Wcześnie rano rozpoczęliśmy dziś rywalizację z Ogniwem Piwniczna. Nasi gracze chyba byli troszkę jeszcze zaspani i po prostu pierwszą połowę zupełnie przespali, grać zaczęli dopiero w drugiej części meczu gdzie rozbili rywala. Spotkanie zwyciężyli wysoko 6:2. Kolejne swoje 3 gole dołożył Obrochta.Zobacz zdjęcia z meczu!

Mecz nie rozpoczął się dla nas dobrze już w 6 minucie tracimy gola. Rzut wolny ze sporej odległości, mocno uderzona piłka nasz golkiper popełnia błąd, zamiast wybić piłkę próbuje ją łapać, piłkę niestety wypluwa przed siebie doskakuje do niej Hnatyszak i celnie dobija futbolówkę otwierając wynik meczu.
W 20 minucie wyrównujemy, faulowany w polu karnym Artur Wielgus, arbiter wskazuje na wapno. Jedenastkę wykorzystuje Szymon Obrochta.

Nasza niemoc nadal trwa, w 30 minucie dobrą akcję przeprowadza Ogniwo lewą stroną, futbolówka wrzucona na druga stronę tam niepilnowany niewysoki gracz z Piwnicznej Piotr ortyl pakuje nam piłkę do bramki. Uderzył mocno po długim golkiper był bez szans.

W pierwszej części meczu dobra okazję miał jeszcze Artur Wielgus, który w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. Dobrze, mocno uderzył również z dystansu Łukasz Szczecina niewiele zabrakło a trafił by w światło bramki.

Na przerwę schodziliśmy z opuszczonymi głowami, fakt iż przegrywaliśmy był dla nas nurtujący. Kilka poważnych słów w przerwie i drużyna wraca na boisko w bojowym nastawieniu! Zupełnie inna, tak jakby świeża i chętna do gry. Druga nasza część meczu była rewelacyjna wygraliśmy ją 5:0.

Najpierw bardzo mocno z rzutu wolnego z okolic 25 metra uderzył Szymon Obrochta, prawdziwą „bomba” jakimś cudem wybił bramkarz z Piwnicznej na rzut rożny. Za chwilę golkiper z Piwnienczej obronił dobre uderzenie Koczanowicza z okolic 16 metrów.

W okolicach 50 minuty pada wyrównujący gol dla ULKSu! Prostopadłe podanie Koczanowicza do Artura Wielgusa i najmłodszy piłkarz w naszej drużynie zdobywa bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Kolejna bramka to świetna akcja ULKSu, ze środka pola Koczanowicz podaje do Artura Wielgusa, ten z pierwszej piłki uruchamia Szymona Obrochtę, który na pełnym biegu wpada w pole karne i uderza po krótkim zdobywając bramkę.

Mocno przycisnęliśmy Ogniwo i pada kolejny gol. Na 4:2 podwyższył Artur Wielgus, dostał on z prawego skrzydła podanie od Daniela Szczerby, nasz napastnik bardzo sprytnie ograł obrońcę i z okolic 16 metra bardzo sprytnie czubkiem buta skierował piłkę obok bramkarza. Piękna bramka Artura.
Na 5:2 podwyższył Szymon Obrochta który po podaniu od Kaczmarka znalazł się sam na sam z bramkarzem. A ostatnie trafienie w tym meczu należało do Patryka Kaczmarka, ten po uderzeniu z rzutu wolnego przez Pawła Olchawskiego na raty dwukrotnie dobił piłkę do bramki po interwencjach bramkarza.
Mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny!

Ogniwo Piwniczna Zdrój - ULKS Korzenna 2:6 (2:1) [JS]

Bramki: F.Hnatyszak 8, P.Ortyl 30 - Sz.Obrochta 20 (z rzutu karnego), A.Wielgus 50 (as. E.Koczanowicz), Sz.Obrochta 60 (as. A.Wielgus), A.Wielgus 65 (as. D.Szczerba), Sz.Obrochta 72 (as. P.Kaczmarek), P.Kaczmarek 82 (bez asysty).

Żółte kartki:  D.Uryga, Ł.Długosz - E.Koczanowicz.

Ogniwo: D.Uryga - P.Maślanka, K.Kossowski, P.Ortyl, K.Jarzębak, J.Jarzębak (35 Ł.Długosz), M.Kożuch, F.Hantyszak, M.Lisowski (46 M.Szkaradek), J.Dziedzina, Sz.Maślanka.

ULKS: M.Kociołek - K.Bajorek, D.Klimek (80 B.Grząbel), K.Gręblowski, P.Olchawski - E.Koczanowicz, P.Kaczmarek, D.Szczerba (70 E.Włodarz), Ł.Szczecina (75 D.Wielgus)  -  Sz.Obrochta, A.Wielgus (80 K.Baczyński).

Sędziował: Konrad Kolak (KS Nowy Sącz).