W doborowych humorach wracali dziś z Krynicy nasi najmłodsi piłkarze. Zwyciężyli oni tam bowiem aż 7:0 i już jedną nogą są w wyższej lidze. Jednak aby sobie to zapewnić, trzeba zdobyć jeszcze 3 punkty. Dziś 7 bramek, to najmniejszy wymiar kary dla miejscowych. Zobacz zdjęcia z meczu!

Przez cały mecz nasz zespół bardzo mocno przeważał, nasza drużyna stworzyła sobie kilkanaście stuprocentowych okazji, z nich wszystkich wykorzystaliśmy siedem i to właśnie z tych wykorzystanych trzeba być zadowolonym.  Szkoda bo wynik mógł być dużo wyższy, jednak troszkę byliśmy dziś nieskuteczni. Ponadto kilka poprzeczek i słupków. Sporo dobrych sytuacji wypracował sobie w tej pierwszej części gry Kamil Baczyński, niestety to  głównie u niego zabrakło dziś tej „kropki nad i” w wykończeniu akcji.

Jednak nasz ambitnie wałczący piłkarz otworzył wynik tego meczu. Baczyński zdobył gola w 5 minucie, dostał on wtedy długie podanie od Marcina Niki z defensywy, Kamil przyjął piłkę wyprzedził obrońców i sytuacji sam na sam skierował ją do siatki.

Był to pierwszy gol  w tym meczu, do tej minuty powinno być minimum już 3:0. Minutę wcześniej świetną okazję do zdobycia gola miał Dominik Wielgus, niestety z rzutu karnego uderzył obok słupka.

Kilka minut później Baczyński w idealnej okazji trafia w słupek, ale chwilę później już wpada gol dla ULKSu. Gryzło uruchamia Artura Wielgusa, nasz najskuteczniejszy piłkarz w swoim stylu z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki z okolic 11 metra.

Jedyny strzał w tym mecz w 26 minucie oddają w kierunku naszej bramki gospodarze. Dokładnie to  Marcin Dołchmańczyk, jedyny wyróżniający się piłkarz w drużynie Zubera. Uderzył on z 16stu metrów po szybkiej kontrze Kryniczan, jednak jego niezły strzał świetnie obronił Tomasz Dźwigniewski. Między czasie słupek bramki obija Zbyszek Gryzło.

Trzeci gol padł po rzucie rożnym, które w tym meczu nie były naszą mocną stroną. Kornerów mieliśmy dziś sporo, praktycznie każda piłka dobrze była wrzucana w pole karne, niestety tam brakowało szczęścia i zimnej krwi aby coś ustrzelić. Jednak udało się to nam w 29 minucie, autorem gola Artur Wielgus, który wykończył płaskie  podanie swojego brata Dominika, i będąc ustawiony na bliższym słupku sprytnie posłał piłkę do bramki z 5 metrów.
Do przerwy  wynik brzmiał 0:3.

Po przerwie nic się nie zmieniło, nadal mocno przeważaliśmy mimo iż na placu gry pojawiło się aż siedmiu zmienników.

Tuż na początku drugiej połowy Kamil Baczyński w idealnej okazji trafia w poprzeczkę, znów niewiele zabrakło a była by bramka.  Za chwilę znowu w poprzeczkę trafia Tomek Kuzera.  W 45 minucie po świetnym zagraniu Kamila Baczyńskiego, który dostrzegł niepilnowanego Marka Pękałę zdobywamy bramkę. Marek będąc sam przed bramkarzem uderzył nie do obrony i podwyższył wynik.

Piąty gol był autorstwa Dominika Wielgusa, wykorzystał on błąd defensywy Zubera, przyjął piłkę na 16 metrze i mocno uderzył na bramkę. Piłka to rękach bramkarza wtoczyła się do bramki.

W 55 minucie Kamil Grząbel ambitnie wywalczył piłkę tuż przy linii bocznej boiska, odebrała futbolówkę rywalowi i  popędził z nią w kierunku bramki, następnie uderzył „po długim” wykańczając cudownie całą akcję.

Między czasie super okazję mieli Patryk Stawiarski, który płaskim strzałem trafił tuż obok słupka, oraz Kamil Grząbel ten zaś po dograniu Zbyszka Gryzły nie trafił w bramkę z bardzo bliska.

Ostatni cios w tym spotkaniu zadał Łukasz Kuzera. Arbiter dopatruje się zagrania ręką w polu karnym jednego z graczy Kryniczan i odgwizduje jedenastkę. Rzut karny pewni lewą nogą wykonuje nasz etatowy stoper Łukasz Kuzera, był to 60 gol naszej ekipy w tym sezonie! Brawo!

Mecz kończy się wynikiem 7:0 dla ULKSu! Gratulacje Panowie kolejnego świetnego wyniku! Podziękowania za siły pozostawione na murawie.  Konsekwentnie dążymy mecz za meczem do wyższej ligi, nie lekceważymy swoich rywali i do każdego meczu podchodzimy na 100%! Tak ma być również za tydzień w meczu z Jednością! Za dwa tygodnie i zawsze!

Zuber Krynica Zdrój - ULKS Korzenna 0:7 (0:3)

Bramki: K.Baczyński 5 (as. M.Nika), A.Wielgus 14 (as. Z.Gryzło), A.Wielgus 29 (as. D.Wielgus), M.Pękała 45 (as. K.Baczyński), D.Wielgus 47 (bez asysty) K.Grząbel 55 (bez asysty), Ł.Kuzera 65 (z rzutu karnego).

Zuber: K.Wiktor -  M.Dołchmańczyk, G.Augustyński, P.Gągor, D.Broncio, A.Szołdra, P.Krzaczkowski, R.Kajmowicz, E.Ogorzały, M.Małek, J.Gliński.

ULKS: Dźwigniewski - Ł.Kuzera, T.Kuzera, M.Nika, J.Kapała, Z.Gryzło, S.Wojtaczka, K.Krasiński, P.Stawiarski, K.Gargula, M.Pękała, A.Skowron, P.Rosiek, K.Baczyński, K.Grząbel, A.Wielgus, D.Wielgus, Ł.Śpiewak.

Sędziował: Wasilewski (KS Nowy Sącz).