Po dobrym, ciekawym meczu w którym padło 5 bramek, nasi juniorzy młodsi pokonali faworyzowaną Zawiszę Rożnów - 3:2, dzięki zdobytym trzem punktom w tym meczu, wspinamy się do góry w tabeli, właśnie przeskoczyliśmy Zawiszę w ligowej hierarchii.  Zobacz zdjęcia z meczu!

Spotkanie w niedziele popołudnie odbywało się „bez sędziów”, zarząd naszego rywala nie zgodził się  przełożyć tego spotkania kilka godzin później, aby ten mecz mogli „gwizdać” sędziowie. Wobec tego sędziował nasz kierownik drużyny.

Nasi gracze do tego meczu podeszli niezwykle zmotywowani, mimo sporych braków kadrowych pokonali faworyzowaną drużynę z nad Jeziora Rożnowkiego. Korzenna w tym meczu miała nadspodziewanie dużo miejsca do rozgrywania swoich akcji, wbrew temu jak to było w naszym pierwszym meczu w Rożnowie.

Pierwszy gol w tym meczu padł po świetnej indywidualnej akcji Kamila Baczyńskiego. Nasz napastnik dostał długie podanie od Zbyszka Gryzły, ustawiony napastnik na własnej połowie przejął piłkę szybko odstawił spóźnionych i źle ustawionych graczy Zawiszy, zbliżył się do pola karnego po czym pewnie skierował piłkę do bramki.

Po kilku minutach pada kolejny gol dla ULKSu, rzut rożny dla naszej drużyny, bierna postawa defensorów i bramkarza Zawiszy, wybijają oni piłkę na 16 metr, tam piłkę przejmuje Jakub Kapała i „na raty” dwukrotnie oddaje strzał. Najpierw piłka odbija się od obrońcy, następnie dobitka i futbolówka wpada pod poprzeczkę.

W końcówce pierwszej połowy, Zawisza odrobiła straty, dwa razy zaspała nasza defensywa i gracze z Rożnowa trafiają nam dwie bramki. Dwa gole zdobyte przez Zawiszę, wprawiły w prawdziwą euforię ich trenera jak i graczy, którzy niezwykle byli zadowoleni z obecnego remisu.

Druga połowa to zdecydowana przewaga gości, atakowali oni dosyć mocno naszą bramkę. Świetnie jednak na linii strzału stali nasi defensorzy jak i nasz bramkarz Tomasz Dźwigniewski. Popularny „Dźwigu” kilka razy uratował nas w beznadziejnych sytuacjach.

Jak mówi przysłowie niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak właśnie było w tym meczu. Gdy Zawisza w końcówce się otworzyła, dobra kontra ULKSu, Dominik Wielgus podaje piłkę do swojego brata Artura, ten mija zwodem defensora Zawiszy i lewą nogę z okolic 16 metra uderza tuż przy słupku. Ten gol daje tak cenne zwycięstwo naszym graczom, a Artur zostaje kolejny raz w swoim życiu bohaterem meczu.

Mecz zakończył się zasłużoną wygraną ULKSu! Tym zwycięstwem przesuwamy się do czołówki w tabeli. Obecnie zajmujemy znakomite trzecie miejsce, ale jeszcze nie pokazaliśmy wszystkiego na co nas stać! Brawo panowie za ten mecz, szczególnie za to, że pokonaliście Zawiszę. Dziękujemy za sporo pozostawionych sił! Najbliższy mecz to prawdopodobnie dopiero majowy pojedynek z Kolejarzem Stróże!

ULKS Korzenna - Zawisza Rożnów 3:2 (2:2)

1:0 K.Baczyński 11 (as. Z.Gryzło),

2:0 J.Kapała 15 (bez asysty),

2:1 Zawisza 28,

2:2 Zawisza 38,

3:2 A.Wielgus 77 (as. D.Wielgus).

ULKS: T.Dźwigniewski - P.Kaczmarek, J.Kapała, J.Grygiel, M.Pękała - D.Wielgus, Z.Gyzło, K.Gargula (80 W.Podobiński), K.Grząbel - K.Baczyński, A.Wielgus.

Sędziował: A.Szczerba.