Bardzo dobry mecz rozegrała dziś nasza najmłodsza drużyna, która jako jedyna w naszym klubie w te sobotnie deszczowe popołudnie zwyciężyła! W pięknym stylu pokonaliśmy całkiem niezłą drużynę Glinika Gorlice! Jesteśmy znowu dumni z osiągnięcia naszych trampkarzy! Zobacz zdjęcia z meczu!

Poważnie podeszliśmy do tego meczu, obawialiśmy się troszkę graczy z Gorlic. Patrząc na wyniki byli oni w stanie powalczyć w Korzennej. Jednak z minuty na minutę grało się nam lepiej i łatwiej co potwierdziliśmy zdobyczami bramkowymi. Mieliśmy w tym meczu również przewagę fizyczną, byliśmy silniejsi, wyżsi. Nie mieliśmy dziś zbytnio wielu problemów w defensywie.

Wszystko zaczęło się bardzo szybko i bardzo dobrze dla ULKSu! Artur Krzyżak niepozornie uderza z okolic 16 metrów na bramkę Glinika, jego strzał nie najlepiej paruje bramkarz Gorliczan i po chwili musi wyciągać piłkę z siatki! 1:0!

Przewaga Korzennej była spora, jednak należy pochwalić defensywę graczy Glinika, która powstrzymywała nas bez większych problemów. Sporo dziś musieliśmy się natrudzić aby przejść szczelną obroną Glinika, łatwiej było w drugiej połowie, kiedy to gracze z Gorlic opadli z sił! Drugi gol padł  po dośrodkowaniu w pole karne Konrada Kuzery. Grzesiek Mróz kapitalnie kierunkowo przyjmuje sobie piłkę w polu karnym i uderza mocno w dłuższy róg bezradnego bramkarza. Ładna bramka i mamy 2:0!

Do przerwy prowadziliśmy 2:0, w drugiej części meczu mimo wielu zmian, dobiliśmy swojego rywala.

W tej drugiej połowie kapitalnie zagrali nasi dwaj napastnicy. W okolicy 40 minuty Konrad Kuzera pięknym strzałem przelobował bramkarza i było 3:0, następnie trzykrotnie asystował przy kolejnych bramkach niesamowitego tego dnia Grześka Mroza.

Konrad zachował się w dzisiejszym meczu niesamowicie koleżeńsko, niektóre akcje mógł wykańczać na własną rękę i wpisywać się na listę strzelców, jednak zawsze starał się  dograć swojemu koledze z linii ataku. Szacun Konrad i szacun Grzesiek! Efektem tego były trzy kolejne bramki zdobyte przez Grześka Mroza. Ostatnia bramka była już 20-tym golem naszego snajpera w tym sezonie! Konrad na swoim koncie ma 19 bramek! Niezwykłe statystyki naszych napastników! Warto dodać że to wszystko w zaledwie 7 meczach!

Oczywiście na pochwałę zasługuje cała drużyna, włącznie z graczami rezerwowymi, którzy też dziś sporo zagrali i pokazali, ze też są bardzo wartościowymi piłkarzami! Brawo Panowie! Teraz mobilizujemy się na kolejny pojedynek! Tym razem podejmować będziemy bardzo trudnego rywala! Będzie nim Dunajec Nowy Sącz, rywalizować z nimi będziemy na wyjeździe! Do boju Korzenna!

ULKS Korzenna - Glinik Gorlice 6:0 (2:0) (TR)

1:0 A.Krzyżak 2 (as. G.Mróz),

2:0 G.Mróz 15 (as. K.Kuzera),

3:0 K.Kuzera 40 (as. M.Oracz),

4:0 G.Mróz 45 (as. K.Kuzera),

5:0 G.Mróz 55 (as. K.Kuzera),

6:0 G.Mróz 65 (as. K.Kuzera).

ULKS: D.Głąb - J.Przychocki, M.Michalik, M.Hojnor, J.Kantor - M.Oracz, A.Krzyżak, J.Martuszewski, K.Szczygieł - K.Kuzera, G.Mróz. Oraz: K.Gomulak, K.Kaczmarek, K.Jaworecki, Antoni Kois, J.Olszyński, G.Świerad.

Glinik: 1 Przemysław Przybyłowicz - 11 Patryk Góratowski, 14 Kacper Kicwak, 6 Michał Koszyk, 8 Bartosz Labut, 9 Tomasz Mituś, 5 Dawid Piotrowski, 4 Dawid Śliwa, 13 Kacper Szpyrka, 10 Kamil Szukała, 2 Szymon Zaworski. Oraz: 16 Miłosz Baran, 17 Emanuel Deda.