W zimnym Podegrodziu przyszło nam dziś rywalizować z miejscowym Grodem w ramach meczu I ligi juniorów starszych. Momentami zimowe warunki towarzyszyły naszym graczom podczas rozgrywania tego meczu! Spokojnie udało nam się spokojnie wygrać! Zobacz zdjęcia z meczu!

Pierwsze minuty tego meczu były bardzo niepewne. Nerwowo rozpoczęliśmy ten pojedynek, nawet mogliśmy stracić bramkę. W okolicy 20 minuty meczu nad Podegrodzie nadeszła ogromna chmura z której zaczął padać gęsty śnieg. Śnieżycy towarzyszył silny wiatr, arbiter był zmuszony przerwać zawody na kilka minut. Ta przerwa pozytywnie wpłynęła na naszą drużynę.

Kilka minut po wznowieniu w polu karnym faulowany Paweł Chronowski. Arbiter odgwizduje rzut karny, jedenastkę na gola zamienia sam poszkodowany Paweł Chronowski.

Po kilku minutach znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Artur Wielgus, nasz napastnik otrzymał piękne podanie od Kamil Baczyńskiego, nasz napastnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek. Szkoda tej sytuacji,  powinniśmy prowadzić dwoma bramki do przerwy, jednak utrzymał się wynik 1:0.

W drugiej połowie młoda drużyna z Podegrodzia osłabła. Szósty bieg wrzuciła Korzenna i zaczęła poważnie zagrażać bramki Podegrodzian. Chociaż oczywiście groźne akcje momentami wyprowadzał Gród. W kilku sytuacjach świetnie zachował się nasz bramkarz Daniel Cygnarowicz, raz uchronił nas słupek.

Drugi gol wypracował Artur Wielgus, odnalazł on w polu karnym Kamil Baczyńskiego któremu dograł piłkę. „Baczu” zrobił to co do niego należało i trafił piłką do bramki.

Trzeci gol to bramka zaraz po wejściu Konrada Krasińskiego, nasz młody zawodnik ładnie skierował piłkę głową po fenomenalnym dośrodkowaniu Kamila Baczyńskiego z prawej strony pola karnego. Czwarty gol wpakował Paweł Chronowski, zaś ostania bramka to trafienie Artura Wielgusa.

Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszych juniorów, którzy pokazują na kolejnym przeciwniku swoją siłę! W dwóch meczach trafiliśmy 15 goli nie tracąc przy tym ani jednej bramki! Ogromne podziękowania dla wszystkich zawodników za pozostawione siły w dzisiejszym meczu! Przed naszymi juniorami teraz mały maraton! Grać będą środa-niedziela-środa! Będzie to dla nas niezwykle trudny okres, w którym musimy zdobyć jak najwięcej punktów!

Gród Podegrodzie - ULKS Korzenna 0:5 (0:1)

0:1 P.Chronowski 30 (z rzutu karnego),

0:2 K.Baczyński 50 (as. A. Wielgus),

0:3 K.Krasiński 67 (as. K. Baczyński),

0:4 P.Chronowski 80 (as. K. Krasiński),

0:5 A.Wielgus 90 (as. T. Kuzera).

Mecz bez żółtych kartek.

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, J.Kapała (80 M.Kantor), K.Grząbel - Z.Gryzło, Sz.Gruca, K.Baczyński (75 K.Koralik), P.Kaczmarek (62 K.Krasiński) - A.Wielgus, P.Chronowski.

Gród: B.Białas - J.Kostrzewa, M.Duda (46 K.Pustułka), P.Plata (78 A.Kwit), J.Skrzymowski, Sz.Szabla, K.Mordarski, D.Skoczeń (46 D.Kroczek), P.Nieć (60 Ł.Poparda), Ł.Szabla (81 M.Krajewski), K.Ciągło (75 M.Dyrek).