Przywozimy do Korzennej kolejne wyjazdowe punkty! Tym razem pewnie ogrywamy w Podegrodziu miejscowy Gród. Spotkanie odbywało się w trakcie padającego deszczu, zaś kończyło się w zapadających ciemnościach. Po raz pierwszy w tej rundzie gola nie zdobył Olszewski! Zobacz zdjęcia z meczu! Zobacz wideo!

Zobacz Video z meczu:

Mecz nie rozpoczął się punktualnie, ponieważ wydelegowani do sędziowania arbitrzy „utknęli” na drodze, samochód odmówił im posłuszeństwa i musieli czekać na inny pojazd który jechał po nich z Gorlic. Wobec tego pojedynek rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem.

Pierwszą dogodną akcję w tym meczu zbudował sobie Gród, Mrzygłód idealnie dośrodkowuje piłkę na głowę Potocznego, który z 7 metrów będąc na czystej pozycji fatalnie przestrzela. W 10 minucie powinno być już 1:0 dla Korzennej, po dobrym rajdzie prawą stroną boiska przez Znamirowskiego i zbliżeniu się w obręb pola karnego Łukasz zgrywa piłkę do środka w kierunku nabiegającego Mokrzyckiego, Marek w idealnej sytuacji trafia w bramkarza. Po tej sytuacji nasz zespół mocno przycisnął, pojawiła się pierwsze długa seria rzutów rożnych wykonywanych przez nasz zespół, sporo zagrożenia dzięki tym stałych fragmentom udało się nam stworzyć, jednak nie padła żadna bramka. Po jednym z nich Radzik podaje do wbiegającego Pawła Bernasiewicza, ten uderza bardzo mocno i nad poprzeczką.

W 17 minucie pada pierwsza bramka w tym meczu, piłka na 20 metrze przyjmuje Znamirowski, bliża się z nią pod szesnastkę, ogrywa jednego z zawodników i szybkim strzałem z lewej nogi oddaje strzał, piłka po rykoszecie odbija się jeszcze od jednego z obrońców Grodu i wpada do siatki totalnie bez radnego w tej sytuacji golkipera Konstantego!

W 22 minucie sfaulowany w dogodnej  sytuacji został Nalepa, arbiter powinien ukarać w tej sytuacji zawodnika Grodu żółtą kartką, niestety tego nie zrobił. Rzut wolny wykonywany z 28 metrów dobrze wykonał Olszewski, uderzył mocno, jednak w środek bramki i z trudem ale skutecznie na rzut rożny wypiąstkował futbolówkę Kosntatny. Po tym wybiciu piłki nastąpiła kolejna seria rzutów rożnych, po jednym z rogów zdobywamy gola! Radzik wrzuca na dalszy słupek do Olszewskiego, ten w imponujący sposób ogrywa jednego z obrońców gospodarzy i wzdłuż linii piątego metra posyła piłkę w środek pola karnego, tam idealnie ustawiony jest Znamirowski i z najbliższej odległości pakuje piłkę do pustej bramki. Po tej sytuacji jeszcze dogodne okazje zmarnowali Morzycki, który kropnął mocno z 18 metrów po dograniu Kudryka, Olszewski też minimalnie się pomylił z podobnej odległości.

W 38 minucie boisku opuszcza z ogromnym bólem kostki Adaś Radzik, w jego miejsce Gwiżdż. Chwilę później pada kolejny gol, obrońcy z Podegrodzia wybijają piłkę na 20 metr ze swojego pola karnego, do futbolówki doskakuje Stawiarski i decyduje się na strzał, piłka odbiła się jeszcze od Nalepy i omija golkipera Grodu wpadając do siatki. Do przerwy pewne prowadzenie naszego ULKSu!

Drugą część meczu lepiej rozpoczął Gród, który przeważał od początku do końca tej połówki. W 50 minucie. Chwilę później niepotrzebnie przed szesnastką fauluje Mokrzycki, arbiter odgwizduje faul, piłkę ustawia Potoczny, ładnie uderza, ale jeszcze lepiej broni Bochenek który efektowną paradą wybija piłkę na rzut rożny. W 52 minucie Wajda przestrzela z 5 metrów, po rzucie rożnym dla Grodu. W 65 minucie z rzutu wolnego dobrze uderza Olszewski, z wielkim trudem i na raty piłkę wyłapuje Konstanty, piłka to pierwsza groźna akcja Korzennej w drugiej połowie. Nasz zespół nie szarżował już ataków na bramkę Grodu jak w pierwszej połowie, ustawiliśmy się bardziej na grę defensywną.

W 72 minucie Gród zmarnował kolejna dogodną okazję, tym razem z kilku metrów przestrzelił Wajda. 8 minut przed końcem spotkania wydawało się, że ataki Grodu w końcu przyniosą bramkę, bliski zdobycia gola był Wajda, który głowa trafił w słupek bramki strzeżonej przez Bochenka. Spotkanie po trochę gorszej naszej dużej części gry zakończyło się tym samym wynikiem który został ustalony w pierwszej części gry. Wygrywamy w Podegrodziu 3:0!

Zobacz zdjęcia z meczu!

Gród Podegrodzie - ULKS Korzenna 0:3 (0:3)

Bramki: Znamirowski 17, 24, Stawiarski 39.

Żółte kartki: Pietrzak - Stawiarski.

ULKS: Bochenek - D.Bernasiewicz, P.Bernasiewicz, J.Kantor, Stawiarski (90 Szczerba) - Nalepa, Radzik (37 Gwiżdż), Znamirowski, Mokrzycki - Kudryk (M.Kantor), Olszewski.

Gród: D.Konstanty - Majerski, G.Konstanty, Zygmunt, Berowski (75 Maślejak), Pietrzak (46 J.Konstanty), Potoczny, Mrzygłód (60 Mamala), Nowak, Bodziony, Kulig (46 Wajda).

Sędziował: Krzysztof Moroń (KS Gorlice). Mecz rozpoczął się z 30 minutowych, z powodu spóźnienia się arbitrów na mecz (zepsuty samochód).