Kolejny dobry wynik notują nasi piłkarze w majowy weekend. Po sobotniej wygranej juniorów starszych oraz po wysokim niedzielnym zwycięstwie seniorów nad Zawadą przychodzi i czas na zwycięstwo juniorów młodszych. Nasza najmłodsza drużyna pokonała przyjezdnych z Łużnej 5:0. Zobacz zdjęcia z meczu!

Zapraszamy do oddania głosów w sondzie! Pod artykułem, wybierz najlepszych piłkarzy tego meczu!

Już w drugiej minucie Obrochta urwał się obrońcom i wyszedł sam na sam z Porębą, płaskim strzałem po ziemi z lekkiego kąta posłał pewnie futbolówkę do siatki. 1:0! Chwilę później powinno być 2:0, jednak sytuację „oko w oko” z bramkarzem Łużnej przegrywa Szymon.

W 14 minucie Gryboś decyduje się na strzał z 30 metrów, uderzenie kiepskie i niecelne. Dwie minuty później  kiepsko dziś sędziujący arbiter powinien wyrzucić jednego z zawodników Łużnej, w sytuacji sam na sam z bramkarzem od tył podcinany został Szambelan, arbiter ukarał zawodnika tylko żółtą kartką. Sam poszkodowany wykonał ten rzut wolny z okolic 16 metra. Przemek uderzył dobrze i płasko, jednak nie trafił w bramkę. Chwilę później znowu Szambelan marnuje dogodną okazje, będąc z prawej strony pola karnego, Przemek mógł lobować bramkarza, zdecydował się jednak na mocne uderzenie, futbolówka przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Za chwile świetnie broniący Poręba po raz kolejny powstrzymuje w sytuacji sam na sam Obrochtę.

W 31 minucie Obrochta ogrywa na lewym skrzydle obrońców schodzi w kierunku bramki i uderza obok bramkarza, piłka toczyła się do bramki, doskoczył do niej jeszcze Szambelan i strzałem do pustej bramki dopełnił formalność. Tuż przed końcem pierwszej połowy po błędzie obrońcy z Łużnej, piłka pada pod nogi Obrochty, Szymon akurat znajdował się sam przed bramkarzem i całą okazję skutecznie zakończył bramką. W tej pierwszej części meczu wielokrotnie sędzia asystent podnosił chorągiewkę wskazując spalonego, nie uznane nawet zostały dwie bramki właśnie ze spalonego.

Druga część meczu również należała do naszej drużyny, piłkarze z Łużnej nie mieli okazji do stworzenia okazji bramkowych, bardzo dobrze w obronie zagrali Klimek, Olchawski a przede wszystkim Gręblowski oraz Bajorek który musiał opuścić boisko w 55 minucie z powodu rozwalonego łuku brwiowego. Krzysiek wylądował w szpitalu i po założeniu kilku szwów wrócił do domu. Swoje okazje do 70 minuty marnował Obrochta, miał ich kilka, ale za każdym razem w pojedynkach górą znakomity bramkarz z Łużnej. W tej drugiej części gdy na boisku pojawili się nasi rezerwowi.

Dwie bramki dołożyli jeszcze Koczanowicz oraz Szambelan. Najpierw Eryk w 70 minucie ulokował futbolówkę w siatce, po zmieszaniu na 25 metrze wyszedł na pozycje sam na sam i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.  A za klika minut ostateczny cios zadał Szambelan, futbolówkę dograł mu Kamil Biskup, który przeprowadził bardzo dobrą akcję prawą stroną boiska, na końcu dorzucił futbolówkę do Szambelana, a ten z najbliższej odległości trafił do bramki.

Brawo panowie za wynik! Zagraliśmy dzisiaj z niezbyt wymagającym rywalem, chwalić Was nie ma co za dużo, gra była przyzwoita, jednak pojawiały się błędy, często zupełnie niepotrzebne. Rywal to młodzi piłkarze, którzy nie mieli szans dzisiaj z nami wygrać. Byliśmy mocniejsi, silniejsi, wyżsi, szybsi itd., powinniśmy zdobyć dużo więcej goli bo było ku temu sporo okazji.

Łużna jednak pokazała swoje mocne punkty, po pierwsze defensywa grała bardzo wysoko i idealnie w jednej linii, widać w tym ogromną rękę trenera z Łużnej, nasi napastnicy wielokrotnie nie zważali na obrońców i byli łapani na spalone, jednak taka gra jest ryzykowana i kilka razy wykorzystaliśmy okazję! Jednak co przepuściła obrona to fenomenalnie wyręczał ich super broniący bramkarz z Łużnej Jarek Poręba! Nad skutecznością musi popracować Obrochta, który zmarnował w nie w swoim stylu ogrom sytuacji, Szymek będzie miał okazje do rehabilitacji już w kolejnym meczu za kilka dni z Polanami Berest!  Mecz prawdopodobnie na boisku w Korzennej! Mimo to podziękowania za gole dla niego i pozostałych strzelców! Do boju młodzi!