Spokojnym, pewnym, wysokim zwycięstwem zakończył się kolejny mecz naszych trampkarzy starszych.  ULKS rozbił Galicję aż 8:0 i umocnił się na pozycji lidera! Bowiem Polany/Berest przegrały z Chruślicami! Po trzy gole w tym meczu zdobyli bracia Wielgusowie!  Zobacz zdjęcia z meczu!

Okazje do zaprezentowania swoich umiejętności w tym spotkaniu miało bardzo wielu zawodników. Trener odstawił od drużyny kilka podstawowych zawodników, którzy zostali powołani na mecz juniorów młodszych. Byli to Jakub Kapała, Kamil Baczyński oraz Kamil Grząbel.  Z tymi zawodnikami wynik z Galicją na pewno byłby dużo wyższy.

Pierwszy gol wpada w 3 minucie, Zbyszek Gryzło zagrywa do Dominika Wielgusa a ten z 18 metrów uderza nie do obrony. Na dwa zero podwyższył Artur Sułowicz, otrzymał on niezłą piłkę ze środka pola od Dominika Wielgusa, futbolówkę minęła obrońców i dotarła do Artura, ten wyszedł z nią sam na sam. Artur sytuację wykorzystał i podwyższył wynik.

Trzeci gol był w pełni autorstwa Artura Wielgusa, po jego indywidualnym rajdzie. Artur zbliżył się w pole karne i ze spokojem umieścił piłkę w siatce.

W 26 minucie Kamil Gargula z lewej strony podaje piłkę do Dominika Wielgusa, ten ogrywa obrońcę na 20 metrze i mocno uderza na bramkę. Mocno bita piłka odbija się od ziemi kilka razy, również zaraz przed bramkarzem kompletnie go zaskakując, następnie wpada do siatki.

Za chwilę wynik powinien być większy, jednak ładnego gola Patryka Stawiarskiego nie uznaje arbiter, który w tej sytuacji dopatrzył się spalonego. Cały czas spotkanie kontrolował ULKS, Galicja była zepchnięta mocno do defensywy.

Ostatni gol w tej części gry padł w 31 minucie. Strzelcem kolejnej bramki Dominik Wielgus, wywalczył on piłkę w zamieszaniu w polu karnym, podbił sobie ją do góry i mocno kropnął na bramkę, piłka musiała wpaść do siatki.

W drugiej części meczu wynik podwyższyliśmy dopiero w 56 minucie. Wcześniej mocno atakowaliśmy. Bramka padła po pięknej akcji na lewym skrzydle Kamila Garguli, który ograł dwóch obrońców, następnie dograł idealnie lewą nogą do Artura Wielgusa, a ten nie miał innej opcji jak wykończyć całą akcję strzałem z 5 metrów. 6:0 po świetnej akcji Garguli od którego wymagamy dokładnie takich akcji!

Siódmy gol w tym meczu, to podobna bramka do tej trzeciej, znów indywidualna akcja naszego króla strzelców. Artur Wielgus ogrywa kilku piłkarzy i pakuje piłkę z bliskiej odległości do bramki.

Ostatni gol padł kilka minut przed ostatnim gwizdkiem. Niezłą akcję naszej drużyny zapoczątkował

Wiktor Podobiński, podał on piłkę do Zbyszka Gryzły, a ten bardzo dobrze uderzył na bramkę z 16
 metrów. Piłkę z trudem wybronił golkiper przyjezdnych do której zaraz doskoczył Paweł Chronowski i dobił ją do bramki – ustalając wynik.

W samej końcówce piłkę na nodze miał jeszcze Wiktor Podobiński, ale zabrakło troszkę precyzji a ulokował by piłkę w siatce.

Spotkanie po świetnej grze ULKS zwyciężył  8:0.  Po trzy bramki w tym meczu zdobyli bracia Wielgusowie - Artur i Dominik, którzy mieli ogromy wkład w to spotkanie. Pokazaliśmy, że potrafimy zaangażować się w spotkanie, konstruować świetne akcje i pewnie grać w defensywie.

Gratulacje i podziękowania za zaangażowanie dla wszystkich piłkarzy. Już teraz skupiamy się na kolejnym meczu! W sobotę przyjdzie nam się mierzyć na trudnym terenie z drużyną Polany/Berest. Zwycięstwo z tą drużyną może nas już praktycznie zbliżyć do mistrzostwa w lidze! Dziś Polany przegrały z rozpędzającą się drużyną Chruślic. Zapowiada się bardzo ciekawy wyjazdowy mecz!

ULKS Korzenna - Galicja Nowy Sącz 8:0 (5:0)

Bramki: D.Wielgus 3 (as. Z.Gryzło), A.Sułowicz  14 (as. D.Wielgus),  A.Wielgus 16 (bez asysty), D.Wielgus 26 (as. K.Gargula),  D.Wielgus 31 (bez asysty),  A.Wielgus 56 (as. K.Gargula),  A.Wielgus  62 (bez asysty), P.Chronowski 67 (bez asysty).

ULKS: T.Dźwigniewski - Ł.Kuzera, T.Kuzera, M.Nika, K.Krasiński - Z.Gryzło, D.Wielgus, K.Gargula, P.Chronowski - A.Wielgus, A.Sułowicz. Oraz: S.Wojtaczka, Ł.Śpiewak, P.Rosiek, W.Podobiński, P.Stawiarski, K.Gargas, M.Pękała.

Galicja: A.Krężel - P.Unold, W.Krupa, D.Janik, B.Surówka, I.Tokarz, J.Bednarek, M.Staszak, M.Krupa, M.Siwek, D.Bednarek, A.Sołtys.

Sędziował: Piotr Podkanowicz (KS Nowy Sącz).