Podobnie jak nasze pozostałe drużyny młodzieżowe – juniorzy młodsi również wysoko wygrywają na inaugurację! Nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z zawsze silną drużyną jaką jest LKS Mszalnica. Bohaterem meczu został Artur Wielgus autor 3-ech goli! Zobacz zdjęcia z meczu!

Nasz młody zespół który po raz pierwszy w drużynie juniorów młodszych wystąpił w takim zestawieniu spisał się dziś bardzo dobrze. Przez chwilę tylko w tym meczu Mszalnica przejęła inicjatywę, przez większość spotkania pewnie piłkę rozgrywali nasi piłkarze!
Już w pierwszej naszej bramkowej akcji Baczyński nie trafia z kilku metrów do bramki głową będąc w idealnej sytuacji. Chwilę później sytuacje sam na sam z bramkarzem przegrywa Artur Wielgus.

Jednak w 20 minucie wpada gol dla naszego zespołu. Idealnie prostopadłą piłką Artura Wielgusa uruchamia Zbyszek Gryzło. Do piłki ruszył golkiper gości oraz nasz niezwykle szybki Artur, nasz napastnik okazał się szybszy i przy odrobinie szczęścia udało się wygrać pojedynek z bramkarzem na 20 metrze następnie wpakować piłkę z bliskiej odległości do pustej bramki.

Zaledwie kilka chwil później Korzenna prowadzi już 2:0. Swój geniusz pokazał nam wszystkim Artur Wielgus. Po świetnej indywidualnej akcji Artur z prawego skrzydła wchodzi w pole karne, świetnie ogrywa tam kilku obrońców, a następnie po krótkim rogu pakuje piłkę do bramki bramkarza Mszalnicy. Dobrze w tej akcji spisał się również Kamil Baczyński, który ściągnął na siebie pozostałych defensorów z Mszalnicy.

W 31 minucie Artur Wielgus zdobywa klasycznego hat-tricka! Długa i celna piłka z defensywy Marcina Niki i futbolówka dociera do niezwykle szybkiego Artura Wielgusa. Ten w swoim stylu wyprzedza obrońców wpada w pole karne, sprytnie ogrywa bramkarza i zdobywa kolejnego cennego gola!

Dobre okazje w tej pierwszej części meczu mieli jeszcze Dominik Wielgus oraz Patryk Kaczmarek, którzy świetnie strzelali z dystansu, na ich drodze stanął golkiper gości.

W drugiej części meczu już kilka krotnie pod nasze pole karne dostali się gracze z Mszalnicy. Dwukrotnie groźnie zagrozili naszej bramce.

Świetną okazję w 50 minucie miał Kuba Kapała, nasz defensor podłączył się z defensywy i wraz z Arturem Wielgusem wypracował bramkową okazję, w końcowej fazie akcji wyszli dwóch na jednego z bramkarzem. Artur podaje do Kuby a ten z 2 metrów fatalnie przestrzeliwuje nad bramkę.

Nie było dane dziś strzelać Kamilowi Baczyńskiemu. Nasz napastnik który dziś niezwykle walczył nie mógł ustrzelić dziś gola. Dostał on w 53 minucie prostopadłą piłkę od Dominika Wielgusa po której wyszedł sam na sam z bramkarzem. Górą w tej sytuacji okazał się golkiper Mszalnicy.

Po kilku minutach tracimy bramkę, która pobudziła do gry troszkę naszych piłkarzy. Chwila luzu w naszych szeregach, przez kilka minut przycisnęła Mszalnica i efektem tego był gol. Po kilku uderzeniach na naszą bramkę, gdy wydawało się że wyjdziemy z opresji niezbyt daleko wybijamy piłkę z własnego pola karnego i z okolic 14 metra Jeleń zdobywa bramkę dla Mszalnicy.

Jednak ostatnie słowa w tym meczu należały do ULKSu! Świetną akcję przeprowadza Patryk Kaczmarek nasz boczny obrońca, podłącz się on do ataku w końcowej fazie akcji Kamil Grząbel podaje mu piłkę a ten z okolic narożnika pola karnego mocno uderza po długim nie dając szans bramkarzowi.

Dobrą okazję zmarnował również Kamil Grząbel, który nie wykorzystał sytuacji „oko w oko” z bramkarzem.

W ostatniej minucie meczu w polu karnym faulowany Artur Wielgus, arbiter odgwizduje rzut karny. Pewnie jedenastkę wykorzystuje nasz kapitan Dominik Wielgus. Zaraz po tym jak piłka wpadła do siatki arbiter zakończył to spotkanie.

Kolejna porażka drużyny Piotra Saratowicza stała się faktem, teren juniorów młodszych i starszych Mszalnicy jeszcze nie wygrał w Korzennej. Naszym graczom pozostaje podziękować i pogratulować oraz życzyć dalszych sukcesów w tej wymagającej lidze! Przed nami za tydzień pierwszy wyjazd, jedziemy do Rożnowa by tam zmierzyć się z miejscową Zawiszą!

ULKS Korzenna - LKS Mszalnica 5:1 (3:0)

Bramki: A.Wielgus 20 (as. Z.Gryzło), A.Wielgus 22 (akcja indywidualna), A.Wielgus 31 (as. M.Nika), P.Kaczmarek 66 (as. K.Grząbel), D.Wielgus 80 (z rzutu karnego) - B.Jeleń 59.

ULKS: D.Cygnarowicz - Ł.Kuzera, M.Nika, J.Kapała (70 W.Podobiński), P.Kaczmarek - Z.Gryzło (63 J.Kantor I), D.Wielgus, M.Pękała (72 D.Filipowicz), K.Gargula - A.Wielgus, K.Baczyński (66 K.Grząbel).

Mszalnica: S.Kiełbasa - K.Główczyk, A.Jelito, N.Uroda, W.Jelito, K.Kumor, M.Plewnicki, B.Jeleń, K.Sikorski, R.Michalik, K.Ząber.

Sędziował: Sebastian Michalik (KS Nowy Sącz).