Po dobrym meczu obfitującym w dużą liczbę sytuacji zremisowaliśmy z zespołem AKS Ujanowice 1:1. Remis patrząc obiektywnie to sprawiedliwy wynik, który nie zranił żadnej z drużyn. Jedni jak i drudzy spokojnie mogli zwyciężyć jak i przegrać w tym niezłym widowisku. Zobacz zdjęcia z meczu!

Korzenna wystąpiła dziś w okrojonym składzie, na przedmeczowej zbiórce nie wstawili się m.in. Łukasz Znamirowski,  Sebastian Połeć oraz kilku zmienników. Awaryjnie na mecz przybył za to Szymon Obrochta, który kosztem występu w meczu juniorów musiał zagrać w seniorach. Szymon zagrał kolejny świetny mecz i udowodnił, że jest graczem który powinien regularnie grać w seniorach. Niewiele zabrakło a zostałby bohaterem Korzennej, zmarnował jednak idealną okazję po koniec meczu.

Spotkanie praktycznie przez cały czas wyglądało tak, iż to Korzenna miała więcej w posiadaniu piłki, a Ujanowice nastawiły się głównie na grę z kontry. Mając szybkich napastników w tym elemencie gry byli bardzo niebezpieczni. Dla nas był to niezwykle trudny mecz, nie spodziewaliśmy się, aż tak mocnej drużyny AKSu. Kilkakrotnie mieliśmy szczęście w postaci tego, iż sędzia odgwizdywał stykowe spalone, kilka razy uratowali nas nasi bramkarze w trudnych dla nas sytuacjach.

Oczywiście sporo dobrych okazji miał ULKS. W pierwszej części meczu pierwszą znakomitą okazję miał Marek Olszewski, w idealnej okazji mocno przestrzelił jednak z ostrego kąta minimalnie obok słupka.

W kolejnych minutach dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znaleźli się gracze AKSu. Najpierw Szczerba wygrał pojedynek sam na sam z Danielem Pławeckim, a chwilę później w podobnej sytuacji wybronił uderzenie Mariusza Przystała, który rzadko marnuje takie okazje.

Kolejną świetną okazję miała Korzenna, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Artura Ziębe, w idealnej sytuacji znalazł się Jakub Stawiarski. Niepilnowany Stawiarski uderzył mocno idealnie tak jak powinien, piłka po jego uderzeniu musiała wpaść do bramki, ku zdziwieniu wszystkich futbolówkę wybił Arkadiusz Kulpa, który popisał się niesamowitym refleksem i kapitalnie wybronił to mocne uderzenie.

W okolicy 34 minuty w końcu wpada gol dla ULKSu po zgranej akcji Korzennej, w końcowej fazie akcji Marek Olszewski podaje w kierunku Szymona Obrochty, ten odstawia obrońcę i schodzi do boku pola karnego, mając go na plecach uderzył z ostrego kąta lewą nogą w długi róg bramki, futbolówka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Piękny gol naszego 17-latka.

Między czasie nasz zespół miał sporo rzutów wolnych w okolicach 25 metra. Raz świetnie uderzył Marek Olszewski, ale na posterunku był golkiper AKSu, który wypiąstkował mocne uderzenie posłane w środek bramki.

Niestety w końcowych minutach pierwszej połowy wpada gol dla Ujanowic. Janisz Piotr na lewym skrzydle ogrywa naszego pomocnika i dośrodkowuje precyzyjnie na głowę Andrzeja Grabczyka. Nasz golkiper nie doskakuje do wysoko zawieszonej piłki, futbolówka wpada na głowę nie pilnowanego napastnika z Ujanowic i ten z okolic 5 metra uderza na bramkę, piłka odbija się jeszcze od słupka i ląduje w siatce.

Do przerwy utrzymał się remisowy wynik. I na drugą część spotkania wyszliśmy z nadziejami, iż szybko zdobędziemy bramkę i grało się nam będzie spokojnie. Jednak trafić do bramki Kulpy było dziś nam niezwykle ciężko. Głównie dla tego, iż bronił bardzo dobrze.

Druga część meczu wyglądała podobnie jak i pierwsza. Na boisku w naszej ekipie pojawił się Marek Mokrzycki, który zmienił Marcina Kantora.

Początek drugiej połowy to lekki chaos z jednej jak i z drugiej strony, żadna z drużyn nie potrafiła zbudować dobrej akcji. Niewielkie zagrożenie sialiśmy z rzutów wolnych. Ciekawie z okolic 20 metra uderzył Krzysztof Griński, bardzo niewiele zabrakło a piłka ominęła by mur i poszybowała na bramkę. Futbolówka niestety otarła się o czubek głowy jednego z graczy AKSu i wyszła na rzut rożny.

W 68 minucie na boisku zrobiło się dramatycznie. Nasz interweniujący bramkarz w swoim polu karnym solidnie oberwał w tył głowy. Dalsza gra naszego przymroczonego golkipera była wykluczona i w jego miejsce z konieczności na murawę musiał wejść młody Mateusz Kociołek. Szczerba wylądował w szpitalu, gdzie badaniach okazało się, że doznał lekkiego wstrząśnienia mózgu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i nasz golkiper powinien być zdrowy na następny mecz z Szaflarami.

Ze świetnej strony zaprezentował się młody bramkarz Mateusz Kociołek, który uratował nasz zespół przed porażką. Przez okres niewiele ponad 20 minut, Kociołek trzykrotnie wygrał pojedynki jeden na jeden! Wielki szacun dla naszego piłkarza który na murawie pojawił się w tak trudnej chwili!
Swoje dobre okazje w kilkudziesięciu ostatnich minutach meczu miała również Korzenna. Warte uwagi są akcje Jakuba Stawiarskiego, gdzie bardzo mocno z okolic 30 metra uderzył w poprzeczkę bramki.

Kapitalną okazję miał w końcówce Szymon Obrochta, nasz napastnik wychodził sam na sam z bramkarzem i zamiast zdecydować się na strzał z lewej nogi będąc w idealnej sytuacji, chciał ogrywać stopera z którym niestety przegrał pojedynek. Szymon powinien postawić „kropkę nad i” i zostać bohaterem w Korzennej.

Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem. Wynik nie jest zły ani dla jednych ani dla drugich, obydwie drużyny powinny być zadowolone z tego punktu. Podziękowania dla wszystkich graczy za pozostawione siły na murawie. W tabeli nie wiele się zmieniło nadal pozostajemy w środku. Za tydzień przed nami trudny wyjazd do Szaflar.

ULKS Korzenna - AKS Ujanowice 1:1 (1:1)

Bramki: Sz.Obrochta 34 (as. Marek Olszewski) - A.Grabczyk 41.

Żółte kartki: A.Radzik - M.Bodziony, K.Zelek.

ULKS: A.Szczerba (68 M.Kociołek) - Michał Olszewski, J.Stawiarski, J.Kantor, K.Griński - A.Radzik, J.Wójcik, M.Kantor (46 M.Mokrzycki), A.Zięba - Marek Olszewski, Sz.Obrochta.

Ujanowice: A.Kulpa - P.Oleksy, M.Jasica, D.Firlej (46 K.Zelek), B.Orzeł, M.Bodziony (88 J.Stach), P.Janisz, Daniel Pławecki (83 D.Jaśkiewicz), A.Grabczyk, M.Przystał, D.Nowak (46 Dariusz Pławecki).

Sędziował: Jerzy Cetnarowski (KS Nowy Sącz).

fot: Ewa Ząber - dziękujemy ;)