Spotkało odbyło się w trudnych warunkach pogodowych, praktycznie przez cały mecz mocno padał nieprzyjemnie zacinający deszcz. Rywal Ogień Sękowa nie postawił nam zbytnio wygórowanych warunków. W tym spotkaniu byliśmy lepsi pod każdym względem.  Zobacz zdjęcia z meczu!

Już w pierwszej połowie powinien być zdecydowanie wyższy wynik niż 0:1. ULKS zbudował sobie wiele świetnych akcji, zabrakło skuteczności. Najczęściej strzelającym piłkarzem w naszej drużynie był Michał Olszewski. Ten piłkarz kila razy uderzył z dystansu oraz dwukrotnie znalazł się tuz przed bramką w idealnej sytuacji, jednak nie potrafił on dziś skierować piłki do bramki naszego rywala.

Jedynego gola w tej pierwszej połowie zdobył Szymon Obrochta, ładnym mocnym strzałem z ostrego kąta wykończył świetne podanie naszego młodego juniora Patryka Kaczmarka.

W drugiej połowie byliśmy już zdecydowanie bardziej skuteczniejsi. Obudził się Mariusz Szlag, który szybko dwukrotnie wpakował piłkę do bramki Ognia. Wykończył on świetnie składne akcje całego zespołu ULKSu.

W kolejnych minutach ze świetnej strony pokazał się nasz kolejny nabytek Krzysztof Kogut. Skrzydłowy ULKSu zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, strzał z okolic 20 metra, futbolówka uderzona nad murem wpada do bramki rywala. W okolicy 75 minuty kolejny raz faulowany Szymon Obochta, tym razem przewinienie obrońcy Ognia wystąpiło w polu karnym, arbiter bez wahania wskazał na wapno. Niestety Jakub Stawiarski marnuje tę sytuację, uderza źle i jego strzał na rzut rożny paruje bramkarz Ognia. Po kolejnych kilku chwilach składna akcja ULKSu, Gryzło podaje do Obrochty a ten uruchamia wpadającego w pole karne Koguta, a Krzysiek pewnym strzałem lewą nogą uderza nie od obrony w długi róg ustalając wynik tego meczu.

Mecz kończy się wynikiem 5:0 dla ULKSu. Cieszy niezła gra naszej drużyny i gra na „zero” z tył. Wszystko przed zbliżającym się sezonem zaczyna się układać w składną całość. Już za tydzień przed nami ostatni sparing, naszym rywalem będzie LKS Świniarsko, sparing ze Skalnikiem Kamionka Wielka rozegrają również juniorzy ULKSu.

Ogień Sękowa - ULKS Korzenna 0:5 (0:1)

0:1 Sz.Obrochta 41 (as. P.Kaczmarek),

0:2 M.Szlag 55 (as. K.Kogut),

0:3 M.Szlag 58 (as. Michał Olszewski),

0:4 K.Kogut 65 (z rzutu wolnego),

0:5 K.Kogut 78 (as. Sz.Obrochta).

W 75 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Stawiarski.

ULKS: A.Szczerba - J.Stawiarski, M.Mokrzycki, P.Kaczmarek (65 P.Olchawski), J.Kantor - Ł.Znamirowski, Michał Olszewski, B.Mlyczyński (50 Z.Gryzło), K.Kogut - Sz.Obrochta, M.Szlag (70 K.Baczyński).

Sędziował: G.Antoszak (KS Gorlice).