Kolejny mecz trampkarzy za nami i znowu kompletujemy 3 punkty! Tym razem nasza najmłodsza drużyna zwycięża w wyjazdowym meczu w Gorlicach! Spotkanie udało się nam spokojnie wygrać 2:0, jest to jednak najmniejszy wymiar kary dla Gorliczan, bowiem powinno być dużo wyżej! Zobacz zdjęcia z meczu!

Ten mecz rozgrywaliśmy na głównym boisku Glinika Gorlice, a to wszystko za sprawą tego iż na bocznym boisku gdzie zwykle rozgrywają swoje mecze trampkarze Glinika toczyły się przygotowania pod koncert muzyczny zespołu Bajm z okazji 100-lecia Bitwy Gorlickiej. Dla niektórych graczy występ na takim stadionie, gdzie tuż obok pięknej murawy rozlega się ogromna trybuna to spore przeżycie. Jednak większość z nich nie wie, że kilka dobrych lat temu te trybuny zapełniały się po brzegi, a Gorlicki Glinik z powodzeniem rywalizował w III Lidze (obecnie poziom II ligi)!

Nasi gracze do tego spotkania podeszli zmobilizowani, mimo lepszych warunków fizycznych naszego przeciwnika nie wystraszyliśmy się ich i zagraliśmy jak równy z równych. Jednak już po kilkunastu minutach inicjatywę praktycznie do końca meczu przejął zespół Korzennej.
Najwięcej zamieszania pod bramką Glinika stwarzali rzecz jasna nasi napastnicy Konrad Kuzera i Grzegorz Mróz, dobrze ofensywnie podłączał się Robert Głąb – to właśnie od oddał dwa groźne strzały na bramkę Glinika. Przy pierwszym uderzeniu górą był bramkarz, jednak przy drugiej próbie Robert nie czysto trafił w piłkę i w stuprocentowej sytuacji przestrzelił obok bramki.

Jednak najlepszą okazję do zdobycia gola miał Grzesiek Mróz. W sytuacji sam na sam ograł bramkarza i kiedy pozostało już skierować piłkę do pustej bramki, Grzesiek nie trafił w bramkę. Mieliśmy w tym meczu bardzo dużo stuprocentowych okazji, rzadko kiedy tyle marnujemy.

Na nasze szczęście w swojej drużynie mamy niesamowitego Grzegorza Mroza. Nasz zawodnik nie złamał się po zmarnowanych okazjach, tylko znowu wziął ciężar gry na swoje barki i jak nie mógł trafić gola  z akcji, to trafił ze stałych fragmentów gry! Niesamowity gol padł w okolicy 34 minuty meczu! Grzesiek bezpośrednio z rzutu rożnego skierował piłkę do bramki!  Mocno uderzona i zakręcona piłkę zaskoczyła notabene niezłego bramkarza Glinika i po jego ręce wpadła do bramki! To trafienie zostanie zapamiętana na długo!

Ten gol sprawił, że grało się nam łatwiej. W drugiej połowie nasza przewaga nie malała, znowu sporo świetnych okazji, a to słupek a to dobrze bronił bramkarz Glinika. Aż w końcu w minucie 44 w polu karnym przez bramkarza Glinika sfaulowany został Grzesiek Mróz. Ewidentna jedenastka! Rzut karny bardzo pewnie na gola zamienia Grzesiek Mróz, następnie tonie w objęciach swoich kolegów!

Do końca meczu kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, dobrze graliśmy w obronie nie dając żadnych realnych szans rywalom na zdobycie gola. Dowieźliśmy dobre 2:0 do końca i zwyciężyliśmy w Gorlicach!

Podziękowania za kolejny dobry mecz dla naszych trampkarzy! Teraz przed nami za tydzień rewanż z Glinikiem. Tym razem na boisku w Korzennej!

Glinik Gorlice - ULKS Korzenna 0:2 (0:1) [TR]

0:1 G.Mróz (bezpośrednio z rzutu rożnego),

0:2 G.Mróz (z rzutu karnego).

Glinik: 1 Jakub Rafalski - 4 Eryk Gawryła, 6 Patryk Góratowski, 13 Patryk Górski, 17 Arkadiusz Jaworecki, 7 Jakub Miarka, 9 Tomasz Mituś, 10 Michał Pater, 11 Patryk Pietrzycki, 6 Przemysław Radwan, 14 Dawid Wszołek, Skład rezerwowy: 19 Michał Koszyk, 5 Bartosz Labut, 18 Przemysław Przybyłowicz, 20 Mikołaj Sarkowicz, 3 Łukasz Semla, 8 Dawid Śliwa, 2 Tomasz Smołkowicz.

ULKS: P.Karwat - A.Szeliga, J.Przychocki, M.Hojnor, J.Kantor - J.Kubisz, R.Głąb, K.Szczygieł, A.Krzyżak - G.Mróz, K.Kuzera.