Nasi mistrzowie, czyli trampkarze starsi w swoim ostatnim meczu postawili „kropkę nad i” pokonując w meczu vice-lidera Zawiszę Rożnów 2:1! Tym samym po 16 zwycięstwach, jednym remisie i jednej porażce awansują do I ligi! Nasi gracze w tym sezonie zdobyli 100 bramek!  Zobacz zdjęcia z meczu!

Ostatni mecz naszych trampkarzy mógł być decydującym o awansie do I ligi. Jednak nasza drużyna zagwarantowała sobie awans już wcześniej i nawet gdybyśmy przegrali nasz awans byłby pewny. Stąd nasi gracze zagrali w meczu bez stresu, na luzie, chociaż liczyli się, iż podejmują bardzo dobrego przeciwnika. Rywalem była Zawisza Rożnów, a więc drużyna która bezpośrednio walczyła z nami o awans. Bardzo groźny przeciwnik z którym aby wygrać trzeba było się wspiąć na swoje wyżyny.

Nasi trampkarze kolejny raz pokazali ogromy charakter, znowu jak musieli to zrobili wszystko, aby zwyciężyć w meczu, gdzie rywal mocno naciskał i za wszelką cenę chciał wyrównać. Jednak znowu, głupi indywidualny błąd zadecydował o tym, że ostatnie minuty to ogromna nerwowość, a po ostatnim gwizdku na szczęście spora radość.

Mecz był wyrównanym widowiskiem, jednak z minimalną przewagą Korzennej, która miała zdecydowanie więcej klarownych sytuacji.

Pierwszy gol padł po rzucie rożnym dla ULKSu, Konrad Kuzera znakomicie wrzuca w pole karne, piłka wraca jednak z powrotem pod jego nogi, nasz młody zawodnik ponownie dośrodkowuje idealnie na nogę Konrada Krasińskiego. Nasz snajper w ekwilibrystyczny sposób składa się do piłki i z tzw. hmmm „połamańca” pakuje piłkę tuż przy słupku do bramki Zawiszy.

Do przerwy nasi dzieli chłopcy prowadzili 1:0, zmęczeni odpoczęli w przerwie i ruszyli do boju na drugą połowę.

W tej części meczu działo się już dużo więcej. Zawisza momentami miał przewagę, ale rzadko poważnie zagrozili naszej bramce. Najgroźniejszym piłkarzem był „malutki” Grzegorz Krzyżak, znakomity niski piłkarz z którym ogromne problemy mieli wszyscy nasi piłkarze, nawet Ci „dwukrotnie” wyżsi od niego. Ten piłkarz wypracowywał znakomite okazje kolegom, lub sam kończył strzałem.

Solidną defensywę również miała Zawisza, ciężko było dziś w łatwy sposób przedostać się pod bramkę rywala. W końcu po kilku próbach udaje się! Strzał Konrada Kuzery zaskakuje bardzo dobrze dotąd broniącego golkipera Zawiszy – Tomasza Saczkę. Nie da się ukryć, że strzał Kuzery nie należał do najtrudniejszych i golkiper z drużyny przyjezdnej powinien się lepiej zachować. Bramkarz jednak wypluwa piłkę przed siebie, do niej doskakuje Konrad Krasiński i podwyższa wynik meczu na 2:0. Co ciekawe był to 40 gol naszego napastnika! Tak wielu bramek dawno nikt nie zdobył w jednym sezonie w historii naszego klubu! Dodatkowo gol naszego bohatera na 2:0 był 100 jubileuszowym golem zdobytym przez naszą drużynę w tym sezonie!

Po zdobytej drugiej bramce, przewagę miała Zawisza, jednak momentami mogli i powinni nadziać się na nasze bardzo groźne kontry. W okolicy 54 minuty Bartek Oleksyk w łatwy sposób daje się obiec wspomnianemu już Grzegorzowi Krzyżakowi, który odbiera mu piłkę tuż przy linii bocznej, następne ucieka w pole karne gdzie jest faulowany przez naszego obrońcę. Ewidentny rzut karny dla Zawiszy, który niezwykle pewnie wykorzystuje kapitan Zawiszy – Patryk Małek. Moocny, precyzyjny strzał pod poprzeczkę, przy którym dobrze broniący rzuty karne Szymon Szczerba nie miał najmniejszych szans.

Ostatnie kilkanaście minut to nerwowe chwile w których mogło się wiele wydarzyć. Jednak nasza defensywa nie dała się zaskoczyć! Dodatkowo powinniśmy skarcić rywala, pakując im trzecią lub nawet czwartą bramkę. Jednak znakomite okazje wypracowali sobie a następnie zmarnowali Konrad Krasiński i Konrad Kuzera. Ten drugi grał dziś znakomicie i aż żal, że nie zdobył gola na którego tak bardzo zasługiwał. Jednak w końcu rozbrzmiał ostatni gwizdek w tym meczu!

Spotkanie kończy się zwycięstwem 2:1 dla ULKSu! Kolejny raz nasi zawodnicy wystrzeliwują w powietrze korki z szampanów i w ogromnej fecie udają się do szatni. Potem następnie na symboliczne „Zakończenie sezonu”, gdzie w miłej atmosferze kończymy ten wspaniały sezon. Sezon który przejdzie do historii, o którym jeszcze będziemy wiele razy wspominać. Niebawem na naszej stronie internetowej pojawi się podsumowanie dorobku naszych trampkarzy, przyjdzie czas na szerszy opis, szczere indywidualne opinie i podziękowania. Teraz pora na zasłużony odpoczynek dla naszych trampkarzy. Sezon trampkarzy starszych ULKSu 2013/2014 uważamy za zakończony!

ULKS Korzenna - Zawisza Rożnów 2:1 (1:0) [TS]

1:0 K.Krasiński 12 (as. K.Kuzera),

2:0 K.Krasiński 46 (as. K.Kuzera).

2:1 P.Małek 54 (z rzutu karnego).

ULKS: Sz.Szczerba - T.Kuzera, P.Rosiek, B.Oleksyk, J.Kantor - Sz.GrucaK.KoralikP.Stawiarski, G.Mróz, - K.Krasiński, K.Kuzera. Oraz: A.Krzyżak. W pogotowiu: M.Kantor, A.Szeliga, D.Bielewicz, R.Pękała, A.Zając, W.Podobiński, P.Bajerski.

Zawisza: T.Saczka(00) - K.Zyzak(99), J.Błędowski(99), P.Małek(99), K.Ruchała(00), K.Jasiński(01), M.Biernacki(99), M.Krzyżak(00), M.Kwaśniowski(01), G.Krzyżak(00), P.Jurkowski(00). Oraz: B.Koszyk(02), B.Sarota(02), P.Mastelarz(02), P.Biernacki(00), Sz.Zyzak(02), K.Źrałka(99).

Sędziował: P.Gargula (KS Nowy Sącz).