Rozbijamy kolejnego rywala w I lidze juniorów młodszych, tym razem rozprawiliśmy się z zespołem LKS Łużna. Mecz powinien zakończyć się dużo większym wynikiem, 5:1 to najmniejszy wymiar kary, nasi piłkarze zmarnowali rekordowo dużo idealnych okazji. Zobacz zdjęcia z meczu!

Spotkanie rozpoczęło się podobnie jak ostatnie dwa mecze naszych seniorów. Znów w pierwszej minucie ULKS zdobywa bramkę. Prostopadle Szambelana wypuszcza Koczanowicz, Przemek będąc w sytuacji jeden na jeden posyła piłkę nad wychodzącym bramkarzem i szybko otwiera wynik tego spotkania.

Drugi gol w tej pierwszej połowie padł w 24 minucie, po niezłej akcji naszej drużyny prawą stroną boiska, Olchawski podaje do Włodarza, ten uruchamia Artura Wielgusa. Nasz młody piłkarz mając obrońcę na plecach prowadzi piłkę sam na sam przed bramkarzem i po długim rogi umieszcza piłkę w siatce.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 2:0 dla naszej ekipy, jednak wynik powinien być większy, niestety zmarnowaliśmy kilka dogodnych okazji.

Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie znowu dla nas, sam na sam z bramkarzem wyszedł Przemek Szambelan, golkiper rzuca się mi pod nogi nie trafiając w piłkę tylko w nogi naszego Przemka. Arbiter w tej sytuacji dyktuje rzut karny i następnie popełnia błąd, ponieważ czerwoną kartką powinien ukarać golkipera gości, arbiter nie wyciąga żadnego kartonika. Piłkę na 11-stym metrze ustawia Eryk Koczanowicz. Strzał naszego kapitana zostaje wybroniony przez bramkarza z Łużnej! Był to kolejny rzut karny zmarnowany w tym sezonie przez zawodników z naszego klubu.

W 56 minucie sam na sam z bramkarzem po błędzie defensywy z Łużnej wyszedł Baczyński wraz z Szambelanem. Młodszy z piłkarzy podprowadził piłkę blisko bramkarza i odegrał do starszego kolegi na drugą stronę, Przemek przyjął piłkę i ładnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Kolejną bramkę ustrzelił znowu nasz najlepszy piłkarz w tym meczu - Przemek Szambelan,  tym razem dobrze uruchomił go Artur Wielgus. Szambelan mija bramkarza i z ostrego kąta pakuje piłkę do pustej bramki.

W 72 minucie ULKS traci bramkę. Rzut wolny z okolic 30 metrów dobrze wykonuje Czajka, który mocno uderzył pod poprzeczkę bramki Dźwigniewskiego. Piłka była jak najbardziej do obrony, jednak nasz bramkarz źle obliczył tor lotu i nie doskoczył futbolówka wpadła tuż pod poprzeczką.

Ostateczny cios zadał Szambelan, który między czasie zmarnował kilka dobrych okazji. Po kombinacyjnej akcji naszej drużyny, dobrze z prawej strony boiska dośrodkowuje Włodarz, piłka ląduje idealnie na głowie Szambelana który uprzedza bramkarza i strzałem z głowy pakuje piłkę do siatki. Była to najefektowniejsza bramka tego spotkania.

Już za  5 dni ostatni mecz juniorów młodszych, zagramy w pobliskich Stróżach na stadionie pierwszoligowego Kolejarza! Wyjazd z Korzennej o godzinie 14:20.

ULKS Korzenna - LKS Łużna 5:1 (2:0)

Bramki: Szambelan 1 (as. Koczanowicz), A.Wielgus 24 (as. Włodarz), Szambelan 56 (as. Baczyński), Szambelan 67 (as. A.Wielgus), Szambelan 74 (as. Włodarz - Czajka 72.

Żółta kartka: Marszał.

ULKS: Dźwigniewski - Bajorek, Matusik, Olchawski, Szczerba -  Koczanowicz, A.Wielgus, Włodarz, Biskup - Szambelan, Baczyński (60 Milcz).

Łużna: Poręba - Czajka, Jeremenka, Szura, Tomasik, Marszał, Klimek, Rura (67 Cop), Piecuch, Albiniak (50 Niemasik), Rząca (41 Motyka).

Sędziował: Paweł Kupczak.