Jak to już zwykle bywa, kolejny mecz wyjazdowy i kolejna porażka naszych seniorów. Tym razem polegliśmy w pierwszych 45-minutach pojedynku w Pisarzowej. Nie było najgorzej, ale powinno być zdecydowanie lepiej. Szkoda, że tak słabo wypadliśmy w pierwszej połowie.Zobacz zdjęcia z meczu!

W naszej drużynie z resztą jak to przeważnie bywa, zabrakło kilku ważnych postaci bez których naprawdę na tym poziomie gra się niezwykle ciężko. Kadra jaką do dyspozycji miał dziś trener była uboga i głównie składała się z młodych piłkarzy.

Spotkanie od początku do końca należało do Pisarzowej. Rywal bardzo mocny miał początek, gdzie zainkasował nam aż 3 gole. Po kilkudziesięciu minutach, wydawało się, że bardzo wysoko przegramy w tym pojedynku. Jednak nasza drużyna wzięła się w garść i coraz śmielej powstrzymywała akcję swoich rywali. W pierwszej połowie nie mieliśmy nic do powiedzenia, padliśmy po trzech ciosach Olimpii.

Video z meczu (Skrót drugiej połowy):

Pierwszego gola zdobył po rzucie rożnym strzałem z głowy Grzegorz Maciaszek. Po kilku minutach ten sam gracz wykorzystał nasz prosty błąd i podwyższył wynik na 2:0. Trzeci gol to najpiękniejszy moment tego meczu. Maciaszek dobrze podaje do niekrytego Pawła Kociołka, a ten będąc w trudnej pozycji decyduje się uderzyć na bramkę Sejuda nożycami. Wszystko wykonuje idealnie i futbolówka wpada tuż przy słupku,  a Kociołek cieszy się ze zdobytej pięknej bramki.

W tej pierwszej połowi mieliśmy najlepszą okazję do zdobycia gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową powinien skierować do siatki Paweł Olchawski, jednak nie trafił on w piłkę w klarownej sytuacji.

W drugiej części meczu Olimpia nadal ciągle bardzo groźnie atakowała. W tej części meczu jednak cuda w naszej bramce czynił znakomity Artur Sejud. Nasz bramkarz wybronił bardzo dużo trudnych sytuacji. Zaś w pozostałych bramkowych okazjach, sporą nieskutecznością wykazywali się gracze z Pisarzowej. W tej drugiej połowie, dobrze bronił nasz bramkarz, ale również dobrze zagrała nasza młoda drużyna, a w szczególności defensywa. Dla tych piłkarzy był to kolejny mecz nauki w którym sporo się musieli napracować.

Walczymy dalej. Do końca rundy pozostało już tylko 4 mecze, bardzo by się przydało zdobyć jeszcze trochę punktów. Niestety każdy z tych meczów będzie trudnym pojedynkiem. Najbliższy mecz to znowu wyjazd, grać będziemy na boisku drużyny Płomień Limanowa.

Olimpia Pisarzowa - ULKS Korzenna 3:0 (3:0)

1:0 G.Maciaszek 6,

2:0 G.Maciaszek 14,

3:0 P.Kociołek 25.

Żółte kartki: M.Dudek, M.Sejmej - M.Kantor.

Skład: K.Smoleń - R.Górski (46 A.Tumidaj), M.Sejmej, Ł.Fałowski, P.Jabłoński - P.Kociołek (60 P.Nawalaniec), W.Połomski, M.Dudek, M.Maślanka (46 A.Szkaradek), G.Maciaszek, D.Kubicki.

ULKS: A.Sejud - K.Bajorek, P.Kaczmarek, J.Kantor, J.Szeliga - M.Kantor, Sz.Rosiek, P.Olchawski (70 D.Główczyk), K.Baczyński - K.Rynkal, P.Szambelan.

Sędziował: M.Młynarczyk (KS Nowy Sącz).