Inauguracja sezonu juniorów starszych za nami! Los chciał, że w pierwszej kolejce mierzyliśmy się ponownie z Kolejarzem Stróże. Pojedynki z tym rywalem zawsze są zacięte! Tak też było i tym razem. Szkoda, że nie udało się zwyciężyć w tym pojedynku.Zobacz zdjęcia z meczu!

Ten mecz mógł się podobać, zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny zaprezentowali dobrą piłkę. Kolejarz pokazał się ze świetnej strony w pierwszej części meczu, zaś Korzenna w drugiej połowie spotkania. Bardzo dobrze zagrały przede wszystkim defensywy obydwóch drużyn, przez co sytuacji bramkowych nie było za dużo.

Punkt kulminacyjny tej pierwszej połowy to bramka dla Kolejarza. Wyrzut z autu, Dawid Dynda przyjmuje piłkę na 16 metrze i z okolic narożnika pola karnego pakuje piłkę pięknych technicznym strzałem „za kołnierz” naszemu bramkarzowi.

Długo nie mogliśmy się otrząsnąć po straconej bramce w tej pierwszej połowie. Dopiero po paru twardych słowach w szatni, zaczęliśmy w drugiej połowie grać tak jak należy. Korzenna atakował od początku drugiej części spotkania, Kolejarz momentami był bezradny.

Zmuszaliśmy rywala do częstych fauli, również tych w polu karnym. Szkoda, że arbiter w niektórych sytuacjach nie dostrzegł ewidentnych przewinień graczy przyjezdnych we własnym polu karnym lub przerywał grę w sytuacji 100% dla naszego zespołu.

Wyrównujący gol padł w 68 minucie, wtedy to świetną prostopadłą piłką Artur Wielgus uruchomił Pawła Chronowskiego. Nasz gracz mając na plecach obrońcę, zdołał ograć bramkarza w sytuacji sam na sam i z bardzo trudnej pozycji skierować piłkę do siatki. Ogromny szacunek dla Pawła za tą bramkę!

W końcówce meczu graliśmy w liczebnej przewadze. Z boiska zszedł znakomicie grający stoper Kolejarza Paweł Jarzębak. Ostatnie 20 minut tego meczu to prawdziwa kanonada naszych graczy na bramkę Kolejarza. Niestety nie udało się zdobyć zwycięskiego gola. Na przeszkodzie stawała ambitnie, mądrze grająca drużyna Kolejarza wraz ze swoim dobrze broniącym bramkarzem. Wobec tego spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

ULKS Korzenna - Kolejarz Stróże 1:1 (0:1) [JS]

0:1 D.Dynda 14,

1:1 P.Chronowski 68 (as. A.Wielgus).

Żółte kartki: P.Jarzębak x2, D.Dynda, M.Jarzębak.