Ważne 3 punkty księgują nasi seniorzy w swoim kolejnym meczu ligowym. Z faworyzowanym Grodem zwyciężyliśmy 1:0. Dziś wygraliśmy dzięki ambicji i nieustępliwości, a więc tym czego bardzo często nam brakowało. Szkoda że kolejny raz nasza kadra wygląda ubogo. Zobacz zdjęcia z meczu!

Nasza kadra wyglądała dziś niezwykle ubogo, zabrakło wielu podstawowych piłkarzy. Sprawy osobiste zatrzymały przede wszystkim Marka Olszewskiego czy Arkadiusza Bałuszyńskiego. Wobec tego graliśmy praktycznie gołą jedenastką, na rezerwie był tylko rezerwowy bramkarz Kamil Stępień. Cały mecz rozegrał junior Patryk Kaczmarek. Przed meczem nie patrzyliśmy na to wszystko niestety optymistycznie. Ale na szczęście zakończyło się po naszej myśli.

Ogólnie spotkanie nie było porywające, wiele niedokładnych podań i zmarnowanych sytuacji. Licznie zgromadzeni kibice momentami oglądali słaby mecz, bardzo kiepsko prowadzony przez zagubionego kolejny raz arbitra Krzysztofa Tokarczyka, który od kibiców Korzennej jak i Grodu usłyszał wiele cierpkich słów.

W tym meczu padł jeden gol, niezwykle ważny. Cudowną bramkę zdobył Dawid Obrzut. Boiskowy „Dawidek” zdecydował się na uderzenie z okolic 20 metra po wybiciu piłki przez obrońcę Grodu z pola karnego.  Nasz piłkarz przymierzył bez zastanowienia z pierwszej piłki, futbolówka bardzo mocno kopnięta poszybowała idealnie pod poprzeczkę bramki Konstatego, którzy praktycznie nie zareagował. Bramka stadiony świata, warto było to zobaczyć to na własne oczy.

W pierwszej połowie nie było już klarownej akcji, Korzenna kilka razy uderzała jeszcze w światło bramki, jednak uderzenia były słabe i anemiczne. Gród raz celnie uderzył po główce w ostatniej minucie Kamila Olszaka.

W drugiej połowie już bardziej i zdecydowanie grę prowadził Gród, nasz zespół skupił się głównie na grze obronnej i na wyprowadzaniu niebezpiecznych kontr. W defensywie zagraliśmy dziś bardzo dobrze, skutecznie rozbijaliśmy ataki Grodu, a gdy już uderzyli na naszą bramkę dobrze bronił nasz bramkarz, który powraca do gry po dwóch spotkaniach nieobecności.

W 65 minucie arbiter „wyrzuca” z boiska dwóch piłkarzy. Faulujący od tył Dawid Obrzut, oraz agresywnie zachowujący się po tym faulu Roman Ciurka zostają usunięci z boiska. Mocno kontrowersyjna decyzja sędziego. Od tego momentu zrobiło się troszkę luźniej, z boiska zszedł bardzo dobry dzisiaj zawodnik ULKSu, przewagę mieli przyjezdni. Gród musiał, bardzo chciał, ale nie było im dane dziś trafić do naszej siatki w tym meczu. Graliśmy bardzo ambitnie, walczyliśmy o każdy metr na boisku, rywal po prostu nie pograł sobie dzisiaj z nami.

Po ponad 90 minutach arbiter zakończył ten pojedynek. Zapisujemy na swoje skromne konto 3 punkty, mamy już ich 11. Niewiele podnosimy się w tabeli, ale nadal jestem bardzo nisko. Podziękowania dla wszystkich graczy, za pozostawione sporo sił na meczu! Przed nami jeszcze wiele ważnych pojedynków. Najbliższy mecz z Grybovią Grybów, prawdopodobnie ten mecz odbędzie się na boisku w Korzennej w najbliższą niedzielę! W kolejnym meczu interesują nas tylko i wyłącznie 3 punkty!

ULKS Korzenna - Gród Podegrodzie 1:0 (1:0)

Bramka: D.Obrzut 29 (bez asysty).

Żółte kartki: M.Mokrzycki, J.Wójcik  - G.Konstanty.

Czerwone kartki: D.Obrzut 65 (Gwałtowne kopnięcie przeciwnika od tył) - R.Ciurka 65 (Uderzenie przeciwnika łokciem w klatkę piersiową).

ULKS: A.Szczerba - J.Stawiarski, M.Kantor, J.Kantor, M.Mokrzycki - J.Griński, J.Wójcik, D.Obrzut, P.Kaczmarek - Sz.Obrochta, S.Połeć.

Gród:  D.Konstanty - P.Majerski, G.Konstanty, J.Szewczyk (65 Ł.Szabla), Ł.Schreiner - P.Ciurka, B.Zgrzeblak, M.Knurowski, R.Knurowski (46 R.Ciurka) - K.Olszak (53 K.Ciurka), B.Golonka.