skalnik zaraz strzelił nam drugiego gola, a w tej pierwszej połowie dołożył nam jeszcze trzeciego. 3:0 do przerwy i podnieść będzie się niezwykle ciężko.

W drugiej połowie zagraliśmy już dużo lepiej. To Korzenna miała przewagę, ale Skalnik wyprowadzał groźne kontry! Korzenna prowadziła grę w tej drugiej połowie, mimo to mało akcji kończyliśmy strzałem. Łatwiej nam było bowiem od 55 minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Jednak tylko raz udało się nam zdobyć gola w tej części meczu Po ładnej akcji do bramki gospodarzy honorowego gola trafił Konrad Krasiński. W 70 minucie meczu wynik ustalił gracz Kamionki Kacper Wójtowicz. Cały mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Skalnika 4:1.

Ten mecz był dobrą lekcją dla naszej drużyny. Rywal pokazał nam, ze nie jesteśmy najsilniejsi w tej lidze. Straciliśmy pozycję lidera i tak naprawdę wrócić na nie z powrotem będzie nam niezwykle ciężko. Mimo wszystko walczymy dalej! Już we wtorek kolejny pojedynek! Tym razem naszym rywalem będzie KS Bobowa!

Skalnik Kamionka Wielka - ULKS Korzenna 4:1 (3:0)

1:0 K.Wójtowicz 6,

2:0 M.Michniak 12,

3:0 K.Poręba 27

3:1 K.Krasiński 65 (as. P.Chronowski),

4:1 K.Wójtowicz 70.

Żółte kartki: B.Golonka x2 - Ł.Kuzera.

Czerwona kartka: B.Golonka 55 (dwie żółte).

Skalnik: 1 Mateusz Michniak - 7 Robert Dobosz, 14 Bartosz Golonka, 15 Łukasz Jasiński, 10 Daniel Kopeć, 17 Michał Kruczek, 3 Krzysztof Lelito, 2 Mariusz Popiela, 11 Kamil Poręba, 16 Michał Suchonek, 9 Kacper Wójtowicz.

ULKS:  Sz.Szczerba (46 D.Cygnarowicz) - Ł.Kuzera, K.Grzabel, M.Kantor (46 J.Kapała), P.Rosiek -  D.Widlak, K. Krasiński, K.Płachta, K.Koralik (62 P.Stawiarski) - P.Chronowski, D.Matusik.