W końcu nadszedł piękny dzień, słoneczna sobota to czas kiedy na stadionie w Korzennej podejmowaliśmy Jarmutę Szczawnica! Drugi mecz naszej drużyny seniorów wiosną, znowu na własnym boisku, tym razem już z liczniejszą publiką i najważniejszy znowu zwycięski mecz! Zobacz zdjęcia z meczu!

Obawialiśmy się przed tym meczem, bowiem Jarmuta to groźny przeciwnik, do tego borykaliśmy się z małymi problemami kadrowymi, jednak wyszło całkiem nieźle! Udało się zebrać pełną 18 na mecz mimo braku kilku graczy, niektórzy stanęli na głowie aby mimo wszystko przyjść na mecz i chwała im za to!

Sam mecz był pojedynkiem walki, zarówno jedni jak i drudzy nie odstawiali nogi. Przełożyło się to wszystko na zacięty mecz miły dla oka zgromadzonych kibiców.

Po pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, jednak znakomite okazje mieli jedni jak i drudzy. Goście najgroźniej atakowali po stałych fragmentach gry, po dośrodkowaniach z rzutów rożnych dwukrotnie bardzo groźnie główkował Wojciech Pawełczak.

Ze strony ULKSu dwoił się i troił Mateusz Dobosz, jednak górą w pojedynkach z nim młody bramkarz Jarmuty. Dobosz najpierw sprytnie z czubka buta oddał trudny strzał z okolic 18 metrów, a kilka minut później po podaniu Kamila Baczyńskiego oddał strzał po krótkim. Przy pierwszej jak i przy drugiej sytuacji świetnie zachował się bramkarz przyjezdnych. Mimo wszystko szkoda tych sytuacji.

Upragniony gol wpadł na początku drugiej połowy! Jednak póki trafiła go Korzenna to powinna trafić Jarmuta. Znakomitą okazję do zdobycia gola zmarnował w 48 minucie Tunezyjczyk Yassine Laabidi. W sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Arturem Sejudem, nasz bramkarz znakomicie wyczekał pomocnika Jarmuty, który posłał piłkę obok bramki.

Jak mówi przysłowie, nie wykorzystane sytuację się mszczą. I zemściło się to kilka chwil później. Rzut wolny dla ULKSu około 25 metrów od bramki Jarmuty, ostry kąt. Futbolówkę ustawia Marek Olszewski, pierwsze uderzenie nie najlepsze piłka odbija się od muru, jednak z powrotem wraca do strzelca. Marek poprawia swój strzał, który tym razem wychodzi już idealnie! Mocno, płasko szybująca piłka wpada do siatki po długim rogu tuż przy słupku! Piękny gol naszego pomocnika, jak się później okazało niezwykle cenny!

Do końca meczu po trafieniu bramki zostało jeszcze sporo minut. Cały czas groźna była Jarmuta, jednak to Korzenna wyprowadzała groźniejsze ataki. Po jednej sytuacji gdzie sam na sam z bramkarzem wychodził Mateusz Dobosz sędzia powinien wyrzucić z boiska Łukasza Babika, pokazał mu tylko żółtą kartkę. Zaś już pod koniec meczu ewidentnie w polu karnym faulowany był Jerzy Gwóźdź, tutaj również gwizdek sędziego milczał. Mimo przewagi pod koniec meczu Jarmuty, to Korzenna zasługiwała na bramkę. Nie daliśmy się sforsować przyjezdnym! Znowu pewnie zagrała nasza defensywa i pewnie bronił Artur Sejud! Kolejny mecz gramy za „zero” w tyłach! To bardzo cieszy!

Gol powinien paść w ostatniej minucie meczu, jednak Marcin Kantor nie zdecydował się w idealnej sytuacji dograć piłki do lepiej ustawionych partnerów.

Spotkanie kończy się zwycięstwem 1:0 dla ULKSu Korzenna! Niezwykle ważne punkty po ciężkim boju. Za ten mecz wszystkim naszym graczom należą się słowa uznania i ogromne podziękowania!

Za tydzień w niedziele Wielkie Derby Gminy Korzenna! Niezwykle ważny pojedynek z Orłem Wojnarowa. Liczymy znowu na czyste konto naszego bramkarza i na chociaż jedno trafienie naszej drużyny! Zróbmy wszystko aby pokonać Orła! Wiemy, że to będzie niesamowicie trudny pojedynek, jednak stać nas na to aby zwyciężyć!

ULKS Korzenna - Jarmuta Szczawnica 1:0 (0:0)