Ostatni raz w tym sezonie nasi trampkarze również nie zawiedli! Z przytupem rozbili swojego kolejnego, już ostatniego w tym sezonie rywala! Tym razem zwyciężyli w małych derbach Gminy Korzenna, gdzie pokonali swoich rówieśników z Łęki aż 6:1! To już koniec kapitalnego sezonu! Zobacz zdjęcia z meczu!

Zwycięstwo oznacza, iż nasi trampkarze nie przegrali żadnego meczu w tym sezonie! Osiągnęli coś, co nie zdarza się często w różnych ligach. Dwa punkty stracili tylko w pojedynku z Sandecją Nowy Sącz, z którą zremisowali. Na 54 punkty możliwe do zgarnięcia, zdobyli 52! Strzelając rywalom aż przy tym aż 87 bramek tracąc zaledwie 13. Wszyscy jesteśmy niesamowicie dumni z osiągnięcia naszych najmłodszych piłkarzy. Jednak na obszerne podsumowanie i podziękowania przyjdzie czas, teraz skupmy się na tym ostatnim meczu.

Sam mecz od początku do końca był prowadzony pod dyktando Korzennej. Łęka prócz akcji bramkowej praktycznie ani razu nie zagroziła naszej bramce. Jak strzelali gracze z Łęki to w kierunku własnej bramki.

Mecz rozpoczęliśmy od gola Kamila Baczyńskiego. Z rzutu rożnego świetnie w pole karne piłkę dograł Zbyszek Gryzło, Kamil nie miał innej opcji jak precyzyjnie z kilku metrów trafić strzałem z głowy do siatki.

Kilka minut później dobrze w polu karnym swoich rywali ograł Marek Pękała, w końcowej fazie swojej akcji Marek zdecydował się strzelać lewą nogą, jednak uderzenie mu nie wyszło.

W 24 minucie podwyższamy wynik meczu. Z defensywy precyzyjnie piłkę dogrywa świetnie dziś grający Marcin Nika, futbolówkę przyjmuje Kamil Baczyński i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pakuje piłkę do siatki.

Strzelec dwóch pierwszych bramek mógł jeszcze dołożyć jakiś trafienie w tej pierwszej połowie, jednak Baczyńskiemu zabrakło troszkę skuteczności. Swoją okazję miał również Gryzło, jednak trafił on wprost w rosłego bramkarza z Łęki.

Trzeci gol padł w kilka minut przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy. Gola wypracował Artur Wielgus, Artur po dobrej akcji prawym skrzydłem zdecydował się dogrywać w pole karne, tam piłkę próbował wybijać Grzegorz Adamczyk, jednak zrobił to tak niefortunnie, iż wpakował piłkę do własnej bramki z okolic 5 metra.

W drugiej połowie nasi gracze również ustrzelili 3 gole tracąc przy tym jednego. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli Artur Wielgus, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, oraz Paweł Chronowski, ten sprytnie uderzył „po krótkim” jednak nie dał się zaskoczyć golkiper z Łęki.

Czwartego gola dla ULKSu zdobył Zbyszek Gryzło, ładnie on uderzył z okolic 10 metra z ostrego kąta „po długim”, futbolówka gdyby nawet nie szła w tym strzale w światło bramki to skierował by ją do siatki Artur Wielgus, który był "na posterunku" zamykał całą akcję.

Następne trafienie również należało do niezwykle ambitnego naszego środkowego pomocnika - Zbyszka Gryzły. Zbyszek tym razem wykończył świetną akcję i dogranie Artura Wielgusa. Wielgus w swoim stylu wdarł się w pole karne i wystawił na 11 metr piłkę Zbyszkowi, ten nie miał innej opcji jak tylko precyzyjnie wymierzyć i trafić do siatki - tak też zrobił, 5:0!

Dzieła zniszczenia dopełnił kolejny gol samobójczy LKS Łeki. Tym razem piłkę do własnej siatki skierował Sebastian Waligóra, obrońca Łęki próbował wybijać piłkę po mocnym wstrzeleniu piłki w pole karne przez Dominika Wielgusa.

Kilkanaście minut przed końcem meczu na boisku w szeregach ULKSu, grało tylko kilku podstawowych piłkarzy, szansę gry dostała cała 7-ka rezerwowych.

W końcówce tego meczu Łęka a konkretnie lider drużyny Marcin Henk po swojej świetniej indywidualnej akcji zdobył gola honorowego! Uderzył on z okolic 25 metra, futbolówka zaskoczyła zasłoniętego Tomka Dźwigniewskiego i pod jego rękoma wpadła do siatki.

Spotkanie zakończyło się tak jak i 17 innych spotkań naszych piłkarzy w tym sezonie, a więc zwycięstwem ULKSu! Po meczu znów wystrzeliły w górę szampany! Niezwykle uradowani, przeszczęśliwi trampkarze naszego klubu po meczu udali się do budynku klubowego na symboliczne „Zakończenie sezonu”! Brawa i jeszcze raz brawa Panowie!

Podziękowania za ostatni mecz jak za cały sezon, przez który tak licznie przychodziliście na te wszystkie udane mecze! Chwalić i dziękować można by było w nieskończoność. Na szersze podsumowanie przyjdzie czas, już niebawem ukaże się jak zwykle obszerne podsumowanie na naszej stronie internetowej! Na razie świętujmy, odpoczywajmy i kibicujmy w blasku UEFA EURO 2012!

ULKS Korzenna - LKS Łęka 6:1 (3:0)

Bramki: K.Baczyński 5 (as. Z.Gryzło), K.Baczyński 24 (as. M.Nika), samobójcza G.Adamczyk 29 (as. A.Wielgus), Z.Gryzło 44 (bez asysty), Z.Gryzło 48 (as. A.Wielgus), samobójcza S.Waligóra 56 (as. D.Wielgus) - M.Henk 66.

ULKS: T.Dźwigniewski - Ł.Kuzera, T.Kuzera, M.Nika, J.Kapała - Z.Gryzło, D.Wielgus, K.Gargula, M.Pękała - A.Wielgus, K.Baczyński. Oraz: P.Chronowski, S.Wojtaczka, P.Rosiek, S.Stawiarski, W.Podobiński, K.Krasiński, K.Grząbel.

Łęka: Mac.Kiełbasa - A.Szlag, G.Adamczyk, S.Waligóra, D.Kiełbasa, R.Szczygieł, M.Henk, A.Młynarczyk, Ł.Pancerz, Ł.Zając, G.Orzechowski. Oraz: K.Waligóra, J.Bielak, W.Śliwa, Mar.Kiełbasa.

Sędziował: D.Konstanty (KS Nowy Sącz).