Kolejny raz LKS Mszalnica nie znalazła recepty na drużynę z Korzennej. Tym razem podobnie jak i jesienią pokonaliśmy wyżej notowanego rywala w tabeli. Przeciwnik nie był dziś zbyt wymagający, jednak jak to zwykle bywa Mszalnica była nieobliczalna i momentami groźna. Zobacz zdjęcia z meczu!

Spotkanie w pierwszych dwudziestu minutach wyglądało podobnie jak to w Chruślicach, nieciekawa wymiana piłek jednych jak i drugich i marne ataki. Bliski zdobycia gola w tej części gry byli zarówno goście jak i gospodarze. Najlepszą okazję w 14 minucie dla Mszalnicy zmarnował Bartosz Jeleń, który z bliskiej odległości nie trafił w bramkę strzałem z głowy.

W kolejnych akcjach dwukrotnie z dystansu uderzał Szambelan, piłka jednak nie trafiła w światło bramki.

Gol pierwszy w tym meczu padł w 26 minucie, autora bramki piłkarz Mszalnicy Patryk Gaborek – który strzelił sobie samobója. Całą dobrą akcję Korzennej zapoczątkował Przemek Szambelan, który mądrze podał na prawą stroną do Obrochty. Szymon wbiegł z piłką w pole karne i mocno dograł ją do środka, tam futbolówkę chciał wybić Patryk Gaborek i zrobił to tak niefortunnie, że nie trafił czysto w piłkę i futbolówka mocno podkręcona wpadło w okienko bramki.

W 30 minucie świetnie z dystansu uderzył Przemek Szambelan, piłka o centymetry minęła słupek bramki, futbolówkę w tej sytuacji kompletnie zlekceważył golkiper Mszalnicy, bardzo niewiele zabrakło a ona wpadła by ku jego zdziwieniu do bramki.

W 38 minucie ULKS podwyższa wynik. Artur Wielgus prostopadle wypuszcza Szymona Obrochtę, nasz napastnik przyjmuje piłkę wbiega z nią  w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, mając jeszcze obrońcę na plechach posyła piłkę "po długim" rogu bramki.

Kilka minut później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Przemek Szambelan, który dzisiejszy mecz nie może zaliczyć do udanych. Świetny za to mecz rozegrał Artur Wielgus – najmłodszy i bezwątpienia najlepszy piłkarz dziś na boisku w drużynie ULKSu. Artur świetnie asystował, walczył ile tylko miał sił i odnajdywał się w dogodnych okazjach. Troszkę zabrakło szczęścia a po jednej z akcji zdobył by bramkę.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy Mszalnica wyprowadza zabójczą kontrę, po źle wykonywanym rzucie rożnym przez ULKS, z piłką do przody „wydarł” Marcin Jasiński, zawodnik Mszalnicy przebiegł z piłką prawie całe boisko, dał się wyprzedzić Szczerbie i Bajorkowi i zbliżając się do 16-stki uderzył lewą noga nie do obrony.

Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie nasz zespół przede wszystkim zagrał mądrze. Mając doby wynik, piłkarze ULKSu zaczęli grać piłką, świetnie „klepali” ją między sobą i w odpowiednich momentach wyprowadzali ją do przodu. Świetnie w tej części meczu zagrała nasza defensywa, na słowa uznania zasługuje również gra  Dominika Śliwy, który świetnie łapał piłkę, raz „wyciągnął” nawet sytuację sam na sam. To wszytko złożyło się na to, że rywale w drugiej połowie nie strzelili nam gola.

Mszalnica przeprowadziła kilka groźnych akcji podobnie jak i ULKS, najgroźniejszą okazję miał Jasiurkowski, jednak piłka po jego uderzeniu z 16 metrów trafiła w poprzeczkę.

Mszalnicę dobiliśmy w  okolicach 70 minuty, wtedy świetnie sam na sam z bramkarzem uruchomił Paweł Olchawski - Przemka Szambelana. Nasz napastnik widząc wychodzącego bramkarza ze sporej odległości zdecydował się go lobować, wszystko wyszło idealnie i futbolówka wpadła do siatki! 3:1!
Takim właśnie wynikiem zakończył się dzisiejszy mecz!

Podziękowania za spotkania dla piłkarzy naszej drużyny, którzy w trudnych warunkach i z wymagającym rywalem spisali się dziś na medal! Sporo sił pozostawili dziś juniorzy na boisku ... . Zagraliście kolejny świetny mecz, tym razem udało się wygrać i zainkasować cenne 3 punkty!  Na to zasługiwaliście już od dawna! Obecnie mamy 20 punktów w tabeli, co pozwoliło podskoczyć o jedno miejsce w tabeli, jednak wiemy, że to jeszcze nie koniec!

LKS Mszalnica - ULKS Korzenna 1:3 (1:2)

Bramki: M.Jasiński 40+1 - samobójcza (P.Gaborek) 26 (as. Sz.Obrochta), Sz.Obrochta 38 (as. A.Wielgus), P.Szambelan 70 (as. P.Olchawski).

Żółte kartki: P.Gaborek - Sz.Matusik, P.Olchawski, E.Koczanowicz.

Mszalnica: S.Kiełbasa - M.Ogorzałek, J.Gaborek, M.Oleksy, P.Gaborek, K.Gaborek, P.Jeleń, M.Jasiński, K.Ząber (41 K.Główczyk), M.Jelito, B.Jeleń (41 K.Jasiurkowski).

ULKS: D.Śliwa - K.Bajorek, D.Szczerba, P.Olchawski, Sz.Matusik (70 D.Wielgus) - E.Koczanowicz, A.Wielgus, K.Biskup (75 K.Baczyński), E.Włodarz - Sz.Obrochta, P.Szambelan.

Sędziował: Przemysław Tokarczyk (KS Nowy Sącz).