Po kiepskim meczu w naszym wykonaniu wracamy z Ujanowic na tarczy! Słabo dziś zagraliśmy, nie uśmieliśmy znaleźć żadnego patentu na dużo lepszą tego dnia ekipę z Ujanowic. Robi się naprawdę nie ciekawie. Brak słów. Zobacz zdjęcia z meczu!

Poniżej przedstawiamy po części skopiowaną relację ze strony AKS Ujanowice. Szacunek dla administratora strony rywala Michała Bugańskiego za opis tego meczu! Zapoznajmy się z opisem meczu naszych rywali, opis w pełni oddaje to co było.

AKS zaprezentował się bardzo dobrze i tak jak w ostatnich spotkaniach starał się prowadzić grę. Co prawda nie obyło się bez błędów i nerwowych niecelnych zagrań ale tym razem po pierwsze bardzo rzadko zdarzały się nam one w najbardziej niebezpiecznych strefach a po drugie i co chyba ważniejsze nasi zawodnicy od razu ruszali aby naprawić błąd i jak najszybciej odzyskać piłkę.
Rywale mieli problemy aby znaleźć się w okolicy naszego pola karnego. Starali się głównie zagrywać piłki za naszą obronę lecz w zasadzie tylko raz udało im się stworzyć po takim zagraniu zagrożenie. Dlatego też większość akcji jeżeli kończyli strzałem to z dystansu a że mieli bardzo rozregulowane celowniki to w światło bramki trafili jedynie 3-krotnie.
[...]

I połowa
3' - Gwiżdż wychodzi poza pole karne i wybija piłkę po czym zostaje brzydko sfaulowany przez Dobosza za co zawodnik gości dostaje żółtą kartkę
4' - P.Kmiecik uderza z 20m z wolnego, piłkę uderzoną obok muru łapie Sejud
6' - żółta kartka dla P.Kmiecika za faul na wychodzącym z kontrą rywalu
9' - D.Augustyn uderza z 25m obok bramki
10' - D.Augustyn podaje na lewo do D.Kmiecika, ten podaje płasko w pole karne, zamyka akcję Kiławiec który z 10m z półoborotu uderza ponad bramką
15' - 1:0 - Dariusz Kmiecik ( 2 gol w sezonie / 7 gol w barwach AKS )
Po dośrodkowaniu Kiławca obrońcy wybijają piłkę po którą wraca D.Augustyn, podaje przed pole karne do D.Kmiecika, Darek zwodem mija stojącego przed nim obrońcę, wychodzi sam na sam i mocnym płaskim strzałem nie daje szans Sejudowi
17' - Daniel Pławecki wbiega w pole karne w asyście dwóch obrońców, oddaje strzał w dalszy róg ale za lekki aby zaskoczyć bramkarza gości
22' - Zelek podaje z autu na głowę D.Kmiecika, strzał głową złapany przez bramkarza, który rozpoczyna kontrę Korzennej, podanie za plecy obrońców trafia do Grębskiego, który wychodzi sam na sam ale Gwiżdż świetnie go wyczekał i odbił nogą jego strzał
25' - uderzenie gości z 18m, po rykoszecie od naszego obrońcy wychodzi na róg
27' - strata Jasicy na naszej połowie, świetnie zaasekurował partnera Kmiecik, który zablokował atakującego rywala i umożliwił Gwiżdżowi złapanie piłki w polu karnym
31' - seria niedokładnych zagrań naszych zawodników, piłka trafia w nasze pole karne skąd uderza Dobosz, obok bramki
35' - Olszewski uderza z 30m w środek bramki, Gwiżdż łapie piłkę i rozpoczyna naszą akcję którą kończy uderzeniem z 16m Daniel Pławecki, Sejud paruje piłkę do boku
36' - akcja Pławeckiego, dośrodkowanie z lewego skrzydła, D.Augustyn trafia z 8m głową w poprzeczkę
38' - dobre włączenie się do akcji R.Gwiżdża który znajduje w polu karnym Kiławca, Rafał jednak nie decyduje się na natychmiastowy strzał i rywal zdążył do niego doskoczyć przez co uderzenie przeleciało ponad poprzeczką
41' - Pasionek zagrywa na prawą stronę do R.Gwiżdża, nasz obrońca podaje w pole bramkowe gdzie na bliższym słupku Kiławiec oddaje strzał ale Sejud świetnie interweniuje odbijając piłkę
43' - Olszewski oddaje strzał z wolnego z ponad 40m ponad naszą bramką
Do przerwy prowadzimy 1:0 choć mogliśmy już na przerwę schodzić z okazalszym prowadzeniem.

II połowa

46' - Pasionek oddaje uderzenie z prawie 30m, piłka lobem mogła zaskoczyć Sejuda, który z najwyższym trudem przenosi piłkę nas poprzeczkę
48' - 2:0 - Rafał Gwiżdż (1 / 1)
Akcja R.Augustyna i R.Gwiżdża na prawym skrzydle. Gwiżdż decyduje się na wbiegnięcie z piłką w pole karne, ogrywa dwóch rywali po czym mając przed sobą tylko bramkarza uderza z ostrego kąta z tzw. "czuba". Piłka wpada przy dalszym słupku.
Był to debiutancki gol Rafała Gwiżdża w barwach naszego klubu w jego 52 występie.
55' - 3:0 - Rafał Kiławiec (6 / 32)
R.Augustyn centruje z rzutu rożnego, na bliższym słupku do piłki skaczą obrońca Korzennej i Kiławiec. Obrońca gości trafia piłkę głową a ta odbija się od pleców Kiławca i wpada do siatki obok zupełnie zdezorientowanego golkipera gości.
57' - żółta kartka dla Olchawskiego za pociągnięcie za koszulkę Pławeckiego, gdy ten wychodził z szybką kontrą
59' - R.Augustyn krótko z rogu do Zelka, który uderza z 18m, Sejud broni
60' - P. Kmiecik podaje z wolnego do D.Kmiecika, płaski strzał z 18m nieznacznie mija bramkę rywali
63' - Filip Krzyżak wchodzi za Rafała Augustyna
65' - aut dla Korzennej, nasi obrońcy wybijają przed pole karne, Olchawski uderza z woleja ponad bramką
66' - indywidualna akcja Dobosza, który oddaje strzał z 18m ale fatalnie pudłuje
68' - Pławecki odgrywa piłkę do Krzyżaka, ten oddaje do tyłu do D.Augustyna, który uderza ale w środek bramki i Sejud łapie
70' - Darek Dudek zastępuje na prawej obronie Rafała Gwiżdża
71' - wolny dla gości na wysokości pola karnego, dośrodkowanie na 5m trafia na głowę zawodnika Korzennej, który jednak źle trafia w piłkę i pudłuje daleko od bramki
72' - wracający po kontuzji Mariusz Przystał zastępuje w ataku Darka Kmiecika
76' - uderzenie Koralika z 25m obok naszej bramki
77' - 4:0 - Rafał Kiławiec (7 / 33)
Krzyżak podaje między obrońcami do zbiegającego ze skrzydła Pławeckiego, Daniel uderza z 13m, Sejud odbija piłkę która trafia pod nogi Kiławca a ten z 6m wykańcza akcję
79' - strzał Pławeckiego z 16m, Sejud na posterunku
80' - indywidualna akcja Obrochty, który schodzi z piłką z lewego skrzydła do środka i uderza z 16m, piłka o centymetry mija lewy słupek naszej bramki
81' - Bogusław Orzeł wchodzi za Dawida Augustyna, Orzeł wchodzi do przodu a Krzyżak cofa się do środka pola
90' - najlepsza okazja rywali w drugiej połowie, piłka trafia na prawą stronę pola karnego, strzał pod poprzeczkę świetnie obroniony przez Gwiżdża, który wybija na róg. Po rzucie rożnym piłka wybita przed pole karne skąd uderza rywal ale obok bramki.
Po tej akcji sędzia już nie wznawia gry, kończąc mecz.

AKS zasłużenie zgarnął 3 punkty. Dopiero w końcówce pozwoliliśmy sobie na nieco rozluźnienia co spowodowało że rywal śmielej atakował. Jednak to nasz zespół do końca kontrolował przebieg spotkania.