Nie było dziś łatwo naszym juniorom w kolejnym wymagającym pojedynku! Po ogromnej walce pokonaliśmy bardzo dobrą drużynę Nawoj Nawojową 2:1. Dwa decydujące gole w drugiej połowie tego meczu zdobył niezawodny Paweł Chronowski, bohater dzisiejszego meczu! Zobacz zdjęcia z meczu!

Nawoj to drużyna z czołówki tabeli, podobnie jak i nasz zespół. Dziś w Korzennej spotkały się dwie dobre drużyny, które stworzyły dobre widowisko. Jeszcze pierwsza połowa tego meczu była wyrównana, ale druga w pełni należała do Korzennej.

Pokazaliśmy właśnie w drugich 45 minut jak powinniśmy grać, prezentowaliśmy się świetnie, zupełnie wybiliśmy piłkę z głowy graczom z Nawojowej!

Pierwszy gol w tym meczu trafił jednak Nawoj, piękna akcja graczy Nawoja. Jak określił ich trener zagrali „Braziliane”. Gracze gości rozklepali w pięknym stylu naszą defensywę, a gracz który sfinalizował całą akcję kapitalnie przymierzył z okolic 16 metrów. Piłka od słupka wpadła do bramki Cygnarowcza! Akcja naprawdę palce lizać! Ale poza tą akcją Nawoj przez cały mecz nie pokazał za dużo.

Do przerwy mieliśmy swoje okazję, ale nic nie chciało nam wpaść!

W drugiej części tego meczu wzięliśmy się w garść! Stworzyliśmy sobie przewagę którą udokumentowaliśmy bramkami! Mimo wszystko słabnący z minuty na minutę Nawoj stawiał mocny opór. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim niezły golkiper gości. W końcu po jednej z akcji udało się trafić bramkę! Dobra akcja ULKSu, na czystą pozycję wychodzi Konrad Krasiński, nasz zawodnik powinien umieścić piłkę w siatce w tej sytuacji. Jednak golkiper wybija do boku jego uderzenie, do futbolówki doskakuje Paweł Chronowski i dobija piłkę do pustej bramki!

Łapiemy remis i ten mecz zaczyna wyglądać zupełnie inaczej! Ciśniemy, ciśniemy aż w końcu nadchodzi upragniony moment w końcówce meczu! W polu karne wbiega z piłką Konrad Krasiński, nasz gracz jest wyraźnie faulowany przez jednego z graczy Nawoja. Gwizdek sędziego milczy, na nasze szczęście do piłki doskakuje Chornowski, zbiera piłkę, czeka na wolną przestrzeń i oddaje celny strzał! Następnie nasz napastnik tonie w objęciach swoich kolegów!

Po upływie kilku minut arbiter kończy ten mecz! Brawo dla juniorów! Pokazaliście prawdziwy charakter! Przypomniała się nam drużyna z poprzedniego sezonu, kiedy mimo słabszego okresu potrafiliśmy wycisnąć prawie zawsze zwycięstwo! Ogromne podziękowania za walkę, spore emocje! Gratulacje cennego zwycięstwa! Przed nami w przyszłą sobotę znowu trudny mecz! Podejmować tym razem będziemy lidera tabeli – Helenę Nowy Sącz!

ULKS Korzenna - Nawoj Nawojowa 2:1 (0:0) [JS]

0:1 D.Nieć 12,

1:1 P.Chronowski 47 (bez asysty),

2:1 P.Chronowski  88 (bezasysty).

Żółte kartki: M.Maciak, M.Wiktor, J.Bogdański.

ULKS: D.Cygnarowicz - Ł.Kuzera, K.Grząbel, J.Kapała (68 M.Kantor), A.Szeliga - Z.Gryzło, Sz.Gruca, D.Widlak, K.Krasiński - P.Chronowski, A.Wielgus.

Nawoj: 1 Jakub Bogdański - 10 Daniel Kotlarski, 14 Łukasz Kowalik, 7 Damian Kuras, 4 Eryk Lichoń (17 Arkadiusz Biel (86'), 8 Oskar Lichoń, 3 Michał Maciak, 11 Dariusz Nieć, 9 Krystian Skoczeń, 2 Mateusz Wiktor, 13 Paweł Zwoliński.

Sędziował: K.Grądalski (KS Gorlice).