Już po raz ostatni w tym roku na murawę wybiegli nasi seniorzy. Na zakończenie rundy rywalizowaliśmy z faworyzowanym Ogniwem Piwniczna Zdrój. Ten mecz był smutnym zakończeniem, bowiem po wyrównanym spotkaniu przegraliśmy na własnym boisku 0:1. Zobacz zdjęcia z meczu!

To spotkanie było słabym widowiskiem, obydwie drużyny nie zachwycały, bramkowe sytuacje wynikały głównie z nieporadności jednych jak i drugich, a największe niebezpieczeństwo pod bramkami było po stałych fragmentach gry. Warto dodać, że Ogniwo w dzisiejszym meczu wystąpiło bez kilku bardzo ważnych zawodników, wystarczyło to jednak na pokonanie naszej słabej drużyny.

Decydującym momentem była akcja Piwnicznej w okolicy 39 minuty. Wtedy to w naszym polu karnym kiksa popełnia Marek Mokrzycki co wykorzystuje Daniel Kamiński. Obrońca Ogniwa doskoczył do nieczysto wybitej piłki i skierował ją do bramki bezradnego Artura Sejuda z okolic 11 metrów.

W drugiej połowie działo się już troszku więcej niż w pierwszej części meczu, jednak nie uświadczyliśmy już gola. Początek drugiej połowy to przewaga Piwnicznej, kilka dobrych okazji, jedna bardzo groźna i klarowna. Korzenna w tym spotkaniu oddała więcej strzałów, więcej celnych uderzeń. Jednak znakomicie w bramce spisywał się Bartek Matiaszek, który kilkoma świetnymi paradami sparował trudne uderzenia. Wybronił trzykrotnie ładne strzały Marka Olszewskiego.

W końcówce tego meczu do remisu powinien doprowadzić Szczepan Rosiek, jednak fatalnie on przestrzelił z kilku metrów do praktycznie pustej bramki. Mecz kończy się przykrym zwycięstwem Ogniwa 0:1.

Video z meczu:

Runda dobiegła końca. Korzenna kończy jesień na 12 miejscu z dorobkiem 13 punktów. Słabsze od nas drużyny to Sokół Słopnice, Dunajec Nowy Sącz, Hart Tęgoborze oraz Orzeł Wojnarowa. Jest to nasza najsłabsza runda w historii występów w okręgówce od kilku lat. Wygraliśmy tylko 4 mecze, 1 zremisowaliśmy i ponieśliśmy 10 porażek. Mimo wszystko nie można się załamywać, przed nami jeszcze cała wiosna, a wiosną Korzenna zawsze grała lepiej – dużo lepiej. Jeśli chodzi o bramki to zdobyliśmy w tej rundzie 21 goli, czyli mniej więcej średnia ligowa. Najlepszym naszym strzelcem był Marek Olszewski autor 6 bramek. Straconych goli mamy sporo, mimo iż naszej bramki bronił świetny bramkarz straciliśmy aż 38 bramek. Więcej w tym sezonie stracił tylko Dunajec Nowy Sącz.

Musimy przeanalizować rundę jesienną, wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko aby wiosną wystartować tak jak należy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w mecze seniorów na przestrzeni całej rundy! Przed nami teraz zasłużony odpoczynek!

ULKS Korzenna - Ogniwo Piwniczna Zdrój 0:1 (0:1)