Po świetnym zwycięstwie naszych juniorów, na grząskie boisko tego dnia w Korzennej, wybiegli nasi trampkarze! Najmłodsza drużyna ULKSu wraz z trampkarzami Dunajca Nowy Sącz stworzyli pasjonujące widowisko! Niestety o włos przegraliśmy w tym bardzo ciekawym pojedynku.  Zobacz zdjęcia z meczu!

Dunajec to bardzo dobry rywal, który zapewnił sobie już udział  w barażach do Małpolskiej Ligi.  Już w następnych tygodniu rywalizować będą z mistrzem I Ligi Nowy Targ, a więc z Orawą Jabłonka. Aby awansować do MLT muszą zwyciężyć w dwumeczu! Życzymy powodzenia naszym dzisiejszym rywalom.

To spotkanie rozpoczęliśmy bardzo bojaźliwie i bez wiary we własne umiejętności. Znów słabo zagraliśmy w pierwszej połowie, którą przegraliśmy 3:0 tracąc bardzo głupie bramki. W naszej drużynie dzisiaj zadebiutowało dwóch nowych graczy! Aleksander Woźnica, który zdobył pierwszego gola, oraz Joanna Kubisz - pierwsza w historii dziewczyna w ULKSie! Witamy na pokładzie nowych graczy!

Pierwszy gol wpadł z rzutu wolnego, złe zachowanie naszego bramkarza, który prostą piłkę zamiast piąstkować próbuje łapać. Futbolówka wpada niestety po błędzie naszego golkipera do siatki. Mimo tego błędu nasz bramkarz wyciągnął w dzisiejszym meczu kilka bardzo trudnych piłek! Dlatego dla niego należą się słowa uznania!

Drugi gol pada po kolejnym stałym fragmencie gry, kiepskie krycie przy rzucie rożnym i pakują nam drugiego gola. Trzeci to fatalne zachowanie naszej defensywy, zderzenie dwóch naszych obrońców wykorzystuje napastnik Dunajca zdobywając trzeciego gola w sytuacji sam na sam z Karwatem.

Słaba pierwsza część spotkania w naszym wykonaniu się kończy. Na drugą wchodzimy już bardziej zmotywowani, z wiarą we własne umiejętności! Zaczynamy coraz lepiej grać i w końcu trafiać!

Wiatr w żagle daje nam piękny gol debiutującego dziś w naszych barwach Olka Woźnicy. Nasz rosły gracz zdecydował się na uderzenie z okolic 20 metrów! Futbolówka poszybowała idealnie pod poprzeczkę zaskoczonego bramkarza!

Niestety po kilku minutach kolejny rożny i bramka dla naszych rywali. Robi się wynik 4:1, ale to nie zraża naszych trampkarzy i zaczynają walczyć na poważnie z Dunajcem.

Kolejne minuty tego meczu były dla nas znakomite! Co kilka chwil pakujemy bramki naszym rywalom, aż w końcu doprowadzamy do remisu! Najpierw w polu karnym faulowany Konrad Kuzera, ewidentny rzut karny dla ULKSu, a zawodnik Dunajca zostaje wyrzucony z boiska na 10 minut!  Ta kara przekłada się na naszą jeszcze większą przewagę! Rzut karny znakomicie, bardzo pewnie na gola zamienia Grzesiek Mróz. Nasz napastnik wziął w tak ważnym momencie ciężar na swoją głowę i kapitalnie wykończył jedenastkę.

Po kilku minutach sytuację sam na sam z bramkarzem na gola zamienia Konrad Kuzera. Asysta Adriana Szeligi, nasz obrońca idealnie rzuca piłkę za obronę Dunajca, długi sprint Konrada Kuzery i pewnie wykończenie całej akcji! Łapiemy kontakt i idziemy za ciosem!

Za chwilę rzut rożny dla naszej drużyny, Mróz wrzuca w pole karne, obrona Dunajca wybija piłkę wprost pod nogi Kuzery. Nasz świetny napastnik bez większego zastanowienia uderza w dłuży róg bramki doprowadzając do remisu! Euforia radości naszych trampkarzy!

Niestety tą radość w ostatniej minucie ucisza Artur Zapała! Boiskowy „Pała” pakuje nam w samej końcówce piątą bramkę! Zbyt łatwo daliśmy rozegrać piłkę Dunajcowi, do tego łatwo Zapała ograł nas w polu karnym. Smutny moment na który nasi trampkarze nie zasłużyli! W samej końcówce wyrównującą bramkę mógł zdobyć jeszcze Konrad Kuzera, otrzymał on kapitalną piłkę od Asi Kubisz, niestety nasz już bardo zmęczony napastnik, nie zdołał pokonać bramkarza w świetniej sytuacji.

Mecz kończy się smutną porażką naszych trampkarzy! Mimo przegranej nasza najmłodsza drużyna może chodzić z podniesionym czołem! Strzelić 4 gole Dunajcowi w pierwszej lidze to super wyczyn, który na pewno będziemy miło kiedyś wspominać! Zagraliśmy dziś, a szczególnie w tej drugiej połowie, bardzo ambitnie. Włożyliśmy w ten mecz dużo serca, dużo zostawiliśmy zdrowia. Mimo wszystko to spotkanie to kolejny mecz nauki, która w przyszłości na pewno zaprocentuje! Do boju ULKS!

ULKS Korzenna - Dunajec Nowy Sącz 4:5 (0:3) [TR]

0:1 Dunajec 15,

0:2 Dunajec 20,

0:3 Dunajec 29,

1:3 A.Woźnica 45 (as. G.Mróz),

1:4 Dunajec 55,

2:4 G.Mróz 60 (z rzutu karnego),

3:4 K.Kuzera 64 (as. A.Szeliga),