Już po raz czwarty w tym sezonie nasi juniorzy notują piękne, okrągłe zwycięstwo 2:0. Kolejna wygrana okraszona czystym kontem, świetną, konsekwentną i przede wszystkim skuteczną grą.  Dziś również wcale łatwo nie było, szczególnie że graliśmy na boisku rywala w fatalnych warunkach. Zobacz zdjęcia z meczu!

Do Nawojowej pojechaliśmy mocną 18-tką. Z najmocniejszego składu brakowało naszych etatowych seniorów Patryka Kaczmarka oraz Kamila Baczyńskiego. Pozostali gracze byli do dyspozycji trenera!

Do tego meczu przystąpiliśmy z ogromną motywacją, tak zdeterminowani na zwycięstwo nie byliśmy dawno. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny pojedynek z solidną drużyną. Tak rzeczywiście było, Nawoj zawiesił wysoko poprzeczkę i był bardzo bliski zdobycia nawet gola w tym meczu. Ilość strzałów naszych rywali była bardzo duża, jednak wiele z nich było niecelnych.

Na wstępie warto napisać w jakich warunkach musiała grać nasza drużyna. Nowe boisko w Nawojowej to nieporozumienie. Nie dość, że nie równe to jeszcze miejscami ogromne place wypełnione wodą. Nasi gracze jak i zawodnicy gospodarzy nie jednokrotnie musieli się „skąpać” w tej boiskowej wodzie. Wiele razy również piłka stawała w tych kałużach wielokrotnie zaskakując piłkarzy.

Korzenna klarownych akcji nie miała zbyt dużo, jednak gdy już sobie wypracowała to ją wykorzystała! W okolicy 28 minuty, świetną długa piłkę Konrad Krasiński podaje do Pawła Chronowskiego. Nasz napastnik w swoim stylu ogrywa obrońcę w polu karnym i sprytnie uderza na bramkę. Piłka pod brzuchem bramkarza wpada do siatki! Prowadzimy 1:0 i zaczynamy mądrze kontrolować boiskowe wydarzenia.

Do przerwy utrzymujemy wynik i na drugą połowę wychodzimy równie zdeterminowani jak na pierwszą. Nawoj próbował się nam odegrać, jednak im później tym bardziej ich strzały były rozpaczliwe. Najgroźniej było po stałych fragmentach Nawoja, po rzutach rożnych, rzutach wolnych. Piłki wrzucane w pole karne były nieprzyjemne, jednak ze wszystkimi poradzili sobie nasi obrońcy!

W okolicy 70 minuty, rzut różny dla ULKSu. Kapitalnie w pole karne dośrodkowuje Paweł Chronowski, piłka szybuje idealnie na głowę Artura Wielgusa. Nasz napastnik w pięknym stylu dokłada głowę do futbolówki i zdobywa bardzo ładną bramkę. Golkiper przy tym uderzeniu nie miał nic do powiedzenia.

Do końca tego meczu graliśmy, mądrze, skutecznie rozbijając zasieki naszych rywali. Gdybyśmy zachowali momentami zimną krew i mieli troszkę szczęścia, to mogliśmy się pokusić o wyższe zwycięstwo. Spotkanie kończy się zwycięstwem ULKSu 2:0.

Mimo wszystko niezwykle jesteśmy zadowoleni z kolejnej pełnej puli! Ogromne podziękowania dla wszystkich graczy we włożone siły w to spotkanie. Dziś trzeba było się sporo napracować aby zdobyć kolejne wymarzone punkty. Przed nami teraz dłuższy zasłużony odpoczynek, jednak to nie koniec rundy! Szacunek juniorzy!

Nawoj Nawojowa - ULKS Korzenna 0:2 (0:1) [JS]

0:1 P.Chronowski 28 (as. K.Krasiński),

0:2 A.Wielgus 70 (as. P.Chronowski).

Żółta kartki: J.Bogdański - J.Kapała.

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, J.Kapała, K.Grząbel - Z.Gryzło (86 Sz.Gruca), D.Widlak, K.Krasiński, D.Wielgus - A.Wielgus, P.Chronowski. W pogotowiu: A.Skowron, K.Baczyński, I.Zając, M.Zieliński, M.Rzepka, K.Koralik.

Nawoj: J.Bogdański (98) - K.Pierzchała (98), O.Lichoń (97), M.Maciak (97), D.Biel (96), D.Żarnowski (97), D.Ferenc (96), A.Markowicz (99), D.Nieć (97), D.Kotlarski (98), R.Kowalik (96). Rezerwa: D.Kuras (98), E.Lichoń (99), J.Skoczeń (96), T.Klimczak (99), A.Biel (99), M.Mirek (98).

Sędziował: R.Jopek (KS Nowy Sącz).