Zaangażowanie, brak słabych punktów, dobra gra i wynik nie może wyglądać inaczej! Nasi juniorzy starsi po bardzo dobrym meczu pokonali wysoko swoich rywali z Witowic Dolnych 5:0. Ozdobą tego meczu była pierwsza, cudowna bramka zdobyta przez Eryka Koczanowicza.  Zobacz zdjęcia z meczu!

Cały mecz rozpoczął się jednak dla nas fatalnie, wracający po kontuzji Szymon Obrochta już po  5-ciu minutach przebywania na boisku musiał je opuścić. Niestety kontuzja mięśnia dwugłowego odnowiła się. Wygląda na to, że Szymon nie zagra już do końca tego sezonu. Ten fakt jest ogromnym ciosem dla całego ULKSu.

W tym meczu długo męczyliśmy się aby w końcu sforsować defensywę gospodarzy. W końcu się udało za sprawą Artura Wielgusa oraz Eryka Koczanowicza. Dwójkowa akcja z klepki tych graczy, gdzieś 18 metrów od bramki piłkę otrzymuje Eryk Koczanowicz i decyduje się na uderzenie. Futbolówka mocno uderzona zmierza idealnie pod poprzeczkę, blisko okienka bramki bezradnego golkipera Victorii. Śmiało można powiedzieć gol „stadiony świata”!

Szybko podwyższyliśmy na 2:0, w polu karnym faulowany Emil Włodarz. Jedenastkę na gola bardzo pewnym uderzeniem pod poprzeczkę zamienia Eryk Koczanowicz.  Oczywiście mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, takowych praktycznie nie miała Victoria, której ataki w świetnym stylu rozbijała nasza defensywa, z Krzysiem Bajorkiem na czele.

Na początku drugiej połowy kolejny rzut karny dla ULKSu. Bezpardonowo w polu karnym faulowany Artur Wielgus. Kolejny raz świetnie rzut karny wykorzystuje Eryk Koczanowicz zdobywając tym samym hattricka!

Korzenna nadal grała dobrze i raz po raz stwarzała sobie dogodne okazje. Kilka minut po wejściu na boisko mądrze z autu wyrzuca Daniel Szczerba. Celuje piłkę idealnie do niepilnowanego w polu karnym Artura Wielgusa, nasz młody napastnik przyjmuje piłkę odwraca się i uderza na bramkę. Piłka po odbiciu od słupka wpada do bramki.

Po kolejnych kilku minutach wpada ostatnia bramka. Szybka kontra naszej drużyny, piłka jak po sznurku wędruje od jednego do drugiego, w końcowej fazie akcji świetnie Kamil Baczyński podaje do Artura Wielgusa. Artur w sytuacji sam na sam z bramkarzem bardzo przytomnie, lekko i technicznie uderza tuż nad wychodzącym golkiperem.

W końcówce meczu na boisku pojawili się gracze rezerwowi naszej drużyny. Było dziś kogo zmieniać, ponieważ nasza kadra liczyła 17 piłkarzy. Po 90 minutach arbiter zakończył mecz.

Victoria Witowice Dolne - ULKS Korzenna 0:5 (0:2) [JS]

0:1 E.Koczanowicz 25 (as. A.Wielgus),

0:2 E.Koczanowicz 29 (z rzutu karnego),

0:3 E.Koczanowicz 50 (z rzutu karnego),

0:4 A.Wielgus 63 (as. D.Szczerba),

0:5 A.Wielgus 71 (as. K.Baczyński).

ULKS: M.Kociołek - K.Bajorek, K.Gręblowski, D.Klimek (77 J.Grygiel), P.Olchawski - E.Koczanowicz, J.Wójcik (60 Ł.Szczecina), E.Włodarz (60 D.Szczerba), P.Kaczmarek - Sz.Obrochta (6 A.Wielgus), K.Baczyński (77 B.Grząbel).

Victoria: J.Szewczyk - A.Prusak, W.Salamon, K.Nędza, D.Ciastoń, J.Kudła, A.Sowa, S.Skórnóg, K.Hajduga, K.Mordarski. M.Gwóźdź, P.Suchanek.