Kapitalnie sezon zainaugurowali nasi trampkarze starsi! W niezłym stylu rozprawili się z drużyną Dąbrovia Wielogłowy! Bohaterem meczu został Paweł Chronowski autor aż 5 bramek w tym spotkaniu! Czyżby od razu nasza świetna ekipa startowała z pozycji lidera w tabeli? Zobacz zdjęcia z meczu!

Z podstawowych piłkarzy brakowało dziś jedynie Dawida Widlaka, jego bardzo dzielnie na boku pomocy zastąpił Patryk Stawiarski – autor jeden bramki i asysty. Dąbrovia Wielogłowy przyjechała do Korzennej w 9-cio osobowym składzie.

Przez pierwsze 45 minut goście dzielnie się bronili i przegrywali tylko 1:0. Nasz zespół a w szczególności Paweł Chronowski zmarnował wiele dogodnych okazji.

Warto dodać że w ekipe ULKSu wielu graczy po raz pierwszy grało w oficjalnym meczu w swoim życiu! Wielkie brawa za dzisiejszy mecz dla wszystkich piłkarzy. Za włożone siły o które dziś było trudno, ponieważ mecz toczył się w ogromnym upale!

Pierwszą dobrą akcję w tym meczu stworzył sobie Bartek Oleksyk, ograł on dwóch obrońców i wdarł się w pole karne, niestety strzał Bartkowi nie wyszedł. W kolejnych dwóch idealnych okazji Paweł Chronowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem dwukrotnie trafił wprost w jego rękawice.

Pierwszy gol wpadł dopiero w 22 minucie, Sławek Wojtaczka wstrzeliwuje piłę w pole karne, odbija się ona od jednego z obrońców, dopada do niej Paweł Chronowski i z okolic 16 meta pakuje piłkę pod poprzeczkę! 1:0!!

Bliski zdobycia bramki w tej pierwszej części meczu był rzecz jasna jeszcze kilka krotnie Paweł Chronowski, niestety kilka razy w idealnej okazji przestrzelił. Dobrze po dośrodkowaniu Gryzły główkował również Łukasz Śpiewak, oraz kolejny dobry rajd przeprowadził Bartek Oleksyk. Przestrzelił on jednak nad bramką z kilku metrów w idealnej okazji.

Pierwsza połowa zakończyła się najskromniejszym wynikiem z możliwym, prowadziliśmy tylko 1:0. Dąbrowia próbowała atakować ale wszystkie ich ataki rozbijała bardzo dobrze grająca dziś defensywa ULKSu ze świetnym Dawidem Łasiem w roli stopera!

Druga połowa to koncert w wykonaniu ULKSu! Dąbrovia zupełnie opadła z sił co skrzętnie wykorzystaliśmy. W 37 minucie Konrad Krasiński oddał dobry, mierzony strzał przy słupku, jego uderzenie z trudem wybronił golkiper gości, do futbolówki doskoczył Patryk Stawiarski i pewnie dobił piłkę do bramki.

Trzeci gol wypracował Zbyszek Gryzło, wywalczył on piłkę, ograł dwóch rywali i wystawił Pawłowi Chronowskiemu, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie miał innej możliwości jak posłać piłkę tuż obok niego.

Następne trafienie to znów akcja "Gryzło – Chronowski", piękną asystą popisuje się Gryzło i w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem Paweł strzela swoją trzecią bramkę w tym meczu!

Na 5:0 podwyższa znowu nasz niezawodny snajper Chronowski, tym razem wykorzystuje długie podanie naszego bramkarza Artura Skowrona. Paweł zabrał się z piłką, przebiegł długi dystans zbliżył się pod bramkę na pełnej szybkości i czubkiem buta posłał ją do bramki.

Ostatnie trafienie należało również do Pawła. Tym razem kapitalną asystą popisuje się młody Patryk Stawiarski. Bardzo celnie i technicznie dośrodkowuje w pole karne, futbolówka idealnie szybuje na nogę Chronowskiego, ten z  pierwszej piłki świetnie uderza nad wychodzącym bramkarzem. Był to najpiękniejszy gol w tym meczu!

Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszej drużyny! Przed naszymi trampkarzami teraz tygodniowa przerwa, w następną sobotę na własnym boisku podejmować będziemy drużynę Ogniwo Piwniczna Zdrój, która w pierwszej kolejce pauzowała, więc w pojedynku z nami dla nich będzie to pierwszy mecz! Jeszcze raz podziękowania za zaangażowanie, pozostawione siły i świetną grę! Wielkie brawa i słowa uznania dla Ciebie Paweł, za strzelonych 5 goli! Do boju ULKS!

ULKS Korzenna - Dąbrovia Wielogłowy 6:0 (1:0)

Bramki: P.Chronowski 23 (bez asysty), P.Stawiarski 47 (bez asysty), P.Chronowski 44 (as. Z.Gryzło), P.Chronowski 46 (as. Z.Gryzło), P.Chronowski 56 (as. A.Skowron), P.Chronowski (as. P.Stawiarski).

ULKS: A.Skowron - D.Łaś, T.Kuzera, P.Rosiek, Ł.Śpiewak - Z.Gryzło, S.Wojtaczka, B.Oleksyk, P.Stawiarski - K.Krasiński, P.Chronowski. Oraz: K.Kuzera, G.Mróz, J.Kantor II. Nie zagrał: Sz.Szczerba oraz R.Zarzycki.

Dąbrovia: F.Drąg - J.Kalisz, B.Cisowski, J.Bogdanowicz, M.Kołykas, D.Próchnicki, J.Szarata, G.Mróz, S.Bugajski.

Sędziował: Lorek (KS Nowy Sącz).