Bez kilku podstawowych piłkarzy wystąpiliśmy w kolejnym spotkaniu ligowym. To przełożyło się niestety na wynik meczu, spotkanie z Popradem przegraliśmy jedną, piękną bramką. Autorem trafienia był Konrad Dziedzina, jedyny wyróżniający się zawodnik w ekipie z Rytra. Zobacz zdjęcia z meczu!

Mecz był okazją do zaprezentowania się naszych zmienników. W kadrze z konieczności wystąpiło trzech juniorów, Artur Zięba oraz Przemek Szambelan i Szymek Obrochta – juniorzy młodsi.

Musieli oni uzupełnić luki po nieobecnych. Dziś spośród zawodników na których stawialiśmy jeszcze w poprzednich meczach zabrakło: Łukasza Znamirowskiego, Marka Mokrzyckiego, Marcina Kroka oraz kontuzjowanych Marka Olszewskiego oraz Rusłana Olejnika.

Mimo tak poważnych braków – nasi piłkarze walczyli jak mogli. Dodatkowo w tym spotkaniu pojawiły się kolejne kontuzje. Z konieczności w 78 minucie z boiska musiał zejść Michał Olszewski, a spotkanie kończyliśmy w 10tkę ponieważ urazu (na szczęście nie groźnego) nabawił się Jasiek Kantor.

Spotkanie było słabym widowiskiem, odbywało się one w potężnych upałach, co dodatkowo przeszkadzało w tym aby ten mecz był bardziej porywający. Kolejnym aspektem była fatalna murawa którą zastaliśmy w Rytrze. Pod trawą wyczuć można było sporo pisaku, na którym ciężko się biega, dodatkowo miejscami na murawie nie było wogóle trawy, a to na pewno przeszkadzało w rozgrywaniu zgranych akcji.

Po wyjściu z klaustrofobiczno-ciasnej szatni, rozpoczęliśmy mecz. Pierwszą część meczu powinniśmy bezapelacyjnie wygrać, jednak piłka na nasze nieszczęście nie chciała wpaść do bramki Bulandy.

Już w 4 minucie Michał Olszewski ostemplował poprzeczkę bramki, dostał on piłkę na głowę od Radzika z rzutu rożnego. Futbolówkę Michał uderzył bardzo dobrze, sparował ją jednak na poprzeczkę golkiper Popradu.

Kilka minut później to Poprad powinien wyjść na prowadzenie, jednak bardzo dobrze w sytuacji sam na sam zachował się Sylwek Gurbowicz, który wygrał pojedynek z Piotrem Filipem.

W 30 minucie bliski zdobycia bramki był Darek Gwiżdż, dobrze uderzył on głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artura Zięby – bliski asysty bramkowej był Artur Zięba, nasz junior który w tym spotkaniu spisał się bardzo dobrze i dał wyraźny znak trenerowi, że w kolejnych meczach warto będzie właśnie stawiać na niego.

Chwilę później uderzeniem z rzutu wolnego dał sygnał Konrad Dziedzina, wtedy jednak zabrakło bardzo niewiele po uderzeniu z 18 metrów.

Drugą setką dla ULKSu w tej części gry zmarnował Michał Olszewski, dostał on podanie od Darka Gwiżdż  z autu. Michał ograł w łatwy sposób kilku obrońców i miał idealną okazje do zdobycia gola, niestety lewą nogą uderzył po ziemi i niecelnie.

Minutę przed końcem pierwszej połowy, wydawało się że strzelimy gola na którego zasługiwaliśmy. Piękne podanie ze środka pola wykonał Kuba Stawiarski, prostopadle uruchomił on Szambelana. Sylwkowi wystarczyło skierować piłkę z ostrego kąta do bramki Bulandy, niestety nasz napastnik nie trafił w bramkę w tej wydawać by się mogło prostej sytuacji.

Do przerwy mieliśmy sporą przewagę, jednak wynik na tablicy w Rytrze brzmiał 0:0. W przerwie spotkania na murawie pojawiły się smaczne dla oka cheerleaderki - to rzadkość na meczach okręgówki.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas nieprzyjemnie, już cztery minuty po wznowieniu gry tracimy gola. Na 25 metrze piłkę ustawia Konrad Dziedzina, defensor Popradu oddaje strzał życia, ciekawie uderzona piłką wkręca się idealnie w okienko bramki Gurbowicza, który przy tym strzale robił co mógł, ale niestety nie zdążył wybić tej piłki.

Ten gol troszkę podciął skrzydła słabnącej Korzennej, Poprad kilka razy potem groźnie zaatakował. Po niebezpiecznych kontrach strzelali Wojtek Łękawski oraz Kamil Biel. W kilku groźnych akcjach górą był świetnie broniący dziś Sylwek Gurbowicz.

Nasz zespół starał się jak mógł, coś jeszcze ugrać w tym meczu. Zmęczonych Gwiżdża oraz Ziębę zmienili Przemek Szambelan oraz debiutant w oficjalnym meczu seniorów Szymon Obrochta. Młodzi ambitnie walczący piłkarze kilka razy pokazali się z dobrej strony, nasi młodzi piłkarze starali się skutecznie dogrywać piłki oraz odważnie uderzać na bramkę Bulandy. Największym plusem po dzisiejszym spotkaniu jest właśnie występ tak wielu młodzieżowców, a więc piłkarzy którzy w przyszłości będą budować kadrę seniorską ULKSu.

W 74 minucie meczu kontuzji kostki nabawił się Michał Olszewski, w konieczności chwilę później jego znów musiał zastąpić ostatni rezerwowy Albert Szczerba.

Od tego czasu na murawie zaczęli leżeć piłkarze Popradu, którzy właśnie takimi zagrywkami zyskiwali czas. Masażysta Popradu wręcz nie wyrabiał, biegał od jednego do drugiego. Najbardziej rozbawiła nas sytuacja w której Starski wybił piłkę na aut następnie lęgnął i narzekał na skurcze, piłkarz wtedy na boisku był jakieś 20 minut. Nie zrozumiałe również w tej sytuacji były grubiańskie pretensje trenera Popradu – Bodzionego.

Pod koniec meczu całkiem otwarliśmy się, Poprad wtedy zaczął się kompletnie bronić. Niestety nie przyniosło to efektów bramkowych. W samej końcówce meczu dobrą okazję miał Przemek Szambelan, mógł uderzyć na bramkę a on zdecydował się dogrywać na środek pola karnego do swojego brata Sylwka.

Poprad Rytro - ULKS Korzenna 1:0 (0:0) 1 Maj 2012 - skrót meczu

Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Popradu Rytro, który dźwiga się w górę tabeli. My kolejne miejsce spadamy w dół. Już we czwartek następny mecz! Rywalem będzie LKS Kobylanka, która dziś bezbramkowo zremisowała z mocną Dobrzanką.

Podziękowanie za zaangażowanie dla wszystkich piłkarzy, głównie dla młodych, którzy na seniorskim poziomie musieli dać z siebie wszystko.

Poprad Rytro - ULKS Korzenna 1:0 (0:0)

Bramka: K.Dziedzina 49 (z rzutu wolnego).

Żółte kartki: K.Biel, P.Filip - J.Kantor, A.Nalepa.

Poprad: G.Bulanda -  K.Dziedzina, T.Rosiek (70 P.Długosz), M.Sromek, J.Janikowski, J.Długosz (50 M.Starski (85 G.Duda)), M.Pawlik, M.Tokarczyk, W.Łękawski (65 M.Zontek), P.Filip, K.Biel.

ULKS: S.Gurbowicz - D.Bernasiewicz, M.Kantor, J.Kantor, A.Nalepa - J.Stawiarski, A.Radzik, A.Zięba (70 Obrochta), D.Gwiżdż (60 P.Szambelan) - Mi.Olszewski (78 Szczerba), S.Szambelan.

Sędziował: Jacek Alibożek (KS Gorlice).