Wracamy z odległych Szaflar bez punktów. Drużyna gospodarzy bijąca się o awans do IV ligi zawiesiła dziś osłabionej Korzennej poprzeczkę za wysoko. Miejscowi wygrali bezproblemowo pakując piłkę 4-krotnie do bramki strzeżonej przez naszego trenera Artura Sejuda. Zobacz zdjęcia z meczu!

Oczywiście mecz wyjazdowy, więc nasza drużyna musi być osłabiona. Kolejny raz z różnych powodów na mecz wyjazdowy nie pojechało się kilku graczy. Wobec tego z konieczności grać musieli Ci którzy zwykle siedzą na ławce.

Szaflary od początku do końca przeważały w tym meczu. Bramki straciliśmy podobnie, tak jak zwykle tracimy… a więc po stałych fragmentach gry. W tym wypadku trzykrotnie po rzutach rożnych, gdzie przegrywaliśmy niestety pojedynki główkowe. Pierwszy gol padł szybko, bowiem już w okolicy 5 minuty Rusnak pakuje piłkę głową do siatki Sejuda. Niespełna kwadrans później znowu korner i znowu bramka, tym razem najwyżej do piłki wyskoczył Kłosowski i wpakował piłkę głową tuż przy słupku.

Skrzydła podcięła nam trzecia bramka, kiedy to do własnej bramki po mocnym wstrzeleniu w pole karne piłki przez Gogolaka futbolówkę kieruje Patryk Kaczmarek. Już wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że o zwycięstwu w Szaflarach możemy zapomnieć.

Troszkę nadziei dał nam na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Seweryn Michalik. Wyłuskał on piłkę obrońcy przy narożniku pola gry. Następnie ograł go i z ostrego kąta, pięknym technicznym strzałem posłał piłkę do bramki. Cudowny gol, ozdoba tego meczu.

W drugiej połowie nasza drużyna zagrała już lepiej, szczególnie w defensywie, gdzie nie dopuściliśmy już do większego zagrożenia. Rywal po kolejnym rożnym trafił nam 4 bramkę. Był to jednak kontrowersyjny gol, bowiem nasz bramkarz złapał piłkę na linii bramkowej i twierdził, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linie bramkowej. Sędzia asystent był jednak innego zdania i wskazał na środek boiska. Korzenna miała szansę po uderzeniu z rzutu wolnego Seweryna Michalika - piłka jednak trafiła w poprzeczkę, pod koniec meczu dobrze główkował Przemek Szambelan.

Do końca meczu przez dłuższy czas nie daliśmy sobie wbić już bramki i mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Szaflar 4:1.

LKS Szaflary - ULKS Korzenna 4:1 (3:1)