Za nami przedostatni już sparing przygotowujący do rundy wiosennej. Tym razem na naszej drodze stanął zespół z Witowic Dolnych. Victoria w starciu z nami okazała się lepsza, a my zniesmaczeni opuszczaliśmy Zawadę, bowiem nie tak miał wyglądać ten sparing. Zobacz zdjęcia z meczu!

W naszej drużynie zabrakło kilku graczy którzy będą stanowić człon naszej drużyny w rozgrywkach ligowych. Mimo to w zestawieniu w jakim wyszliśmy na mecz powinniśmy sobie poradzić z Vitowicami. Niestety to spotkanie nam dziś nie wyszło, przegraliśmy dziś trzeba sobie uczciwie powiedzieć z lepszym rywalem z A klasy.

Już w początkowych minutach niepotrzebny faul przed naszym polem karnym i ładny gol z rzutu wolnego gracza z Witowic. Szybko trzeba odrabiać straty, jednak nasze akcje zostały zatrzymywane na rosłych solidnych obrońcach Victorii.

Poszczęściło się nam dopiero pod koniec pierwszej połowy, wtedy to z próby dośrodkowania Dominika Wielgusa, po rykoszecie wyszedł strzał który znalazł drogę do bramki zaskoczonego bramkarza.

Do przerwy 1:1. Na początku drugiej połowy błąd naszego bramkarza i po dośrodkowaniu głową piłkę do pustej bramki posyła napastnik Victorii. Po kolejnych kilku minutach podobna bramka do tej pierwszej. Znowu rzut wolny na rogu szesnastki i znowu gol.

Korzenna próbowała jeszcze coś ustrzelić w tym meczu, ale nie za dużo nam wychodziło. W polu karnym faulowany Albert Szczerba przez bramkarza, arbiter odgwizduje rzut karny. Jedneastkę na gola zamienia Zawodnik testowany.

W końcówce meczu nieporozumienie naszego stopera i bramkarza i praktycznie sami pakujemy sobie czwartego gola w tym meczu.

Był to dla nas najgorszy sparing w tym okresie przygotowawczym. Musimy wyciągnąć szerokie wnioski z tego spotkania.

Victoria Witowice Dolne -  ULKS Korzenna 4:2 (1:1)

1:0 D.Skónóg 6 (Z rzutu wolnego),

1:1 D.Wielgus 35,

2:1 Victoria 55,

3:1 Victoria 65 (Z rzutu wolnego),

3:2 Zawodnik testowany 70 (z rzutu karnego),

4:2 Victoria 88.

ULKS: D.Cygnarowicz - K. Bajorek, P. Kaczmarek, J. Kantor, P. Olchawski (46 E. Włodarz) - M.Kantor, S.Michalik (75 D.Szczerba), D.Wielgus (65 Z.Gryzło),  K.Baczyński (35 Zawodnik testowany) - P. Szambelan (50 A. Szczerba), M. Dobosz (50 A.Wielgus).