Pierwszy mecz przygotowawczy za nami, rozegraliśmy spotkanie na boisku w Zabełczu, naszym rywalem był Wicher Mogilno, który wyszedł zwycięsko z tej potyczki. Mecz toczył się w upalnych warunkach, graliśmy 2x40 minut. W naszym zespole wystąpiło dwóch nowych zawodników. Zobacz zdjęcia z meczu!

W dzisiejszym spotkaniu, zabrakło braci Bernasiewiczów, Kudryka, Olszewskiego, Bieńka oraz Szambelana. Wobec absencji kilku zawodników, na dłuższą grę w dzisiejszym pojedynku mogli liczyć zmiennicy i młodzi gracze.

W pierwszej części gry nie widzieliśmy bramek, jednak nie brakowało dogodnych sytuacji jednych jak i drugich. Już w pierwszej minucie bardzo groźnie z rzutu wolnego uderzył Piotr Szczurek. Najlepszą sytuację zmarnował Mariusz Szlag, który z kilku metrów nie trafił do pustej bramki. Dla nas z rzutu wolnego z okolic 20 metra w poprzeczkę trafił Marek Mokrzycki. Wicher również obił poprzeczkę naszej bramki, po wykonywanym rzucie rożnym główkował młody Chronowski, trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Bochenka. Chronowski to piłkarz juniorów Orła Wojnarowa, przymierzany do gry w Wichrze. Pierwsza wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części gry piłka wpadło do siatki kilka razy, pierwszy raz do naszej bramki piłkę wkopał Adam Szlag, jednak gola zdobył z ewidentnego spalonego i nie została ona zaliczona. Kilkanaście minut później Wicher zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu,  w środku pola karnego futbolówkę otrzymuje Mariusz Szlag, snajper Wichra który obecnie przymierzany jest do 3-cio ligowego Popradu Muszyna, sprytnie ograł naszych defensorów i uderzył mocno w środek bramki, piłka chwilę później zatrzepotała w siatce. W drugiej połowie podobnie jak i w pierwszej obydwie drużyny zmarnowały sporo dogodnych okazji. Najbliżej zdobycia kolejnej bramki dla Wichra był młody Karol Szlag, jednak w idealnej pozycji nie trafił z kilku metrów w światło bramki.

Dla nas idealną akację zmarnował Znamirowski, nasz napastnik otrzymał piłkę z lewego skrzydła od Marcina Kantora i będąc w dobrej pozycji nie trafia w piłkę. W okolicach 60 minuty, dobrze w pole karne dośrodkowuje Znamirowski, do piłki doskakuje Chronowski chcący ją wybić na nasze szczęście robi to niefortunnie i pakuje piłkę do bramki strzeżonej przez Roberta Kiełbasę. W ostatniej akcji meczu Wicher zdobywa zwycięskiego gola, futbolówkę na środku pola dorwał Kogut i przebiegł z nią aż do 20 metra następnie zdecydował się na strzał, precyzyjne uderzenie po ziemi powędrowało tuż przy słupku Sylwka Gurbowicza.

W naszym zespole wystąpiło dwóch nowych zawodników, którzy prawdopodobnie będą wspierać naszą drużynę w nowym sezonie. Już niebawem na naszej stronie więcej informacji o nowych piłkarzach.

Za tydzień, w sobotę kolejny sparing, tym razem zagramy z IV ligową Heleną Nowy Sącz.

Wicher Mogilno - ULKS Korzenna 2:1 (0:0)

Bramki: M.Szlag, Kogut - Chronowski (sam.).

ULKS: Gurbowicz, Bochenek, Nalepa, Szczerba, M.Kantor, Stawiarski, M.Krok, J.Kantor, Radzik, Znamirowski, Mokrzycki, Gwiżdż, Zawodnik Testowany I,  Zawodnik Testowany II.