W sobotnie, deszczowe przedpołudnie rywalizowali nasi juniorzy starsi! Rywalem był Poprad Rytro, a więc młoda, solidna drużyna z którą zawsze grało się trudno. Również i tak było tym razem, aby ograć Poprad musieliśmy się wysilić. Udało się po kolejnym dobrym solidnym meczu! Zobacz zdjęcia z meczu!

W ciężkich warunkach przyszło się mierzyć naszym juniorom w kolejnym meczu I ligi! Korzenna na własnym boisku nie rywalizowała chyba jeszcze w gorszych warunkach. Niestety ciągle padający deszcz sprawił, że boisko było bardzo grząskie, a po meczu wyglądało fatalnie!

Jednak warunki do gry były jednakowe dla obydwóch drużyn. Spotkanie było wyrównane z niewielką przewagą ULKSu co udokumentowały zdobyte bramki. Byliśmy dziś tego dnia skuteczniejsi niż Poprad, budowaliśmy również więcej groźnych akcji. Jednak przez prawie cały mecz panowała spora nerwowość, ponieważ w każdej chwili akcja mogła wyjść Popradowi, który mógł nas skarcić. Szczególnie w tych trudnych warunkach!

Pierwszego gola w tym meczu zdobyliśmy po pięknej akcji! Po dłuższej niefrasobliwości naszej drużyny, budujemy składną akcję, którą rozpoczyna Artur Wielgus - bohater tej akcji. Wielgus podaje na skrzydło do Pawła Chronowskiego, ten ogrywa obrońcę i wydłuż bramki mocno podaje w środek pola karnego. Tam do futbolówki dochodzi Artur Wielgus który z kilku metrów umieszcza ją w siatce! Piękna akcja zakończona bramką!

Na nic więcej nie było nas stać w tej pierwszej połowie, kilka razy niegroźnie zaatakował Poprad. Jednak poradziliśmy sobie z ich atakami. Wynik do przerwy 1:0 dla ULKSu.

W drugiej połowie nanieśliśmy poprawki na naszą słabszą grę i zaczęliśmy już grać lepiej. Wielu akcji nie mieliśmy, ale lepiej operowaliśmy piłką, lepiej graliśmy w defensywie i środku pola. Spokojniejsi byliśmy o to, że nie stracimy bramki, ale i tak ciągle wyczuwalna była spora nerwowość, bowiem Poprad momentami klepał nas i zagrażał naszej bramce. Mimo wszystko graliśmy mądrze, szanowaliśmy czas i kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia.

Nasze nerwy uspokoił dopiero w okolicy 78 minuty Konrad Krasiński. Nasz gracz najprzytomniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym. Uderzył on na bramkę, futbolówka po rykoszecie wpadła do bramki bardzo dobrze broniącego w tym meczu Mateusza Długosza. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 dla ULKSu!

Kolejny raz nasza drużyna pokazała się ze świetnej strony! Znowu wygrywamy 2:0! Kolejny raz nasz bramkarz zachowuje czyste konto! To świadczy o znakomitej dyspozycji naszej młodej obrony, ze świetnym Tomaszem Kuzerą na środku obrony! Korzenna to drużyna, bardzo solidna! Mimo tego, że jesteśmy młodzi już wykazujemy się sporą dojrzałością! Nie ma praktycznie meczu, gdzie dalibyśmy sobie wbić głupią bramkę! Jednak gdy to się przytrafi potrafimy zagrać bardzo ambitnie przechylając szale na swoją stronę! Już wskakujemy na fotel vice lidera, a mamy jeszcze jeden zaległy mecz oraz przed sobą na własnej drodze  aktualnego lidera tabeli! Za tydzień trudny wyjazd do Nawojowej! Do boju ULKS!

ULKS Korzenna - Poprad Rytro 2:0 (1:0) [JS]

1:0 A.Wielgus 30 (as. P.Chronowski),

2:0 K.Krasiński 78 (bez asysty).

Żółte kartki: D.Wielgus - I.Tokarczyk.

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, J.Kapała, K.Grząbel - Z.Gryzło, D.Widlak (70 Sz.Gruca), D.Wielgus, K.Krasiński - P.Chronowski (86 I.Zając), A.Wielgus.

Poprad: M.Długosz - M.Pociecha, W.Golonka, R.Poczkajski, A.Tomasiak, A.Wiktor, Sz.Dziedzina, D.Barnach, P.Rams, I.Tokarczyk, J.Ogorzały.

Sędziował: M.Fołtyn (KS Gorlice).