Sezon rozkręca się na dobre, kolejny mecz naszych juniorów i pierwsze problemy kadrowe! Młoda drużyna ULKSu Korzenna dzielnie walczyła wyjazdowym meczu z vice-liderem tabeli Sokołem Stary Sącz! Łatwo nie było, ale udało się wywalczyć 1 punkt! Zobacz zdjęcia z meczu!

Sobotni nieszczęsny mecz seniorów z Sokołem Słopnice skutkował tym, że w naszej drużynie nie mógł dziś wystąpić Dominik Wielgus, po połowie zagrać mogli Artur Wielgus i Kamil Baczyński, nie obecny był Patryk Kaczmarek, zaś poważnej kontuzji w środku tygodnia nabawił się nasz najlepszy strzelec Paweł Chronowski. Wobec tak wielu absencji i jak się później okazało w meczu również i kontuzji Kamil Baczyńskiego zmuszeni byliśmy grać bardzo młodą drużyną! Aż 5 graczy w dzisiejszym meczu to zawodnicy urodzeni w 1999 roku!

Mecz był niezwykle ciężki, Sokół miał w tym spotkaniu zdecydowanie więcej klarownych sytuacji, jednak dzięki świetnej postawie naszej obrony i po kapitalnym kolejnym meczu naszego bramkarza Daniela Cygnarowicza zdobywamy kolejny ważny punkt!

W pierwszej części tego meczu naszej drużyny nie było stać na zbyt wiele, niegroźnie dwukrotnie zagroziliśmy bramce Sokoła. Sokół kilka razy zbudował dobre akcję zakończone strzałem, jednak każdy z tych strzałów świetnie bronił Daniel Cyganrowicz. Najgroźniej było w sytuacji gdzie zawodnik Sokoła oddał dobry strzał zza pola karnego, Cygnarowicz wybronił trudne uderzenie, piłka po jego rękach w beznadziejnej dla nas sytuacji trafiła w słupek bramki.

W drugiej połowie jedni jak i drudzy swoich okazji mieli dużo więcej, bramki jednak pojawiły się dopiero pod koniec tego meczu! W 80 minucie Dawid Widlak odzyskuje piłkę i decyduje się na uderzenie które zapamięta na długo! Widlak cudownie uderza w kierunku bramki, piłka uderzona z okolic 25 metrów idealnie szybuje pod poprzeczkę i wpada praktycznie w okienko do bramki! Nasza drużyna w euforii, jednak do końca meczu zostało jeszcze trochę czasu!

Niespełna kilka minut później Jarek Haza decyduje się na uderzenie z okolic 18 metrów. Niesamowicie mocno uderzona piłka wpada do bramki zaskoczonego Cygnarowicz, który w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

Mecz kończy się sprawiedliwym remisem 1:1, chociaż tak bardzo niewiele zabrakło a kolejny raz zwyciężylibyśmy z czystym kontem! Mimo to, z wyniku jesteśmy bardzo zadowoleni. Był to trudny dla nas mecz, z solidną drużyną. Nasi gracze pokazali się z dobrej strony, walczyli, dali z siebie wszystko! Podziękowania za walkę! Już we wtorek kolejny mecz wyjazdowy! Tym razem z zagramy w Ropie!

Sokół Stary Sącz - ULKS Korzenna 1:1 (0:0) [JS]

0:1 D.Widlak 80 (bez asysty),

1:1 J.Haza 85.

Żółte kartki: K.Baczyński, T.Kuzera.

Sokół: 1 Michał Jabłoński - 9 Jarosław Haza, 13 Bartłomiej Kołodziej, 11 Kamil Kotas (84 16 Krzysztof Plata (84'), 18 Artur Listkiewicz, 3 Przemysław Marduła, 15 Adrian Maślanka, 10 Bartłomiej Obrzud, 6 Piotr Opyd, 7 Artur Orłowski, 8 Krystian Zbozień.

ULKS: D.Cygnarowicz -  T.Kuzera, Ł.Kuzera, J.Kapała, K.Grząbel (90 M.Kantor) - Z.Gryzło, Sz.Gruca, K.Koralik, D.Widlak - K.Krasiński, A.Wielgus (46 K.Baczyński (70 J.Grygiel)).