Baraże o MLJS z udziałem ULKSu Korzenna dobiegły końca! W ostatnim swoim meczu nasi juniorzy pokonali 3:0 Zaleisankę Zalesie i prawdopodobnie zajmą drugie miejsce w tabeli rozgrywek barażowych. Tym samym godnie zrewanżowaliśmy się rywalowi za niechlubną dla nas porażkę w Zalesiu! Zobacz zdjęcia z meczu!

Abyśmy zajęli 2 miejsce w tabeli to w ostatnim meczu Zalesianka nie może zdobyć punktu w meczu z Orkanem Raba Wyżna. Mecz już we wtorek 30.06 o godzinie 17:00 na boisku w Zalesiu. Orkan który już zapewnił sobie udział w Małpolskiej Lidze jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

W dzisiejszym meczu Korzenna przewyższała przyjezdnych pod każdym względem. Prowadziliśmy grę, klepaliśmy niemiłosiernie rywala i budowaliśmy dobre akcje. Momentami mimo naszej przewagi bardzo groźnie próbowała „kąsać” Zalesianka, głównie za sprawą dwóch świetnych i szybkich napastników. Mimo wszystko na grę Korzennej aż chciało się patrzeć, tak grającą drużynę chcielibyśmy oglądać zawsze.

Spotkanie ułożyło się dla nas znakomicie, już po kilku minutach po rzucie rożnym zdobywamy gola. Dobre dośrodkowanie Zbyszka Gryzły w nasze pole karne. Piłka wpada pod nogi nie pilnowanego Jakuba Kapały, który dopełnia formalności i pakuje piłkę do siatki z kilku metrów. Dla naszego obrońcy, który w tym dniu wystąpił z opaską kapitana był to drugi gol w historii występów juniorach starszych.

Po kilku dobrych okazjach kolejną bramkę zdobył Artur Wielgus. Po rozklepaniu rywali w ich polu karnym, Dawid Widlak podaje do Artura Wielgusa, a ten będąc kilku metrów przed bramką uderza nie do obrony.
Do przerwy prowadziliśmy 2:0 z Zalesianką. Wynik identyczny jak w pierwszym meczu w Zalesiu. Jednak tym razem wyciągnęliśmy już wnioski i nie zlekceważyliśmy rywala. Podobnie solidnie jak i w pierwszej części zagraliśmy w drugiej. Znowu spora przewaga, jednak o gola było już trudniej, mimo iż Zalesianka po 65 minutach grała w 10tkę.

Mieliśmy w tej drugiej części meczu dobre okazje, miał je Artur Wilegus, Paweł Chronowski oraz Zbyszek Gryzło, który po pięknym strzale z rzutu wolnego trafił w słupek.

Gol padł dopiero pod koniec mecz, autorem tego trafienia Konrad Krasiński, który wykorzystał podane z rzutu rożnego Zbyszka Gryzły. Skierował on piłkę nogą do bramki z kilku metrów.

Mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem ULKSu Korzenna. Nasi juniorzy z dumą zakończyli zmagania w barażach. Na podsumowanie baraży i zmagań w całym sezonie przyjdzie jeszcze czas, zaczekajmy jeszcze na ostatni mecz barażowy Zaleisanka – Orkan.

W dzisiejszym meczu po raz ostatni  w szeregach naszych juniorów wystąpił Jasiek Grygiel. Dziękujemy za występy w naszej drużynie i życzymy wszystkiego dobrego!

ULKS Korzenna - Zalesianka Zalesie 3:0 (2:0)

1:0 J.Kapała 10 (as. Z.Gryzło),

2:0 A.Wielgus 35 (as. D.Widlak),

3:0 K.Krasiński 80 (as. Z.Gryzło).

Żółte kartki: Z.Gryzło, P.Chronowski.

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, J.Kapała (70 J.Grygiel), K.Grzabel - Z.Gryzło, Sz.Gruca (65 K.Krasiński), D.Widlak, D.Wielgus (75 K.Koralik) - A.Wielgus (89 M.Kantor), P.Chronowski (89 B.Oleksyk).

Sędziował: B.Bożek (KS Gorlice).