Świetnie zaczęła się runda rewanżowa V ligi z udziałem ULKSu Korzenna! Nasi seniorzy po niezłym meczu zwyciężyli z Dunajcem Nowy Sącz. Tym samym zrewanżowaliśmy się za nieudany pierwszy mecz w Nowym Sączu. Dla obydwu drużyn był to tzw. mecz o "6 punktów".Zobacz zdjęcia z meczu!

Szkoda, że w dniu pierwszego wiosennego meczu nie do końca dopisała pogoda. Liczyliśmy na więcej osób, które mogłyby obserwować zmagania naszych zawodników. Jednak mimo brzydkiej pogody, Ci co przyszli na stadion dostrzec mogli klika zmian w oprawie meczu w Korzennej. Na naszym stadionie pojawiło się nagłośnienie, spiker i chłopcy do podawania piłek. Powoli na bieżąco będziemy wdrażać nowe pomysły, które zwiększą klimat meczu i zachęcać będą do przyjścia na mecz szersze grono ludzi.

Trener Artur Sejud w tym spotkaniu miał do dyspozycji pełną 18-osobową kadrę. W tej kadrze znalazło się dwóch zupełnie nowych piłkarzy. Po raz pierwszy w oficjalnym meczu w ULKSie wystąpili nasi nowy gracze: Seweryn Michalik (ostatnio grając w ULKS Przydonica) oraz Daniel Pociecha (ostatnio grający w Dunajcu Nowy Sącz). Jak udowodnił dzisiejszy mecz, Ci dwaj zawodnicy są znakomitym wzmocnieniem naszej drużyny, która w bieżącym sezonie walczyć będzie o utrzymanie. Do naszej drużyny po krótkiej przerwie wrócili Jakub Wójcik, Daniel Szczerba, Emil Włodarz oraz Albert Szczerba. Pozostała część drużyny to Ci sami zawodnicy znani już z jesieni. Po odprawie naszego trenera przystąpiliśmy do meczu, który miał dla obydwu drużyn spore znaczenie, szczególnie w kontekście walki o utrzymanie.

Początkowe minuty tego meczu należały do Dunajca, jednak z biegiem czasu przewagę budowała sobie Korzenna i prym wiodła praktycznie przez cały mecz. Oczywiście również kilka razy groźnie zaatakował Dunajec. Jednak na posterunku był nasz znakomity bramkarz Artur Sejud, który kilka razy świetnie musiał interweniować, jednak nie były to groźne sytuacje.

Pierwszy strzał na bramkę Dunajca i od razu bramka! Szymon Obrochta z lewego skrzydła podaje przed szesnastkę do nadbiegającego Marka Olszewskiego, nasz doświadczony pomocnik w pięknym stylu zewnętrzną częścią stopy oddaje strzał który wtacza się do bramki tuż przy słupku bramki bramkarza Dunajca.

Pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem ULKSu. W drugiej połowie dominacja gospodarzy była już wyraźna. Raz po raz Korzenna budowała sobie dobre akcję. Dobrą okazję do zdobycia gola miał Seweryn Michalik, przegrał on jednak pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przyjezdnych.

Jednak kluczowy moment tej pierwszej połowy to minuta 67. Wtedy to ograny przez Seweryna Michalika bramkarz Dunajca fauluje naszego napastnika. Arbiter nie mógł zadecydować inaczej jak tylko wyrzucić z boiska bramkarza Dunajca. Czerwona kartka i rzut wolny dla ULKSu po którym pada gol. Z rzutu wolnego uderza Marek Olszewski, futbolówka odbija się od muru potem od obrońcy Dunajca i wpada pod nogi Seweryna Michalika. Następnie to co z piłką zrobił Seweryn Michalik to tzw. „stadiony świata”! Seweryn z okolic 25 metrów bardzo mocno i precyzyjnie przymierzył w samo okienko bramki! Tym samym zdobywa jedną ze swoich piękniejszych bramek!

Po zdobyciu drugiego gola i grając w przewadze jednego gracza grało nam się zdecydowanie lepiej. Efektem tego były kolejne świetne akcje i trzeci gol! Wynik w tym meczu ustalił Mateusz Dobosz, wykorzystał on błąd defensywy Dunajca, następnie ze spokojem ograł bramkarz i skierował piłkę do pustej bramki.

W końcówce meczu dobrą okazję do zdobycia gola miał młody Artur Wielgus. Dostał on piękną piłkę od swojego brata Dominika, jednak będąc sam przed bramkarzem uderzył zbyt lekko i wprost w golkipera Dunajca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0 dla drużyny z Korzennej.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tego meczu, a przede wszystkim bohaterom tego pojedynku a więc piłkarzom. Nasi zawodnicy pozostawili wiele dzisiaj sił aby zwyciężyć w tym niezwykle ważnym meczu. Miejmy nadzieje, że humory w jakich dzisiaj opuszczaliśmy stadion w Korzennej towarzyszyć nam będą przez całą rundę, a szczególnie na samym końcu sezonu. W Wielką Sobotę kolejny mecz, nasza drużyna uda się do Waksmundu gdzie podejmować będziemy miejscowy Huragan, miejmy nadzieję, że nie popsujemy sobie humoru na święta!

ULKS Korzenna - Dunajec Nowy Sącz 3:0 (1:0)

1:0 Marek Olszewski 10 (as. Sz.Obrochta),

2:0 S.Michalik 62 (bez asysty),

3:0 M.Dobosz 74 (bez asysty).