Tak wielu bramek ile dziś udało się trafić w Ropie naszym graczom, nie udało się długo ustrzelić różnym drużynom które przyjeżdżały do Ropy! 5 bramek nie stracili oni bowiem od 2 lat, kiedy to znakomity sezon rozgrywał LUKS Hańczowa! Dlateogo wynik osiągnięty przez naszą drużynę to mały rekord!Zobacz zdjęcia z meczu!

Ropa słynie z tego, że ma solidną defensywę dzięki której traci bardzo mało goli, a już szczególnie na własnym boisku. Dało się to wywnioskować z osiąganych przez nich wyników, co za tym idzie tabeli, oraz udało się to przetestować na własnej skórze! Obawialiśmy się tego wyjazdu, zdawaliśmy sobie sprawę, że jak Ropa trafi nam gola to będzie już bardzo ciężko odwrócić losy tego meczu.

Tak niestety było, niemrawo weszliśmy w ten mecz. Przeszkadzało nam wszystko nawet długa nie skoszona trawa na boisku w Ropie. W końcu po jednym wrzucie z rzutu wolnego, Mateja pakuje nam gola. Zawodnik Ropy świetnie przyjmuje sobie piłkę i będąc nie pilnowany uderza nie do obrony po długim rogu.

Mordowaliśmy się długo, aż w końcu coś zaczęło wychodzić! Kto wie jakby ten mecz się zakończył, gdyby nie piękna akcja Kamila Baczyńskiego. To ten zawodnik przeprowadził bardzo ważną akcję tego meczu. Kamil „poszarżował” na prawym skrzydle i zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki. Podanie zamknął Artur Wielgus doprowadzając do remisu.

Dobrze, że udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Łatwiej weszło się nam w drugą połowę mając w głowie wynik remisowy, a nie przegrywając.

Druga połowa w naszym wykonaniu była taka jak być powinna! Gracze ULKSu wzięli sobie do serca kilka ważnych słów które padły w przerwie i zaczęliśmy grać jak należy!

Szybko trafiliśmy bramkę na 2:1 i zaczęliśmy kontrolować boiskowe wydarzenia. Dominik Wielgus asystuje, a Kamil Baczyński trafia bramkę!  Równo po 10 minutach przeprowadzamy piękną akcję, Dawid Widlak dośrodkowuje w pole karne, a tam idealnie do piłki wyskakuje Artur Wielgus i strzałem z głowy pokonuje bramkarza.

Po kilku minutach podobna sytuacja, z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne Tomasz Kuzera, Artur Wielgus sprytnie będąc ustawionym tyłem do bramki podbija piłkę która wpada do siatki.

Na kilkanaście minut przed końcem meczu, głupi faul w naszym polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienia Orchel.

Kropkę nad i w tym meczu postawił świetny dziś Kamil Baczyński, strzelił on  bramkę na 5:2 po asyście bohatera dzisiejszego meczu Artura Wielgusa!

Nie był to łatwy mecz! Mimo wszystko ogromny szacunek dla naszych zawodników i podziękowania!

LKS Ropa - ULKS Korzenna 2:5 (1:1)

1:0 M.Mateja 24,

1:1 A.Wielgus 41 (as. K.Baczyński),

1:2 K.Baczyński 51 (as. D.Wielgus),

1:3 A.Wielgus 61 (as. D.Widlak),

1:4 A.Wielgus 63 (as. T.Kuzera),

2:4 J.Orchel 75 (z rzutu karnego),

2:5 K.Baczyński 89 (as. A.Wielgus).

Ropa: 1 Daniel Korzeń - 4 Kacper Góra (46 5 Patryk Kudławiec), 8 Łukasz Górski, 7 Szymon Gucwa (70 6 Szymon Trojanowicz), 9 Eryk Jedlecki, 16 Kacper Kłapacz

17 Dawid Lisowicz (75 2 Michał Smołkowicz),  15 Michał Mateja (65 13 Wojciech Lednowski), 11 Kamil Miarecki, 10 Jakub Orchel, 3 Przemysław Stróżyk.

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, K.Grzabel, J.Kapała (70 J.Grygiel) - Z.Gryzło, Sz.Gruca, D.Widlak (60 K.Krasiński), D.Wielgus (75 K.Koralik) - A.Wielgus (90 M.Kantor), K.Baczyński.