W swoim drugim spotkaniu nasi juniorzy młodsi musieli uznać wyższość swoich rywali. Przegrali oni bowiem z Zawiszą Rożnów 3:0. Nasza drużyna jak dotąd jeszcze nie wygrała w Rożnowie. Kapitalnie w tym meczu zaprezentował się nasz bramkarz Daniel Cygnarowicz. Zobacz zdjęcia z meczu!

Rywal w dzisiejszym meczu był od nas po prostu lepszy. Rożnów może nie był kompletnym zespołem gdzie wszystko funkcjonowało idealnie, ale mieli w sowim składzie kilku dobrych indywidualności którzy przyczynili się do tego iż po prostu wygrali ten mecz. Świetny stoper, napastnik i gracz w środku pola, to oni najbardziej zaszli nam dziś za skórę!

Z racji iż swój mecz rozgrywali dzisiaj juniorzy starsi, nasi juniorzy młodsi musieli grać w składzie osłabionym. Zbrakło Patryk Kaczmarka w miejsce którego w swoim debiucie zastąpił go dzielnie Jasiek Grygiel. Tylko połowę meczu z racji występu w juniorach starszych mógł zagrać nasz najlepszy strzelec Artur Wielgus.

Od początku spotkania gracze gospodarzy narzucili mocne tempo. Nasi gracze dzielnie się bronili i wyprowadzali niepozorne akcje, które w większości były rozbijane przez defensywę Zawiszy a głównie przez ich świetnie dysponowanego stopera Dominika Różańskiego, który w dzisiejszym meczu był nie do przejścia. Nie dało się posłać celnej prostopadłej piłki, lub wygrać z nim pojedynek jeden na jeden, Baczyński i Wielgus byli bezradni.

W 25 minucie Cyganrowicz skapitulował po raz pierwszy. Długa prostopadła piłka, Orzeł wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i mocnym strzałem po ziemi uderza nie do obrony. Daniel nie miał najmniejszych szans.

W kolejnych minutach Zawisza nadal atakowała, kapitalnie w naszej bramce bronił Daniel Cygnarowicz! Najpierw świetnie wyciągnął strzał pod poprzeczkę niezłego Orła, a chwilę później uprzedził dwukrotnie tego napastnika świetnym wyjściem przed sytuacją sam na sam.

W 30 minucie Jakub Kantor świetnie uderzył z okolic 18 metra. Mocne uderzenie tuż przy słupku wybronił golkiper Zawiszy. Chwilę później drugi celny strzał na bramkę oddał Baczyński, czubkiem buta posłał jednak piłkę zbyt lekko w kierunku bramki i bez problemów wyłapał ją bramkarz.

Pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

W drugich czterdziestu pięciu minutach przewaga Zawiszy wzrosła.  My oddaliśmy jeden celny strzał, autorem uderzenia był Kamil Baczyński. Nasz napastnik oddał bardzo dobre uderzenie z dystansu, niewiele brakowało a piłka wpadła by do siatki! Świetnie to uderzenie które skierowane było w okienko bramki obronił golkiper Zawiszy.

W naszej bramce dwoił się i troił Daniel Cygnarowicz, raz za raz uprzedzał świetnymi wyjściami napastników, bronił w sytuacji sam na sam - niewiarygodne piłki! Kilkakrotnie w beznadziejnych sytuacjach uratował nas przed stratą gola.

W 50 minucie pada drugi gol dla Zawiszy. Sam na sam z bramkarzem wychodzi Orzeł, szczęśliwie wygrywa on pojedynek z naszym bramkarzem i uderza na bramkę, trafia w słupek, piłka odbija się od niego i toczy się w kierunku drugiego słupka, tam dobiega do niej napastnik Zawiszy i dobija ją do pustej bramki.

Ostatni cios w tym meczu zadał nam młody piłkarz z Rożnowa który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Jakub Koszyk oddaje niesygnalizowany strzał z okolic 20 metra, futbolówka odbija się od poprzeczki następnie od podłoża i wychodzi poza bramkę! Gdy wydawało się, że nie ma gola i gra toczy się dalej arbiter odgwizduje i wskazuje na środek. Okazało się iż piłka jednak przekroczyła linię bramkową co zasygnalizował mu arbiter asystent.

Mecz w końcówce toczył się w zapadających ciemnościach, w ostatnich minutach meczu coraz bardziej naszym graczom zaczęło brakować sił. Jednak nie odpuszczali i dzielnie walczyli z rywalem do samego końca.

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Zawiszy Rożnów 3:0.

Podziękowania dla wszystkich piłkarzy za włożone siły w dzisiejszy mecz! Łatwo nie było, ale daliście z siebie wszystko i za to dla was wielki szacunek. A szczególny respekt dla Ciebie Daniel za niezwykłą grę w naszej bramce! Niezwykle cieszy fakt iż w końcu w drużynie juniorów mamy dwóch swoich świetnych bramkarzy! Obecnie bramkarzem to towar deficytowy, więc cały klub jest niezwykle dumny! Teraz naszą młodą ekipę czeka dłuższa przerwa w rozgrywkach, grę w lidze wznowimy dopiero 1 października w meczu z Kolejarzem Stróże – udamy się wtedy na I ligowe boisko!

Zawisza Rożnów - ULKS Korzenna 3:0 (1:0) [JM]

Bramki: D.Orzeł 25, 50, J.Koszyk 76.

Żółta kartka: J.Kapała.

ULKS: D.Cygnarowicz - Ł.Kuzera, M.Nika, J.Kapała, J.Grygiel (65 Sz.Gryzło) - J.Kantor I, D.Wielgus, M.Pękała, K.Gargula - A.Wielgus (41 K.Grząbel), K.Baczyński.

Sędziował: Orzeł (KS Nowy Sącz).