Szaflary to teren na którym nigdy nie zwyciężaliśmy, w historii naszych występów w okręgówce w Wielką Sobotę graliśmy po raz czwarty i w końcu pokonaliśmy rywala na ich własnym specyficznym stadionie! Tym samym sprawiliśmy sobie piękny świąteczny prezent!  Zobacz zdjęcia z meczu!

Zobacz zdjęcia z meczu - podhaleregion.pl!

Zobacz zdjęcia z meczu - facebook - OwenDesign!

Nasze zestawienie w tym meczu było bardzo ciekawe, wielu graczy z konieczności musiało grać na innej pozycji niż zwykle. Spowodowane to było absencjami naszych kilku piłkarzy. Trener Tomasz Stojda jak tylko mógł tak zmontował podstawową jedenastkę, co okazało się strzałem w dziesiątkę!

Korzenna od pierwszej minuty ruszyła do ataku, nasz zespół stworzył sobie kilka świetnych okazji do zdobycia gola. Już po 15 minutach spokojnie mogło być 2:0 dla przyjezdnych, jednak zmarnowaliśmy świetne sytuację. Chybił Mariusz Szlag oraz Łukasz Znamirowski po strzale głową z kilku metrów. W końcu musiała paść bramka i padła! Bardzo dobra akcja naszej drużyny, prostopadle Marek Olszewski uruchamia Krzysztofa Koguta a ten z ostrego kąta lewą nogą pakuje piłkę do bramki z okolic 16 metrów! Piękny gol naszego „Kogucika”, to już drugie trafienie Krzysztofa w tej rundzie!

Kilka minut po trafionej bramce zagraliśmy jeszcze dobrze, jednak końcówkę pierwszej połowy mieliśmy słabszą. Tutaj przycisnęli gospodarze, bardzo groźnie dwukrotnie strzelał Florian Kamiński, raz po swoim rajdzie a raz  z rzutu wolnego. W obydwu sytuacjach na posterunku był nasz golkiper. Kilka minut przed przerwą gdy przewaga gospodarzy wyraźnie wzrosła Szaflary wywalczyły rzut karny. Wątpliwy faul w polu karnym Jaśka Kantora na Mateuszu Jarząbku i sędzia Jan Kurek wskazuje na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawia Krzystof Palenik i uderza bardzo mocno, uderzona futbolówka ociera poprzeczkę bramki Alberta Szczerby i wychodzi za boisko! Ciekawostką jest, że było to czwarty już w tej rundzie nie wykorzystany rzut karny przez Szaflary!

Do końca pierwszej połowy udało się utrzymać jedno bramkowe prowadzenie, chociaż nie było to łatwe! 15-minutowa przerwa i na boisku wychodzi nie ta Korzenna. Pierwszy gwizdek sędziego w tej drugiej połowie i po upływie kilkunastu sekund pakujemy po raz drugi w tym meczu piłkę do siatki Andrzeja Cisonia. Całą „robotę” przy tej bramkowej akcji zrobił Szymon Obrochta, urwał się on lewym skrzydłem i podarł w kierunku pola karnego, tam wystawił idealną piłkę Mariuszowi Szlagowi. Nasz napastnik w tej kapitalnej sytuacji z kilku metrów trafił tylko w poprzeczkę. Na nasze szczęście piłka spadła pod nogi nadbiegającego Marka Olszewskiego, a ten z kilku metrów posłał futbolówkę między obrońcami a golkiperem gospodarzy!

Mając wynik nastawiliśmy się na grę z kontry, jednak rywale ostro wzięli się za odrabianie strat. Szaflary niebezpiecznie atakowały, chociaż nie raz powinniśmy ich zdecydowanie lepiej skontrować i wykorzystać również swoje świetne sytuacje.  Kilka minut po trafionym golu, mógł paść kolejny, kilka centymetrów zabrakło a Marek Olszewski posłał by piłkę z rzutu wolnego do bramki, trafił jednak w poprzeczkę. W znakomitej okazji przestrzelił również Mariusz Szlag.

Rywal mógł pokusić się o bramki po akcji Matusza Jarząbka, który dwukrotnie bardzo niebezpiecznie uderzał na naszą bramkę, górą jednak przy tych strzałach nasz bramkarz. Groźnie uderzył z okolic 25 metra z rzutu wolnego Maciaś, nasz golkiper w tej sytuacji popisał się świetną paradą. Szaflary miały sporo stałych fragmentów gry, rzuty wolne, rzuty rożne, niebezpieczne były również wyrzuty z autu, na tym małym boisku. Właśnie po takim jednym wrzucie z autu pada gol dla gospodarzy. Mocno rzucona piłka w nasze pole karne, futbolówkę głową zgrywa Maciaś, a do niej dopada biernie pilnowany Krzysztof Palenik i trafia do naszej bramki z okolic 11 metra. Strzelec gola notabene boczny obrońca rehabilituje się tym samym za niewykorzystany wcześniej rzut karny..

Gol kontaktowy i spora nerwowość do końca meczu! Szaflary za wszelką cenę chciały wyrównać w tym meczu, a więc nasz rywal ryzykowanie otworzył się w końcówce tego meczu. Korzenna powinna trafić trzeciego gola. Znakomite kontry zmarnowali Mariusz Szlag oraz Kamil Baczyński. Obydwaj zepsuli sytuacje gdzie znaleźli się jeden na jeden z golkiperem Szalfar. Mariusz Szlag trafił wprost w bramkarza, zaś Kamil Baczyński w idealnej sytuacji posłał piłkę tuż obok bramki! W tym meczu nasza skuteczność zdecydowanie zawodziła! Powinniśmy dziś spokojnie wypunktować rywala, a nie dopuszczać do nerwowego w końcówce meczu! Na szczęście wszystko dobrze się skończyło!

Nie dajemy się rywalom! Zwyciężamy po ogromnej walce i do Korzennej wracamy w doborowych nastrojach! Zrobiliśmy wspaniały świąteczny prezent wszystkim ludziom związanym z naszym ULKSem! Wciąż jesteśmy zespołem który jest niepokonanym tej wiosny! Podziękowania dla wszystkich naszych piłkarzy, za pozostawione siły w tym ciężkim pojedynku. Trzymajmy dobrą formę! Już za tydzień w niedziele zmierzymy się z Sokołem Słopnice! Rewanż za srogą jesienną porażkę obowiązkowy! Tymczasem dla wszystkich... Wesołych Świąt!

LKS Szaflary - ULKS Korzenna 1:2 (0:1)

0:1 K.Kogut 19 (as. Marek Olszewski),

0:2 Marek Olszewski 46 (as. M.Szlag),

1:2 K.Palenik 67.

W 43 minucie Krzysztof Palenik (LKS Szaflary) nie wykorzystał rzutu karnego!

Żółte kartki: Ł.Znamirowski, J.Kantor, K.Kogut.

Szaflary: Cisoń – Baboń, Hajnos, Palenik, Magulski – D.Szczerba, Gogolak, Jarząbek, Maciaś, F. Kamiński, Joniak (72 Marek).

ULKS: A.Szaczerba - Michał Olszewski, Ł.Znamirowski, J.Kantor, M.Kantor - Marek Olszewski (70 D.Wielgus), J.Wójcik, B.Mlyczyński (80 K.Baczyński), K.Kogut - Sz.Obrochta, M.Szlag.

Sędziował: J.Kurek (KS Limanowa).