Po ciekawym meczu nasza najmłodsza drużyna pokonała niezły zespół Victorii Witowice Dolne 2:0! Bramki dla naszej drużyny zdobywali Paweł Chronowski oraz Zbyszek Gryzło. Za nami już 6 kolejek ligowych, zostały do rozegrania jeszcze tylko 3 spotkania! Zobacz zdjęcia z meczu!

Rywale do meczu przystąpili w 11-osobowej kadrze, u nas jak to zwykle bywa do dyspozycji mieliśmy pełną 18-stkę. Trener jednak kierując się tym iż był to trudny mecz szanse na grę dał tylko 13 zawodnikom. W końcowych minutach na boisku pojawił się młody Konrad Kuzera, który wniósł wiele ożywienia w szeregi naszej drużyny i oddał bardzo dużo celnych strzałów na bramkę gości.

W naszej drużynie niestety kilku graczy zmagało się z chorobą, nie w pełni sił był Paweł Chronowski oraz Zbyszek Gryzło. Na ból nogi narzekał również młody Przemek Rosiek, który dziś mimo bólu zagrał bardzo dobrze.

Długo w tym meczu szukaliśmy pierwszego gola. Dwie świetne okazje  w pierwszej połowie tego meczu zmarnował Paweł Chronowski. Jednak w okolicach 23 minuty w końcu wpakował piłkę do bramki! Ze środka pola długą piłkę Chronowski otrzymał od Sławka Wojtaczki, nasz snajper przyjął piłkę w polu karnym ograł obrońców i uderzył na bramkę, piłka otarła się jeszcze o bramkarza i po odbiciu od słupka wpadła do siatki. Dla pewności już gdy piłka przekroczyła linię bramkową dobił ja Konrad Krasiński, który był tam gdzie być powinien.

Victoria nie była nam dłużna i również atakowała, trzy razy w beznadziejnych sytuacjach ratował nas Artur Skowron, który rozegrał kolejny bardzo dobry mecz. Czym udowadnia iż z meczu na mecz staje się coraz lepszy!

Dzielnie nasi gracze radzili sobie również z rosłym niezwykle silnym graczem Witowic Sebastianem Augustynem. Do jego krycia przyłożył się głównie Łukasz Śpiewak, który świetnie sobie radził z tym piłkarzem i powstrzymywał go przed tym aby się nie rozpędzał.

Druga połowa wyglądała podobnie jak i pierwsza jednak Korzenna troszkę więcej przeważała. Warto podkreślić bardzo dobrą grę w defensywie Victorii która nie dała się w łatwy sposób sforsować.

Znowu kilka okazji zmarnowanych, na 12 ostatnich minut na boisku pojawił się młody Konrad Kuzera który wniósł wiele dobrego w szeregi naszej drużyny i udowodnił iż zasługuje na grę w pierwszej jedenastce mimo tam młodego wieku! Kuzera oddał kilka groźnych strzałów w światło bramki, bardzo dobrze również asystował podając piłkę Chronowskiemu.

Gol na 2:0 padł dopiero w samej końcówce, czym przypieczętowaliśmy swoje pewne zwycięstwo! Chronowski wraz ze Zbyszkiem Gryzłą w polu karnym kapitalnie rozklepują rywala. W końcowej fazie tej pięknej akcji Chronowski podaje na 5 metr do Gryzły, ten „kładzie” na ziemi obrońcę oraz bramkarza i pakuje piłkę do bramki!

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny którym gratulujemy i dziękujemy za siły włożone w ten trudny mecz! Za tydzień przed nami kolejne trudne spotkanie! Jedziemy do Świniarska!

ULKS Korzenna - Victoria Witowice Dolne 2:0 (1:0) [TS]

Bramki: P.Chronowski 23 (as. S.Wojtaczka), Z.Gryzło 68 (as. P.Chronowski).

ULKS: A.Skowron - D.Łaś, T.Kuzera, P.Rosiek, Ł.Śpiewak - Z.Gryzło, S.Wojtaczka, D.Widlak, P.Stawiarski - K.Krasiński, P.Chronowski. Oraz: .B.Oleksyk, K.Kuzera. Nie zagrali:  J.Kantor II, R.Pękała, G.Mróz. K.Pancerz, Sz.Gruca.

Victoria: A.Augustyn - K.Ciastoń, J.Filip, M.Goliński, J.Pulit, M.Goryl, K.Nowak, B.Tomczuk, M.Goryl, S.Augustyn, K.Bednarek.

Sędziował: M.Młynarczyk (KS Nowy Sącz).