Tak jak można było przypuszczać, z Podhalem nie było nam dane zagrać o punkty. Przegrywamy wysoko z bardzo mocnym przeciwnikiem. Dla niektórych ta porażka 6:0 jest za wysoka. Szczególnie, że nasza gra nie wyglądała źle, były akcje ULKSu a nawet powinny być i bramki.  Zobacz zdjęcia z meczu!

W tym meczu nasza drużyna była osłabiona. Zabrakło m.in. braci Olszewskich, straszy Marek musiał pauzować za kartki, zaś młodszy Michał nabawił się kontuzji kolana w meczu z Orkanem co uniemożliwiało mu grę w spotkaniu z Podhalem. Wobec tego nasza siła uderzeniowa była znacznie mniejsza.

Bardzo dobrze i dzielnie graliśmy ponad pół godziny w pierwszej połowie! Podhale oczywiście prowadziło grę, jednak nie umiało znaleźć patentu jak pokonać naszą obronę oraz naszego bramkarza. Nasz zespół wykorzystywał wysoką grę drużyny przyjezdnej i momentami groźnie kontr atakował. Po jednej takiej akcji gdzie przypadkowo Obrochta zagrał do Szlaga nasz napastnik znalazł się w idealnej sytuacji. Szkoda, że Mariusz Szlag zmarnował tą kapitalną okazję.

W 33 minucie Kogut fauluje w polu karnym bocznego pomocnika Podhala i arbiter wskazuje na wapno. Gola otwierającego wynik po rzucie karnym zdobywa Sebastian Świerzbiński. Podhale miało jeszcze swoje okazję. Dobrze po rzucie rożnym główkował Gąsiorek, jednak Gurbowicz świetnie wybił nam poprzeczkę jego uderzenie. Niebezpieczny cały czas był Świerzbiński, który w końcu po naszym błędzie trafił do bramki. Mocny wiatr znosi piłkę na 16 metr, tam do futbolówki dopada Świerzbiński i uderza tuż przy słupku.

Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie graczy z Nowego Targu.

Druga połowa zaczęła się dla nas źle. Szybko Podhale ładuje nam bramkę i podwyższa wynik meczu na 3:0. Hałgas uruchamia prostopadłym podaniem wbiegającego lewo skrzydłowego w nasze pole karne - Kurka. Pomocnik z Nowego Targu w sytuacji sam na sam posyła piłkę obok Gurbowicza. Kilkanaście minut później tracimy bliźniaczo podobną bramkę, znowu Hałgas - Kurek  i było już 4:0. Międzyczasie znakomite dwie okazję na zdobycie gola miał Łukasz Znamirowski. Zarówno przy pierwszej próbie jak i przy drugiej przestrzelił wysoko nad bramką z okolic 16 metra.

Na 5:0 podwyższył Sebastian Świerzbiński który skompletował w tym meczu Hat-tricka. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się naszą porażką 5:0, Podhale trafia 6 bramkę już w doliczonym czasie gry. Bardzo sprytnie wykonany rzut rożny i z 16 metrów celnie uderza Rafał Hałgas ustalając wynik tego meczu.

Dziękujemy wszystkim graczom za walkę w tym spotkaniu. Łatwo nie było, ale wiemy iż daliście z siebie wszystko. Przed nami już teraz ostatni mecz w tym sezonie. W sobotnie popołudnie zmierzymy się z Grodem Podegrodzie.

ULKS Korzenna - Podhale Nowy Targ 0:6 (0:2)

0:1 S.Świerzbiński 34 (z rzutu karnego),

0:2 S.Świerzbiński 41,

0:3 K.Dudek 49,

0:4 K.Dudek 65,

0:5 S.Świerzbiński 76,

0:6 R.Hałgas 90.

Mecz bez kartek.

ULKS: S.Gurbowicz - J.Stawiarski, K.Bajorek, J.Kantor, M.Kantor - M.Mokrzycki, Ł.Znamirowski, D.Wielgus (75 P.Kaczmarek), K.Kogut - M.Szlag (80 P.Olchawski), Sz.Obrochta (70 K.Baczyński).

Podhale: D.Truty - R.Krzystyniak, S.Gąsiorek, M.Bobek (82 M.Fryżlewicz), S.Świerzbiński, G.Misiura, K.Dudek (77 S.Bibro), R.Hałgas, P.Janasik, A.Hajnos (55 D.Duda), R.Antolak.