Mocny początek zaliczył juniorski zespół ULKS Korzenna. Nasza ekipa z łatwością rozprawiła się z outsiderem ligi LUKS Hańczową. Dwucyfrowy wynik i czyste konto naszych bramkarzy w tym meczu to dobry prognostyk przed rozpoczynającą się rundą wiosenną! Zobacz zdjęcia z meczu!

Nie wiele zabrakło a tego meczu mogło w przedświąteczne dni nie być. Po pierwsze chęć przełożenia meczu wyrażał Prezes LUKS Hańczowej, po drugie kiepska pogoda która mogła pokrzyżować plany rozegrania tego meczu w środowe popołudnie. Jeszcze godzinę przed meczem przez Korzenną przeszła mocna zamieć śnieżna, jednak na sam mecz pogoda była już przyzwoita.

Mecz wyglądał tak, że jedna drużyna ciągle atakowała a druga się ciągle broniła. Hańczowa pierwszy strzał oddała w tym meczu w okolicach 80 minuty. Ta ogromna przewaga ULKSu musiała skończyć się tym, że rywalom strzeliliśmy aż tyle bramek.  Szybko rozpoczęliśmy strzelanie w tym meczu, 2 minuta i Paweł Chronowski pakuje piłkę do siatki rywala. Po kilku minutach drugiego gola trafia Artur Wielgus. Ci dwaj Panowie po upływie 20 minut dokładają jeszcze kolejne dwie bramki. Drugi gol Pawła Chronowskiego w tym meczu był przedniej urody. Chronowski widząc delikatnie wysuniętego golkipera przyjezdnych zdecydował się na uderzenie z okolic 20 metrów swoją słabszą lewą nogą! Wszystko wyszło bardzo ładnie, futbolówka poszybowała idealnie pod poprzeczkę.

Ostatniego gola w pierwszej połowie zdobył Dominik Wielgus, nasz pomocnik ustrzelił piękne okno z okolic 11 metrów, po dobrej akcji i asyście Kamila Grząbla. Do przerwy okrągłe 5:0, co ciekawe w drugiej połowie nasi juniorzy powtórzyli również ten sam wynik, trafiając rywalom 5 bramek.

Na drugą część meczu na boisku w naszej drużynie pojawiali się zmiennicy,  mimo iż byliśmy już teoretycznie słabszą drużyną, to gra wcale nie wyglądała gorzej. Ponownie po dwie bramki trafili dobrze dysponowani tego dnia nasi napastnicy Paweł Chronowski oraz Artur Wielgus. Jednego gola dołożył Konrad Krasiński, który oddał bardzo ładny strzał po krótkim rogu bramkarza.

Mecz zakończył się zwycięstwem 10:0 dla ULKSu. Dziękujemy wszystkich za udział w tym pojedynku. Ten mecz był to wstępem do wymagającej rundy rewanżowej, już we wtorek po świętach pojedynek wyjazdowy z Hartem Tęgoborze! Trzeba przygotować się na niezwykle trudny mecz!

ULKS Korzenna - LUKS Hańczowa 10:0 (5:0)

1:0 P.Chronowski 2 (as. J.Kapała),

2:0 A.Wielgus 6 (as. D.Wielgus),

3:0 A.Wielgus 22 (as. K.Baczyński),

4:0 P.Chronowski 26 (as. D.Wielgus),

5:0 D.Wielgus 29 (as. K.Grząbel),

6:0 A.Wielgus 49 (as. P.Kaczmarek),

7:0 P.Chronowski 55 (as. J.Grygiel),