Ogromnym wynikiem zakończył się kolejny mecz naszych juniorów młodszych, nasz młody zespół rozgromił bardzo wysoko swoich rówieśników z Nowego Sącza. Po raz pierwszy w tym sezonie nasza drużyna wygrywa w stosunku dwucyfrowym. Zobacz zdjęcia z meczu!

W tym meczu rządziła tylko Korzenna, kilka razy pewnie piłkę w niegroźnych sytuacjach wyłapał Tomek Dźwigniewski. Już w 5 minucie Obrochta wyprowadza ULKS na prowadzenie, Włodarz wyłuskuje piłkę na prawym skrzydle, dogrywa do Obrochty ten mija bramkarza i pakuje futbolówkę „do pustaka”.

Drugi gol pada cztery minuty później, w uliczkę sam na sam z bramkarzem Przemek Szambelan wypuszcza Szymka Obrochtę, nasz napastnik pewnym strzałem w środek bramki podwyższa wynik. Na 3:0 podwyższył Przemek Szambelan, który wykorzystał rzut karny, który został odgwizdany przez arbitra po faulu na Biskupie. Szambelan przełamuje swoją niemoc strzelecką z rzutu karnego i umieszcza piłkę w siatce, pewnym strzałem w prawy róg bramki.

W 22 minucie asystę zalicza Koczanowicz, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z okolic 11 metrów z ostrego kąta, dośrodkowuje precyzyjnie na głowę kompletnie nie pilnowanego Szambelana, nasz napastnik nie zwykł marnować tak prostych okazji i po jego strzale piła trzepoce w siatce.

Siedem minut później po raz pierwszy w tym sezonie trafia Paweł Olchawski, nasz defensor zdobywa bramkę głową, po dośrodkowaniu Szambelana z rzutu rożnego. Wynik w pierwszej połowie ustalił Artur Wielgus, najmłodszy piłkarz w szeregach Korzennej na boisku wykorzystuje błąd obrońców przyjezdnych, którzy trafiają  w nogi Szambelana, piłka odbija się i trafia do Artura. Nasz najlepszy klubowy strzelec przyjmuje i mocno po ziemi pakuje piłkę do bramki Chruślic.

Po zmianie stron gra się nie zmieniła, nadal gniotła Korzenna. W 42 minucie Paweł Olchawski zdobywa swojego drugiego gola  w tym spotkaniu. Piłka została wrzucona w pole karne z rzutu wolnego, tam w zamieszaniu wpadła pod nogi Artura Wielgusa, który powinien zdobyć gola, jednak trafił wprost w golkipera, piłka powędrowała na linię bramkową, tam doskoczył do niej Olchawski i dobił piłkę do bramki.

Bramka na 8:0 to autorska bramka Obrochty, Szymon blisko od połowy boiska przeprowadził samodzielny rajd, ograł kilku piłkarzy, wyprzedził na pełnym biegu obrońców i w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza. Kolejną bramkę również zdobył nasz snajper Obrochta, tym razem wykorzystał fatalny błąd obrońców Chruślic, wywalczył piłkę i uderzył celnie do bramki.

Dwucyfrowego gola ustrzelił Włodarz, Emil dostał idealne prostopadłe podanie od Daniela Szczerby, nasz skrzydłowy pomocnik uderzył na bramkę, Włodarza strzał trafił wprost w bramkarza, jednak wobec ponownej dobitki golkiper z Chruślic nie miał już szans. 10:0!

Ostateczny cios rywalom zadał Szymon Matusik! Który prawdopodobnie zdobył swoją pierwsza bramkę w naszym klubie! Był to najpiękniejszy gol tego meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zostaje wybita przez Chruślice na 25 metr, Matusik dobiega do piłki przyjmuje i z ostrego kąta uderza, piłka szybuje prawie w okienko, prosto pod poprzeczkę bramki.

Gratulacje i podziękowania za to spotkanie! Dziś nasz zespół zagrał idealnie, nie daliśmy żadnych szans słabemu rywalowi! Na najwyższych obrotach zagraliśmy dzisiaj w ofensywie, oraz równie solidnie w defensywie, wynik nie mógł być inny, chociaż powinien być większy, ponieważ zmarnowaliśmy kilka idealnych okazji, al już mniejsza z tym. Już w następną środę kolejny mecz, znów zmierzymy się z drużyną z dołu tabeli, rywalem będzie LKS Łużna, która ostatnio zremisowała właśnie z Chruślicami 0:0, liczymy znowu na efektowne zwycięstwo! Do boju ULKS! Trzeba podnieść się w tabeli!

ULKS Korzenna - Chruślice Nowy Sącz 11:0 (6:0)

Bramki: Obrochta  5 (as. Włodarz), Obrochta 9 (as. Szambelan), Szambelan 16 (z rzutu karnego), Szambelan 22 (as. Koczanowicz), Olchawski 30 (as. Szambelan), A.Wielgus 36 (as. Szambelan), Olchawski 43 (bez asysty), Obrochta 45 (bez asysty), Obrochta 52 (bez asysty), Włodarz 62 (bez asysty), Matusik 72 (bez asysty).

Żółta kartka: Griński.

ULKS: Dźwigniewski - Bajorek, Matusik, Olchawski, Szczerba - Koczanowicz (58 Milcz), A.Wielgus (58 D.Wielgus), Biskup, Włodarz - Szambelan (70 Baczyński), Obrochta.

Chruślice: W.Michalik - Waligóra, Jawor (60 Łagosz), Stanek, Griński (70 Piszczek), M.Michalik (60 Sokół), A.Bielak, Pietrzyk, Pres (70 Polański), O.Bielak Gardoń (60 Mółka).

Sędziował: Przemysław Grębski (KS Nowy Sącz).