Lider nie zwalnia tempa! Korzenna idzie jak burza i zdecydowanie pokonuje swojego kolejnego rywala w juniorskiej pierwszej lidze! Tym razem padł pod naszym naporem Gród Podegrodzie – solidna drużyna, której troszku się obawialiśmy przed tym bardzo ważnym dla nas meczem.  Zobacz zdjęcia z meczu!

W tym meczu nasza ekipa została wsparta dwoma etatowymi graczami z seniorów, ofensywę wsparł Szymon Obrochta, zaś defensywę Krzysztof Bajorek. Ci dwaj gracze przyczynili się znacząco do świetnej postawy naszego zespołu. Oczywiście rywale również mogli skorzystać z tego iż ich seniorzy nie rozgrywają dzień później ligowego meczu.

To ciekawe spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia graczy z Podegrodzia, zmotywowani rywale od razu ruszyli na naszą bramkę, efektem tego były dwie świetne akcje. Po jednej z nich Artur Kostrzewa wypracował sobie stuprocentową sytuację, jednak w tej sytuacji ratuje nas jednak Daniel Cygnarowicz który paruje piłkę na poprzeczkę.  Po upływie kilkunastu minut inicjatywę zaczęła przejmować Korzenna, która raz po raz naciskała defensywę rywali.

W okolicy 22 minuty Bartek Mlyczyński przejmuje w środku pola piłkę i błyskawicznie uruchamia prostopadłym podaniem Eryka Koczanowicza. Nasz pomocnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachowuje zimną krew, ogrywa bramkarza pakując piłkę z ostrego kąta do pustej bramki!

Po kilku minutach powinniśmy prowadzić już minimum trzema bramkami. Jednak nie wykorzystaliśmy znakomitych sytuacji. Najpierw w pojedynku sam na sam z bramkarzem na bramkę nie trafił Artur Wielgus, a po kilku minutach świetne, wsteczne podanie Szymka Obrochty zmarnował Kamil Baczyński, który nie trafił czysto w piłkę będąc sam w idealnej sytuacji kilka metrów przed bramką. Gród w akcjach ofensywnym również był bardzo niebezpieczny, rywala w swoim składzie mieli wielu rosłych, twardych graczy, z którymi nasi defensorzy mieli nie małe problemy. Szczególnie niebezpieczny był Kostrzewa, który świetnie potrafił się zastawić i wziąć grę na własne barki. W okolicy 30 minuty sam na sam z napastnik Grodu wygrał w świetnym stylu nasz bramkarz Daniel Cygnarowicz, wyczekał on strzelca, który próbował go lobować w tej świetnej sytuacji.

Pod koniec pierwszej połowy wpada druga bramka dla naszej drużyny, kapitalnym dośrodkowaniem popisuje się Szymon Obrochta. Wrzuca on piłkę w pole karne idealnie na nogę Bartka Mlyczyńskiego, nasz gracz uderza z pierwszej piłki i przy odrobinie szczęścia, futbolówka po rykoszecie wpada do bramki bezradnego Skuta. Do przerwy 2:0 dla ULKSu!

Druga połowa to cios za cios i świetna gra defensywy z jednej jak i drugiej strony. Obydwie ekipy stwarzały sobie sytuacje, Gród częściej decydował się na strzały z dystansu, jednak większość z nich były niecelne. Gdy wydawało się kilka minut przed końcem meczu, że już w tej drugiej części bramki nie zobaczymy – one wpadają! Po jednej z kontr Dominik Wielgus świetnie prostopadle podaje do Eryka Koczanowicza, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem celnie do bramki posyła piłkę tuż obok niego! Drugi piękny gol dzisiejszego bohatera tego spotkania! Wysokie prowadzenie troszkę rozluźniło nasze szyki obronne i w ostatnich sekundach tego meczu tracimy bramkę. Akcja Podegrodzia lewą stroną boiska, dogranie piłki wzdłuż piątki w polu karnym i gdy wydawało się z Paweł Olchawski czubkiem buta wybija piłkę trafia on w nadbiegającego rywala po czym piłka wpada do sieci. Bardzo niewiele brakowało a nasz defensor w tej beznadziejnej sytuacji uchronił by nas przed utratą gola, brakło niestety troszku szczęścia. Szkoda tej bramki, ponieważ nasz dobrze broniący golkiper zasłużył na czyste konto w tym meczu!

Spotkanie kończy się pewnym zwycięstwem naszej drużyny 3:1! Nasi gracze pokazali kolejny raz w tym sezonie siłę korzeńskiej młodzieży! Czyli charakter, nieustępliwość, konsekwentną grę i wszystko co najlepsze! Ogromne podziękowania i gratulacje po tym świetnym meczu! Już we wtorek kolejny pojedynek w naszej lidze, rywalem będzie Nawoj Nawojowa – czyli ostatnia drużyna bez punktów. Niech każdy sobie weźmie do serca boiskową porażkę z tą drużyną w ubiegłej rundzie! Nie możemy zlekceważyć rywala – musimy podejść do tego meczu tak jak dziś, skoncentrowani i zdyscyplinowani wiedząc, że aby wygrać trzeba zapierdzielać! Dodatkowo Nawoj postraszył w tej kolejce Kolejarza, przegrał ale tylko 3:4! Nie wiele zabrakło a vicelider stracił by punkty! Do boju ULKS!

Gród Podegrodzie - ULKS Korzenna 1:3 (0:2) [JS]

0:1 E.Koczanowicz 28 (as. B.Mlyczyński),

0:2 B.Mlyczyński 40 (as. Sz.Obrochta),

0:3 E.Koczanowicz 85 (as. D.Wielgus),

1:3 M.Dyrek 90.

Żółte kartki: W.Laciuga, K.Szabla - P.Olchawski.

Gród:  P.Skut - S.Kubacki, D.Mordarski, W.Laciuga, D.Kurowski, Ł.Szabla, K.Szabla, K.Knurowski (55 Ł.Dyrek), K.Majerski, A.Kostrzewa, R.Stachoń (85 M.Dyrek).

ULKS: D.Cygnarowicz - K.Bajorek, P.Kaczmarek, P.Olchawski, E.Włodarz (75 K.Grząbel) - E.Koczanowicz, D.Wielgus, B.Mlyczyński, Sz.Obrochta (65 Z.Gryzło) - K.Baczyński, A.Wielgus.