Bardzo wysokim zwycięstwem ULKSu zakończył się kolejny mecz w tym sezonie naszych juniorów młodszych! Na boisku pierwszoligowego Kolejarza Stróże nasi młodzi piłkarze po bardzo dobrym meczu w swoim wykonaniu rozgromili miejscową drużyną aż 9:2! Niewiele zabrakło a wynik byłby dwucyfrowy!

Ciekawostką jest, że nasi młodzi gracze rozgrywali swój mecz na boisku gdzie blisko 24 godziny wcześniej rozgrywane było spotkanie pierwszej ligi Kolejarz Stróże – Cracovia Kraków. Ten pierwszoligowy bój zwyciężyła Cracovia 1:0, zaś ten pierwszo ligowy pojedynek w lidze juniorów młodszych OZPN Nowy Sącz wygrała dzielna drużyna z Korzennej.

Nasz zespół podszedł do tego spotkania niezwykle zmotywowany, ponieważ spodziewaliśmy się trudnej przeprawy i każdy z naszych piłkarzy wiedział, iż aby ugrać korzystny wynik trzeba dać z siebie wszystko. Tak właśnie nasi piłkarze podeszli do meczu, szybko zdobyli bramki ustawiając już od początku sobie mecz, następnie dokładając rywalom kolejne trafienia.

Początek meczu 2 minuta i wychodzimy na prowadzenie, Kuba Kantor uruchamia Baczyńskiego który zdobywa swojego pierwszego gola w tym sezonie! Nie minęło kilkadziesiąt sekund a Korzenna prowadziła już dwoma bramkami. Dobrą akcje przeprowadził Artur Wielgus który podwyższył wynik spotkania.

Nasi piłkarze poszli za ciosem i trafili kolejne bramki, znowu gola rywalom wpakował Baczyński oraz Artur Wielgus. W okolicach 30 minuty rzutu karnego nie wykorzystał Artur Wielgus, jego uderzenie praktycznie w środek bramki obronił golkiper ze Stróż. Jednak za niespełna kilka chwil znów arbiter wskazuje na wapno. Tym razem pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Kaczmarek, który podwyższył wynik meczu na 5:0!

Nadspodziewanie łatwo rywalom wkopaliśmy bramki i na przerwę ze sporą zaliczką schodziliśmy odpocząć.

Strzelanie dla ULKSu w drugiej połowie rozpoczął Kamil Baczyński – niezwykle aktywny, agresywny szybki i przebojowy w dzisiejszym meczu, właśnie takiego Kamila chcemy oglądać zawsze. Świetną asystę, z resztą nie jedyną w tym meczu zaliczył przy tym golu Dominik Wielgus. Kolejne dwa trafienia dopisał do swojej listy goli niesamowity Artur Wielgus, zaś ostatnie trafienie należało to Kamila Grząbla, który w przerwie pojawił się w miejsce Marka Pękały. Asystę przy golu Kamila zaliczył jeden z bohaterów dzisiejszego meczu Artur Wielgus.

Międzyczasie nasi rozluźnieni gracze w defensywie pozwolili sobie na małe błędy, a to skrzętnie wykorzystali piłkarze Kolejarza, którzy strzelili do bramki Tomka Dźwigniewskiego dwa gole. Oczywiście nasza drużyna zmarnowała jeszcze kilka świetnych okazji, zabrakło jednego gola a rywala pokonalibyśmy rezultatem dwucyfrowym.

Mecz zakończył się wynikiem 9:2 dla ULKSu. W spotkaniu wystąpiło dziś 17 piłkarzy, każdy dostał szansę na grę. Cieszy fakt, iż nasz korzeńska młodzież jest dużo lepsza od młodzieży z takiego klubu jak Kolejarz Stróże. Po takich wynikach wszyscy jesteśmy dumni i szczęśliwi. Dziękujemy za liczne wstawienie się na mecz i za wysiłek pozostawiony na zielonej murawie!

Do tabeli juniorzy młodsi dopisują kolejne 3 ważne punkty oraz sporą liczbę bramek. Przed nami w najbliższą sobotę następny trudny pojedynek. Na własnym boisku podejmować będziemy Limanovię Limanowa - a więc rywala który spadł z Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Wiemy, iż stać naszych graczy na zwycięstwo w najbliższym meczu! Miejmy nadzieję, że właśnie tak będzie!

Kolejarz Stróże - ULKS Korzenna 2:9 (0:5) [JM]

Bramki dla ULKSu: K.Baczyński (as. J.Kantor) 2, A.Wielgus 3 (bez asysty), K.Baczyński 10 (as. D.Wielgus), A.Wielgus (as. K.Baczyński), P.Kaczmarek 32 (z rzutu karnego), K.Baczyński 50 (as. D.Wielgus), A.Wielgus 60 (as. D.Wielgus), A.Wielgus 65 (as. K.Baczyński), K.Grząbel 77 (as. A.Wielgus).

W 31 minucie A.Wielgus nie wykorzystał rzutu karnego.

ULKS: T.Dźwigniewski - Ł.Kuzera, M.Nika, J.Kapała (70 T.Filipowicz), P.Kaczmarek - J.Kantor I (60 Z.Gryzło), D.Wielgus, M.Pękała (41 K.Grząbel), K.Gargula (65 K.Gargas) - A.Wielgus (65 J.Grygiel), K.Baczyński (60 W.Podobiński).

fot: archiwum, niestety nie będzie zdjęć z tego meczu