Ostatni mecz juniorów młodszych za nami! Nasi piłkarze w poniedziałkowe popołudnie rozegrali swój mecz na stadionie pierwszoligowego Kolejarza Stróże, który wczoraj przegrał na tym stadionie 0:3 z LKS Niecieczą w rozgrywkach I ligi. Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza, kiepską pierwsza połowę ULKSu i genialną drugą.

Nasza drużyna za wszelką cenę chciała zakończyć jesień w dobrych nastrojach i wygrać ten mecz. Jak chcieli tak zrobili, choć po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że zwyciężymy.

Pierwsza połowa tego meczu należała do gospodarzy, którzy prowadzili do przerwy 2:0. Nasza ekipa praktycznie w tej części nie istniała.
Mecz rozpoczął sie od silnego nacisku Kolejarza, to gospodarze narzucili swój styl gry, dobrze rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska zmuszając naszych zawodników do wysiłku.

Po kilku akcjach wynik spotkania otwiera sie, po rzucie rożnym zawodnik wrzuca piłkę w pole karne wprost na głowę nie pilnowanego napastnika gospodarzy, który nie marnuje takiej piłki i strzałem w lewy róg bramki otwiera wynik tego meczu. Po bramce nasz zespól zaczął się budzić. Stwarzając sobie pojedyncze szanse na wyrównanie jednak strzały Obrochty jak i Szambelana nie znalazły drogi do bramki.

Kolejarz nadal dobrze radził sobie z naszym zespołem, w efekcie czego w 30 minucie padła druga bramka. Po zamieszaniu na 16 metrze piłkę dostaje środkowy pomocnik gospodarzy który bez zastanowienia z okolic 20 metra uderza mocno pod poprzeczne nie dając szans Dźwigniewskiemu. Do końca pierwszej części gry swoje akcje miały obydwie ekipy, jednak żadne z nich nie zagroziły poważnie bramkarzom.

Po przerwie na boisko wyszli pewni siebie zawodnicy Kolejarza oraz bardzo zmotywowana drużyna Korzennej. Nasz zespół chciał jeszcze powalczyć o punkty w tym meczu. Od początku drugiej polowy to Korzenna dyktowała swoje warunki gry szukając bramki kontaktowej. Aż w końcu ta sztuka sie udała. W 45 minucie Artur Wielgus przejmuje piłkę na 20 metrze wbiega z nią w pole karne i z okolic 15 metra uderza mocno po krótkim rogu w samo okienko bramki, była to chyba bramka życia naszego młodego piłkarza.

Ta bramka dala naszym zawodnikom przysłowiowego ,,powera'', bo już chwile później wyrównujemy. Obrochta mija obrońców i strzela, piłka po rękawicach bramkarza odbija sie od słupka i wtacza sie do bramki.

ULKS wyraźnie poszedł za ciosem, a Kolejarz niczym wbici w ziemie nie mogli nic zrobić. W 60 minucie goście wychodzą na prowadzenie. Dobra piłkę za obrońców od Domina Wielgusa dostaje Szambelan który będąc na rogu szesnastki zakłada piłkarską siatę obrońcy ze Stróż, następnie uderza mocno po krótkim rogu wyprowadzając nas na prowadzenie.

Załamany Kolejarz nic nie mógł zrobić, w tej połowie grała tylko Korzenna, która nie zważając na nic trafia po raz czwarty. W sytuacji sam na sam znalazł sie Obrochta, jego strzał odbija bramkarz jednak do piłki toczącej sie za słupek dobiega jeszcze Szymon i dobija do pustej bramki z bliskiej odległości.

Do końca spotkania nadal przeważaliśmy jednak gra sie wyrównała, w każdym pojedynku na naszej połowie górą byli nasi obrońcy.

Podziękowania za mecz dla wszystkich piłkarzy, na pochwałę zasługuje cały zespól który grał w drugiej połowie, w szczególności brawa dla młodych braci Wielgusów którzy grając na środku pomocy zagrali bardzo dobre spotkanie, brawa dla obrońców Olchawskiego i Bajorka którzy stanowili dziś siłę naszej obrony oraz dla strzelców bramek Obrochty i Szambelana.

Kolejarz Stróże - ULKS Korzenna 2:4 (2:0)

Bramki: A.Wielgus 45 (bez asysty), Obrochta 54 (as. Szambelan), P.Szambelan 60 (as. D.Wielgus), 65 Obrochta (bez asysty).

Żółte kartki: Obrochta, Olchawski.

ULKS: Dźwigniewski - Bajorek, Matusik, Olchawski, Szczerba -  A.Wielgus, D.Wielgus, Biskup (78 Baczyński), Włodarz - Szambelan, Obrochta.

Relacja: Przem0!