Nasi juniorzy idą za ciosem i inkasują kolejny komplet punktów! Dzięki temu przesuwamy się w górę w tabeli! Już dołączyliśmy do czołówki, ale to jeszcze nie koniec!  Tym razem w przerwanym meczu, pokonujemy Harta Tęgoborze, tym samym kolejny raz pokazując swoją siłę! Zobacz zdjęcia z meczu!

W tym meczu rywalizowaliśmy  z bardzo mocną drużyną Harta Tęgoborze. Rywal do Korzennej przyjechał wsparty zawodnikami, którzy regularnie występują w seniorach. Na nasze szczęście Korzenna też mogła skorzystać z tego przywileju i wystawić swój najmocniejszy skład juniorów o jakim tylko mogliśmy marzyć! Naszą drużynę wsparł z seniorów Patryk Kaczmarek oraz Kamil Baczyński. Ten drugi zdobył pierwszą ważną bramkę i cały mecz zagrał bardzo dobrze, przyczyniając się znamiennie do zwycięstwa!

Łatwo nie było, Hart to była drużyna starsza, z lepszymi warunkami fizycznymi. Przegrywaliśmy dużo pojedynków w powietrzu oraz jeden na jeden.  Rywal miał bardzo groźne stałe fragmenty gry, oraz strzały z dystansu. Korzenna mimo tego nie poddawała się, walczyła bardzo ambitnie i właśnie przede wszystkim tym zwyciężyła w tym spotkaniu.

Od 16 minuty, od stanu 0:0 zostało wznowione przerwane spotkanie naszych juniorów z Hartem Tęgoborze. Pierwszy mecz we wrzesniu przerwała potężna ulewa. Dziś kończyliśmy ten przerwany mecz. Moment wznowienia to nasz aut na wysokości pola karnego drużyny naszych rywali. Część pierwszej połowy którą dogrywaliśmy byłą wyrównana. Jednak to Korzennej udało się zdobyć bramkę. Zbyszek Gryzło wywalczył rzut rożny, następnie  ten sam zawodnik dośrodkował w pole karne. Tam niefrasobliwość defensywy gości przy wybiciu piłki, która wpada pod nogi Kamila Baczyńskiego. Nasz zawodnik bardzo przytomnie nie zastanawiając się długo celnie przymierzył na bramkę zasłoniętego bramkarza.

Oczywiście w tej pierwszej połowie mieliśmy też dobre, jednak zmarnowane okazje. Najlepszą miał Artur Wielgus, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem położył go na ziemi, oddał strzał, jednak trafił wprost w obrońcę. Zaś po jednym z rzutów wolnych Kamil Baczyński trafił w słupek.

W drugiej połowie  po jednym z groźnych z rzutów wolnych tracimy gola. Strzał z okolic 25 metrów, trudna piłka dla naszego bramkarza, który zbija ją nie najlepiej do boku. Do futbolówki doskakuje Hubert Grzyb, który dobija z ostrego kąta. Piłka po rękach naszego bramkarza wpada do siatki. Remis 1:1.
Ten gol zmobilizował do jeszcze lepszej gry naszych zawodników. Włączyliśmy „szósty bieg” i robiliśmy wszystko aby wyjść znowu na prowadzenie.

Oczywiście nasza ofensywna gra przełożyła się również na groźne sytuacje Harta. Jednak w naszej bramce znakomicie bronił Daniel Cygnarowicz, który w kilku sytuacjach zachował się bardzo dobrze. A jeden ciężki strzał, który przeniósł nad poprzeczką to prawdziwy majstersztyk!

Po jednej z naszych akcji Artur Wielgus w klarownej sytuacji został perfidnie sfaulowany w polu karnym. W tym najważniejszym momencie w meczu, ciężar strzału z rzutu wolnego wziął na swoją głowę odważny Paweł Chronowski. Nasz młody zawodnik bardzo pewnie uderzył na bramkę Cebuli wyprowadzając nas na prowadzenie!

Końcówka meczu była bardzo nerwowa,  Hart nie mógł pogodzić się, że przegra ten mecz i robił wszystko aby wyrównać! Nasza drużyna się nie dała i kolejny raz po ostatnim gwizdku triumfujemy!

Ogromne słowa uznania i podziękowania dla wszystkich juniorów, za kolejny mecz walki! Dajecie przykład wszystkim jak powinno się grać!  Teraz odpoczywajcie, bowiem już w sobotę trudny mecz z Popradem Rytro! Z tym rywalem zawsze grało się niezwykle ciężko, niech nie zaślepi nas niska pozycja w tabeli Popradu! Rywal mając więcej rozegranych meczów stracił mniej goli niż Korzenna!  Czeka nas kolejny bardzo trudny pojedynek!

ULKS Korzenna - Hart Tęgoborze 2:1 (1:0) [JS]

1:0 K.Baczyński 29 (bez asysty),

1:1 H.Grzyb 60,

2:1 P.Chronowski (z rzutu karnego).

Żółte kartki: P.Chronowski, P.Kaczmarek - P.Janur, R.Krawczyk x2.

Czerwona kartka: R.Krawczyk 90 (dwie żółte).

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, P.Kaczmarek, K.Grząbel - Z.Gryzło, D.Widlak (60 Sz.Gruca), K.Baczyński, D.Wielgus - A.Wielgus (87 K.Krasiński), P.Chronowski.

Hart: M.Cebula - M.Nowak (85 S.Popiół), P.Janur, B.Orzechowski, D.Zawiślan, H.Grzyb (80 M.Cisowski), K.Gródek, T.Hajduga (65 A.Hajduk), D.Jaśkiewicz, R.Krawczyk, R.Krzak.