Sezon rozkręcił się już na dobre! Za nami już trzeci mecz naszych trampkarzy! Dzisiaj najmłodsza drużyna ULKSu pokazała niezwykły charakter i pokonała faworyzowany Gród! Emocji w tym meczu nie brakowało szczególnie w końcówce tego pojedynku! Zobacz zdjęcia z meczu!

Nie będę na wstępie się tradycyjnie i przesadnie rozpisywał, że znowu nasza drużyna była osłabiona, że kilku zawodników znowu zawiodło. Wystąpiliśmy w takim składzie na jaki nas było w tym dniu stać. Nasz braki kadrowe na pewno załataliśmy dzisiaj niezwykle ambitną i waleczną grą!

Początek meczu był wyrównany zarówno gospodarze jak i goście mieli sytuacje bramkowe. Świetną okazję zaraz na początku meczu miał Grzesiek Mróz, zbyt nerwowo podszedł on do strzału i nie czysto trafił piłkę będąc praktycznie sam na sam przed bramkarzem.
Worek z bramkami otworzył w tym meczu Konrad Kuzera, wykorzystał on świetną akcję Krzyśka Szczygła. Nasz gracz powalczył o piłkę i dograł do Kuzery. Konrad zrobił to co do niego należało, nawinął bramkarza i umieścił piłkę w siatce!

Po kolejnych minutach Korzenna trafia na 2:0! Gród próbował grać piłką, tworzył niebezpieczne akcje, jednak nie mógł poradzić sobie z bardzo dobrze i twardo grającą defensywą ULKSu. Wszystko to wykorzystała Korzenna. Bardzo dobra akcja na prawym skrzydle Mateusza Michalika, nasz pomocnik dwukrotnie dośrodkowuje w pole karne. Za drugim razem udaje się precyzyjnie dośrodkować idealnie na nogę Artura Krzyżaka, który odnajduje się perfekcyjnie i ładnie uderza na bramkę. Futbolówka pod poprzeczką wkręca się do siatki!

Do przerwy prowadzenie 2:0 dla ULKSu, nasi gracze zostawili w tej pierwszej części sporo sił. Wiedzieliśmy, że z minuty na minutę w drugiej połowie będzie coraz ciężej.Więc za wszelką cenę musieliśmy minimum utrzymać to co udało się ugrać w pierwszej części.

Rzeczywiście Gród przeważał, momentami bardzo poważnie zepchnął naszą drużynę do defensywy. W kilku przypadkach mieliśmy sporo szczęścia. Główną bolączką naszych rywali była niecelność, Gród dużo strzelał, jednak wiele razy właśnie niecelnie. Jednak gdy już trafił w światło bramki na posterunku był Patryk Pachut nasz golkiper kolejny raz dziś świetnie broniący. Momentami wyprowadzaliśmy bardzo groźne kontry. Po jeden z kontr kapitalną sytuację miał Konrad Kuzera. Nasz napastnik trzy razy miał piłkę na nodze, jednak nie potrafił skierować piłki do bramki, bo na linii strzału trzy razy stawali obrońcy z Podegrodzia lub ich bramkarz. Nieprawdopodobna znakomita, zmarnowana sytuacja.

W końcu po rzucie rożnym Korzenna trafia po raz trzeci! Dośrodkowanie w pole karne Konrada Kuzery, tam nieporadnie piłkę wybijają defensorzy z Podegrodzia. Do futbolówki doskakuje Grzegorz Mróz i z okolic 14 metrów kapitalnie uderza. Grzesiu posyła piłkę nad wszystkimi idealnie pod poprzeczkę bramki! Piękny gol naszego napastnika! Jak się później okazało niezwykle ważna bramka...

Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, gdy zaczęło brakować coraz więcej sił, Gród zaczyna trafiać w końcu do naszej bramki! Po jednej z ich akcji, dośrodkowanie w pole karne trafia przypadkowo w rękę jednego z naszych obrońców. Niestety rzut karny. Jedenastkę pewnie na gola zamienia zawodnik z Podegrodzia.

Ten gol dał jeszcze nadzieje przyjezdnym. Gród zaczął grać na wyższych obrotach i po chwili znowu wpakował nam bramkę! Głupie błędy w naszej defensywie i goście pakują nam drugiego gola.

Do końca meczu spora nerwowość, nasi gracze mimo już braku sił dali z siebie wszystko. Ambitnie walcząc do ostatniej sekundy tego meczu! Nie daliśmy sobie wbić trzeciego gola i z dumą po meczu podnieśliśmy ręce w geście triumfu!

Ogromne gratulacje za zwycięstwo w tym meczu! Nasi piłkarze pokazali dziś charakter! Nie załamała ich wysoka porażka z Sandecją. Zapomnieli o tym pojedynku i z ogromną chęcią rewanżu przystąpili do meczu z Podegrodziem! Jak widać stać nas na bardzo wiele!

Oczywiście, jest jeszcze wiele rzeczy, które trzeba wyeliminować podczas najbliższego meczu! To jest I liga i tutaj nie ma miejsca na głupie błędy! Dobrzy rywale zaraz wykorzystają każde nasze niedociągnięcie! Szybko regenerujemy siły, bo już w środę kolejny pojedynek! Do Korzennej przyjedzie Helena Nowy Sącz! Do boju ULKS!

ULKS Korzenna - Gród Podegrodzie 3:2 (2:0)

1:0 K.Kuzera 15 (as. K.Szczygieł),

2:0 A.Krzyżak 30 (as. M.Michalik),

3:0 G.Mróz 55 (bez asysty),