W końcu przełamujemy się i zwyciężamy w wyjazdowym spotkaniu! Wygrywamy w miejscu, które naszym piłkarzom niezwykle służy, to miejsce to Podegrodzie, gdzie jak dotąd jeszcze nie przegraliśmy, dziś zwyciężyliśmy tam 2:0! Gole dla naszej drużyny zdobyli Obrochta i Połeć. Zobacz zdjęcia z meczu!

W meczu nie mógł wystąpić bez wątpienia nasz najlepszy piłkarz jakim jest trener Marek Olszewski, jego absencja wynikała z powodu otrzymania 4-ech żółtych kartek. W ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że na meczu nie będzie Łukasza Znamirowskiego i do Podegrodzia pojechaliśmy z kilkoma ubytkami w zespole.

Wobec tego w naszej kadrze dziś było aż 8-miu młodzieżowców! 6-sciu wystąpiło w podstawowym składzie!

W ataku naszej drużyny po raz drugi w tym sezonie w podstawowym składzie wystąpił Szymon Obrochta, nasz młody napastnik świetnie zastąpił doświadczonego Olszewskiego, zdobył niezwykle cenną bramkę i stwarzał swą grą wiele zagrożenia w polu karnym gospodarzy.

Spotkanie było bardzo wyrównane, szczególnie w pierwszej połowie, w drugiej Gród który musiał odrabiać straty - przycisnął nasz zespół. Warto tutaj jeszcze podkreślić iż drużyna Grodu to bardzo ostro grający zespół. Wielokrotnie w tym meczu bardzo agresywnie i niebezpiecznie faulowali naszych piłkarzy.

Na początku meczu dwie świetne okazje do zdobycia gola miał Marcin Kantor, dwukrotnie po dośrodkowaniach Szymona Obrochty zabrakło naszemu piłkarzowi troszkę zimnej krwi aby wykończyć akcję strzałem z kilku metrów.

W okolicach 15 minuty Nowak z okolic 20 metra znalazł zbyt dużo wolnego miejsca i błyskawicznie to wykorzystał, mocno uderzył na bramkę Szczerby, futbolówka odbiła się od poprzeczki, następnie od ziemi blisko linii bramkowej i wylądowała w rękawicach naszego bramkarza, który błyskawicznie został zaatakowany przez graczy z Grodu. W tej akcji nasz golkiper ucierpiał a sędzia odgwizdał rzut wolny.

Po upływie kilku minut to Korzenna obiła poprzeczkę, do ataku podłączył się Adam Radzik, który dostał świetną prostopadłą piłkę od Obrochty. Radzik w sytuacji sam na sam uderzył nad wychodzącym bramkarzem i w idealnej sytuacji trafił w poprzeczkę.

W okolicy 25 minuty wpada gol dla naszej drużyny. Po pięknej akcji naszego zespołu w końcowej fazie akcji Sebastian Połeć uruchamia szybkiego Szymona Obrochtę, ten odstawia obrońców z Podegrodzia, bardzo przytomnie i sprytnie w sytuacji sam na sam z Konstantym posyła piłkę tuż nad nim.

W kolejnych minutach dobre dwie sytuacje dla Podegrodzian miał Bartłomiej Golonka, najpierw fatalnie przestrzelił będąc sam przed bramkarzem. A chwilę później po uderzeniu Wajdy interweniował Szczerba, piłka wpadła pod nogi właśnie Golonki, ten dobił piłkę do bramki jednak gol nie został uznany, bowiem wspomniany napastnik był na pozycji spalonej.

Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie ULKSu!  Na drugą część spotkania w szeregach gospodarzy trener przeprowadził dwie zmiany. To przełożyło się na lepsze poczynania Grodu i sporo akcji.

Wiele rzutów wolnych w tej części gry mieli piłkarze gospodarzy na wysokości od 14 metra do 30-ego. Większość uderzeń była niecelnych lub uderzone w mur.  Raz w naszym polu karnym arbiter odgwizdał rzut wolny pośredni na wysokości 14 metra. Dużo szczęścia mieliśmy w tej sytuacji, najpierw w klarownej sytuacji gracze grodu trafili w mur, następnie dobitka i futbolówka ląduje na spojeniu naszej bramki. Wychodzimy z opresji i nadal utrzymujemy jedno bramkowe prowadzenie.

Nasz zespół przeprowadzał niegroźne akcje, głównie w tej drugiej połowie zostaliśmy zepchnięci do defensywy.

W końcówce tego meczu wyprowadzamy zabójczą kontrę. Gród otworzył się zupełnie co skrzętnie wykorzystaliśmy. Świetnie w naszej defensywy piłkę odzyskuje Kuba Stawiarski i szybko podaje na skrzydło do Adama Radzika, ten uruchamia Sebastiana Połcia, który z piłką przebiega blisko pół boiska. Dobiega do pola karnego i pewnie uderza na bramkę „po krótkim”. Po tym ciosie mimo iż zostało jeszcze kilka minut pewne było, że Gród się nie podniesie. Tak rzeczywiście było i z trudnego terenu wywieźliśmy niezwykle cenne 3 punkty!

Ogromne podziękowania dla wszystkich graczy za udany mecz w Podegrodziu. Cieszy gra na zero z tył, walka o każdy centymetr do końca meczu - aż do utraty sił i wykorzystane okazje.

Dzięki naszej wygranej i świetnym dla nas wynikom w tej kolejce zajmujemy obecnie 8 miejsce w tabeli i mamy tylko 2 punkty straty do 2-ego miejsca premiowanego awansem! Sytuacja w tabeli zrobiła się niezwykle ciekawa, chyba tak ciekawie i wyrównanie jeszcze nie było. Gród po porażce spadł niestety na niechlubne ostatnie miejsce w tabeli z którego po świetnym zwycięstwie podniósł się Orzeł Wojnarowa. Nasi rywale z za miedzy ograli NKP Podhale w deszczowym meczu aż 6:0! Zapowiada się pasjonująca końcówka rundy jesiennej w V lidze! Oczwyiście z udziałem naszej drużyny. Pozostało do końca 5 spotkań, między innymi podejmować będziemy lidera z Mszany Dolnej i w wielkich derbach Orła Wojnarową! Do boju ULKS!

Gród Podegrodzie - ULKS Korzenna 0:2 (0:1)

Bramki: Sz.Obrochta 25 (as. S.Połeć), S.Połeć 88 (as. A.Radzik).

Żółte kartki: Wajda, R. Ciurka, Matiasz.

Gród: D.Konstanty - P.Majerski, G.Konstanty, Szewczyk (46 Berowski), R.Ciurka - P.Ciurka (61 Matiasz), Zgrzeblak, Nowak (46 D. Bodziony), M.Knurowski - Wajda, Golonka (75 Olszak).

ULKS: A.Szczerba - Mi.Olszewski, J.Stawiarski, K.Griński, J.Kantor - A.Radzik, J.Wójcik, A.Zięba (85 K.Szafrański), M.Kantor - S.Połeć, Sz.Obrochta.

Sędziował: Marcin Ogórek (KS Nowy Sącz).