Pora teraz podsumować drużynę juniorów młodszych – a więc naszą kolejną bardzo liczną młodą ekipę, która dzielnie walczyła w ligowych zmaganiach. Juniorzy młodsi to drużyna która rozegrała najmniej meczów ze wszystkich naszych drużyn. Zapraszamy na podsumowanie jesiennych dokonań naszych juniorów młodszych!
 
Występujemy w I lidze juniorów młodszych Nowy Sącz, gdzie rywalizuje ze sobą zaledwie 8 zespołów. Dodatkowo jeden mecz z drużyną Dąbrovia Wielogłowy nie odbył się – wobec tego rozegraliśmy tylko 6 spotkań. Zaległy mecz zostanie rozegrane przed rundą rewanżową na wiosnę.
 
Nasza liga to mocna dywizja, gdzie pierwsza drużyna nagradzana jest awansem do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych! Obecnie na dobrej drodze do tego jest Poprad Muszyna, bezdyskusyjny lider naszej grupy który zdobył komplet punktów. Wobec tego tutaj praktycznie i teoretycznie nie ma łatwych meczów, mimo tego nasza drużyna poradziła sobie bardzo dziele. Nasz bilans to 3 zwycięstwa oraz 3 porażki. Trzy najlepsze ekipy pokonały nas do zera, zaś my nie daliśmy szans Mszalnicy, Kolejarzowi oraz po świetnym meczu Limanovii.  Wszystkie pojedynki z udziałem naszych piłkarzy są bardzo widowiskowe – ponieważ pada w nich dużo goli.
 
Rundę jesienną zakończyliśmy na 5 miejscu, a była by szansa nawet na 4-e miejsce, gdybyśmy rozegrali i wygrali mecz zaległy. Na swoim koncie mamy 9 punktów, do tego pozytywny bilans bramkowy 19 strzelonych i 17 straconych goli.
 
Z tego dorobku trzeba być szczególnie zadowolonym, ponieważ nasza drużyna to młody zespół, który stawia pierwsze kroki w juniorskim piłkarstwie. Praktycznie wszyscy to rocznik 1997 – który pół roku temu wywalczył awans z trampkarzami do II ligi. Więc momentami ciężko się gra z ogranymi dużo starszymi rywalami. Swoją prawdziwą moc dopiero pokażemy! 
 
Szczególnie cieszy zaangażowanie naszych juniorów młodszych! Zawsze na meczu jest ich „full”, pełna ławka osadzona, niektórym trzeba mówić, że niestety dziś nie ma dla nich miejsca w tym meczu. Ten fakt jest niezwykle budujący i dobrze rokujący na przyszłość! Bardzo licznie i sumiennie nasi juniorzy podchodzą do treningów, które prowadzone są z nowym trenerem. Te treningi bardzo wiele dobrego wnoszą w umiejętności naszych piłkarzy i tak naprawdę z meczu na mecz widać postępy!
 

Zobacz tabelę juniorów młodszych - I Liga Juniorów młodszych Nowy Sącz
 
Zobacz pełną kadrę Juniorów Młodszych - ULKS Korzenna! 

 

Runda w skrócie:

 5:1  Pierwszy mecz w sezonie i pewne zwycięstwo. Z LKS Mszalnicą spodziewaliśmy się trudnego meczu. Rywal słynie z solidnej młodzieży i zawsze z nimi bywało ciężko. Niespodziewanie Mszalnica w rundzie jesiennej borykała się z prawdziwymi problemami. Ciężko im było uzbierać 11-tkę meczową, w spotkaniach często grali młodzi trampkarze, a goli zdobyli jak na lekarstwo. W Korzennej tak jak praktycznie we wszystkich pozostałych meczach - dostali wiele bramek. Zwyciężyliśmy 5:1, a gole dla ULKSu strzelali:  Trzy razy znakomity w tym meczu Artur Wielgus, jednego gola dołożył jego brat Dominik z rzutu karnego oraz Patryk Kaczmarek. Piłkarz meczu: Artur Wielgus.
 
 3:0  W kolejnym meczu podejmowaliśmy rywala z Rożnowa. Zawisza okazał się od nas mocniejszy, nie mieliśmy w tym meczu praktycznie żadnych argumentów, aby chociaż troszkę postraszyć rywala. Musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i przyjąć na klatę 3 ciosy. Z Rożnowa mogliśmy wracać z większym bagażem goli, ale kapitalnie tego dnia w bramce spisywał się Daniel Cygnarowicz. Równie dobrze bramek mogło być mniej, po przynajmniej dwa gole Zawisza nie musiał strzelić. Piłkarz meczu: Daniel Cygnarowicz.
 
2:9  Zgodnie z terminarzem kolejny mecz mieliśmy rozegrać na własnym boisku z Dąbrovią. Mecz jednak się nie odbył i oczekiwać musieliśmy następnego pojedynku z Kolejarzem Stróże. Oj w tym meczu na boisku pierwszoligowca nastrzelaliśmy się! Po świetnym meczu w naszym wykonaniu Kolejarzowi strzeliliśmy 9 goli, straciliśmy 2-e bramki, wobec tego bardzo dumni wracaliśmy z pobliskich Stróż do domu. W tym meczu 4 gole dla ULKSu zdobył Artur Wielgus, 3-krotnie trafiał Kamil Baczyński, po razie Patryk Kaczmarek oraz Kamil Grząbel, warto podkreślić jeszcze 3 świetne asysty Dominika Wielgusa. Piłkarz meczu: Kamil Baczyński.
 
 5:3  Kilka dni później w sobotę podejmowaliśmy na własnym boisku kolejną świetną „firmę”. Do Korzennej przyjechała Limanovia Limanowa. Znów oglądaliśmy wiele bramek, w meczu padło ich aż 8! Był to ciężki dla nas mecz i zarazem bardzo emocjonujący. Pięć goli wpadło do bramki drużyny gości, trzy razy z naszej bramki piłkę wyciągał Daniel Cygnarowicz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla ULKSu. 2 bramki w tym meczu zdobył Patryk Kaczmarek oraz po jednej Artur Wielgus, Kamil Grząbel i Kamil Baczyński. Piłkarz meczu: Patryk Kaczmarek.

 4:0  W następnym tygodniu nasza drużyna udała się na Sandecję! Jak to zwykle bywa z tą drużyną na ich terenie gra się bardzo ciężko. W tym meczu przegraliśmy 4:0, nie mieliśmy nic do powiedzenia, była to dla nas kolejna lekcja z której wnioski wyciągniemy na przyszłość. Praktycznie wszystkie bramki padły po naszych prostych błędach, no ale człowiek przecież uczy się na błędach!  Piłkarz meczu: Jakub Kantor.
  
 0:4  W ostatnim meczu tej rundy na własnym boisku w środku tygodnia podejmowaliśmy Poprad Muszynę. Poprad rozprawił się z nami w takich samych rozmiarach jak Sandecja – 0:4. Zwycięstwem z nami ukoronował swoją znakomitą formę w tym sezonie, obecnie Poprad z kompletem punktów przewodzi w lidze i pewnym krokiem zmierza do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podobnie jak w meczach z Zawiszą i Sandecją głównie musieliśmy się w tym meczu wykazać defensywnie. Dobrze sprawdzeni w tym meczu zostali nasi obrońcy oraz bramkarz Tomek Dźwigniewski, który mimo wpuszczeniu 4 goli bronił bardzo dobrze. Piłkarz meczu: Tomasz Dźwigniewski.
 

Bramki i asysty:

Nasza drużyna zdobyła 19 bramek, te gole były autorstwem 5-ciu piłkarzy. Swoje gole zdobywaliśmy jednak tylko w 3-ech meczach, w pozostałych 3-ech przegrywaliśmy do zera. Wobec tego nasza zdobycz bramkowa jest imponująca. Najwięcej bramek jak przystało na napastnika zdobył niezawodny Artur Wielgus. Swoim rywalom wkopał on 8 bramek i jest bezapelacyjnym liderem strzelców naszej drużyny. Po 4 gole trafili Kamil Baczyński oraz Patryk Kaczmarek, dwie trafił  Kamil Grząbel zaś 1-raz do bramki rywala trafił Dominik Wielgus.
 
Jeśli chodzi o asysty to tutaj przewodzą Dominik Wielgus oraz Kamil Baczyński, obaj zgromadzili na swoim koncie po 3 celne ostatnie podania. 2 razy asystował nasz najlepszy strzelec Artur Wielgus, wielu graczy na swoim koncie ma po 1 asyście. Są to: Marcin Nika, Zbyszek Gryzło, Kamil Grząbel, Jakub Kantor i Jakub Kapała.
 

Występy:

Większość piłkarzy wystąpiła we wszystkich spotkaniach, marginalnie co niektórzy z różnych powodów dorywczo nie mogli wstawić się na meczu, w ich miejsce powoływani byli inni. We wszystkich meczach od początku w podstawowych jedenastkach - wystąpił nasz żelazny atak, a więc Artur Wielgus oraz Kamil Baczyński. Ci dwaj gracze to również reprezentanci drużyny juniorów starszych, gdzie nabywają potrzebnego doświadczenia, które później wykorzystują w drużynie młodszych. Baczyński w kilku meczach zmieniany był przez swojego imiennika Kamila Grząbla, który wchodził z ławki, a w końcowej fazie sezonu zaczynał w podstawowym składzie na boku pomocy. Kamil „wygryzł” z podstawowego składu Marka Pękałę. W każdym meczu w podstawowym zestawieniu na lewej flance pomocy wystąpił Kamil Gargula, on z meczu na mecz prezentował się coraz lepiej. Na środku pomocy w każdym meczu brylował nasz „pracuś” Dominik Wielgus. Jego głównie wspierał Jakub Kantor, najlepszy piłkarz meczu z Sandecją, lub powoływany z kadry trampkarzy Zbyszek Gryzło
 
Nasza drużyna to również żelazna defensywa. Na środku obrony prym wiedzie coraz lepiej grający i unikający błędów Łukasz Kuzera, wspierany był on w każdym z meczów przez równie dobrze grających Jakuba Kapałę – naszego „fullstopera” oraz prawoskrzydłowego Marcina Nikę. Jedynie zmienny był lewy bok obrony, w 4-ech meczach wystąpił Patryk Kaczmarek, który również grał ofensywnie i strzelał gole. Gdy Patryka, a więc jednego z naszych najlepszych piłkarzy brakowało (z powodu gry w juniorach starszych) w jego miejsce grał Jasiek Grygiel
 
Nie zapominamy oczywiście o naszej bramce. W kadrze naszych juniorów młodszych mamy dwóch znakomitych bramkarzy. W 4-ech meczach wystąpił Daniel Cygnarowicz, zaś w 2-óch spotkaniach bronił Tomek Dźwigniewski. Obydwaj są naprawdę świetni i po jednym razie zgarnęli miano najlepszego zawodnika meczu. Dawno w naszym klubie w jednej drużynie nie było tak wyrównanej rywalizację jeśli chodzi o pozycję bramkarza, w końcu się doczekaliśmy!
 
Nasza drużyna to również szeroka ławka rezerwowych, z niej najczęściej na plac gry wchodzili nie wspomniani jeszcze: Wiktor Podobiński, Tomasz Filipowicz, Paweł Chronowski, Szymon Gryzło oraz Kamil Gargas.
 

Piłkarz rundy:

Na to miano najbardziej zasłużył Artur Wielgus, jest to gracz który najwięcej wniósł dobrego dla drużyny ze wszystkich graczy. Ogromne zaangażowanie, występy zarówno w drużynie młodszych jak i starszych wiele cennych bramek, w sumie 18 goli w 14 meczach, dodatkowo wiele pozostawionych sił i poświęconego czasu! Nasz napastnik jest tuż za znakomitym Szymonem Obrochtą w ilości zdobytych goli w tym sezonie w naszym klubie. Ten piłkarz już radzi sobie jak równy z równym w drużynie juniorów starszych, a przed sobą w tej drużynie ma jeszcze 3 i pół roku grania! Aż strach pomyśleć jaki będzie on tworzył mocny „team” w raz ze swoimi kolegami za trzy lata! Ogromne podziękowania za dotychczasową świetną grę i liczymy na równie dobrą w przyszłej rundzie!
 
Podziękowania za całą jesień dla wszystkich graczy bez wyjątku! Już na wiosnę startujemy z nową rundą, czeka nas 8 ciekawym spotkań! Świetnie byłoby na koniec sezonu znaleźć się w pierwszej trójce!

Komentarze 

 
#1 kamil97 2012-11-26 17:00
Fajne podsumowanie, tylko ja trafiłem 2 bramki :D
 
 
#2 MemfiS 2012-11-26 17:32
Sprostowane ;) Dzięki
 
 
#3 jjj 2012-11-27 21:00
super ;)
 
 
#4 dźwig 2012-11-27 22:57
Fajne podsumowanie , brawo Albert
 
 
#5 rrrrr 2012-11-28 22:44
nie będzie takiego podsumowania pozostałych drużyn?
 
 
#6 ... 2012-11-29 11:26
Na swoim koncie powinno być przy asystach, a jest konie xD
 
 
#7 TSO 2012-11-29 11:51
"Bardzo licznie i sumiennie nasi juniorzy podchodzą do treningów, które prowadzone są z nowym trenerem."-a Kto to teraz trenuje?
 
 
#8 MemfiS 2012-11-29 13:23
Dzięki za wyłapanie błędów :) poprawiamy,
co do podsumowań pozostałych drużyn czyli JS I Seniorów, oczywiście podsumowanie takowe będzie - lecz musi się go stworzyć a potrzeba na to troszkę czasu. Ciepliwości